Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy állnátok hozzá ahhoz a...

Hogy állnátok hozzá ahhoz a nagyon depresszív érzéshez, amit az okoz hogy a kedvenc helyed a világon most már életed végéig depressziót fog okozni mert a covid miatt nem jutottál ki oda?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz napjaim vannak most ebben a forróságban, az elmúlt 2 napban aludtam vagy 4 órát, ilyenkor csak még rosszabb


Volt egy része a világnak aki a kedvencem volt, ahova egész életemben el akartam jutni és lett is volna lehetőség PONT a covid elott derült ki.

Azután 3!! évre lezárták azt a részt közben elmúlt az utazási lehetőség én meg olyan depressziós lettem hogy többféle módon próbáltam már megölni magam. Altató függő vagyok…


A gond az hogy egyrészt sosem fogom tudni ezt feldolgozni hogy ez így alakult, másrészt egész életben imádtam ezekkel a városokkal foglalkozni, most már rájuk sem bírok nezni mert csak ez a brutális kicseszés és balszerencse jut róla eszembe.

Azóta már paranoid is vagyok mert ez BIZTOS hogy nem volt véletlen…


Mit lehet ezzel kezdeni?

Bár sosem lesz pénzem hogy oda eljussak, most már csak erre emlékeztetne….


Hogy lehet ebből kijönni?



júl. 9. 20:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, miért ne mehetnél? Gyűjtesz rá pénzt és bármikor kimehetsz. Ha már ott vagy ostobaság lenne azon gondolkozni, hogy miért nem X éve voltál ott.
júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
89%
Pszichiáter látott már?
júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
34%

Gondolom volt valami pályázat, álláslehetőség, ilyesmi, ami megfinanaszírozta volna, és nem kellett rá évekig gyűjteni. Meg is nyerte, aztán lezártak mindent, és elúszott a belengetett lehetőség.

Én egyébként valahol megértelek, nekem ugyan külföldi utat max. annyiban tett tönkre, hogy korábban fél évente látogattuk egymást a Nyugat-Európában élő nővéremmel, aztán hirtelen három évig egyszer se. De az a törés, amit az egész lezárás okozott bennem, azt még ma se hevertem ki. Mai napig gondolok arra naponta, hogy ez mégis hogy történhetett meg. Hogy lehet, hogy emberek nem, hogy belementek, egyenesen őrjöngve követelték, hogy ez így legyen. Mert az én álláspontom szerint, ha nekem krónikus betegségem, vagy bármi olyasmi lett volna ami miatt aggódhattam volna azon, hogy mi lesz, ha elkapom, akkor én gondoskodok arról, hogy ne kapjam el, és én nem megyek ki, és nem erőltetem rá minden random emberre, hogy de ő se mehessen ki! Vagy legalább szórakozni ne! Vagy a parkba ne! Vagy este 8 után ne! Aztán ugyanezen embereknél, legalább is az én környezetemben valahol történt egy pálfordulás, de nem vállalták fel, egyik napról a másikra teljesen megváltoztatták a véleményüket a kérdésről mindenféle magyarázat nélkül, és én voltam a gyökér, amiért én szerettem volna tudni, hogy miért voltam egy hete még a nagymamájuk gyilkosa, ha kimentem volna este 10-kor futni, és most miért kampányol a teljes nyitás mellett, mégis minek a hatására változtatta meg a véleményét? Ha már az összes tartalékom fel kellett élni, ha felborult az életem, és visszadobtak a monopolyn a rajtkockára, ha mindhárom még akkor élő nagyszülőm elhunyt, nem covidban, de ennek ellenére nem látogathattam őket, akkor én igenis szeretnék valami magyarázatot, vagy csak annyit, hogy "ja, rájöttem, hogy nme volt igazam", nekem ennyi elég lenne, de még ez sincs, mindenki úgy tesz, mintha ez meg sem történt volna.

És én sajnos nem tudok részt venni a minden fasza, tegyünk úgy, mintha meg sem történt volna játékban, a mentális egészségem teljesen ráment, és a mai napig nem hevertem ki. Nálam tényleg soha semmi nem lett többé ugyanolyan.

júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
100%
Hova szeretnél menni? Elég jó vagyok olcsó megoldások kitalálásában, legalább hadd próbáljunk meg segíteni.
júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
86%
3# Pszichiáter látott már?
júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:

Nem mindegy hogy álláslehetőséget kapsz vagy csak kimész egy hétre turistának, főleg úgy hogy most már életed végéig erre fogsz emlékezni.

Csak annyi vigasztal max hogy 3 even keresztül undorító volt amire kényszerítették az embereket meg ami Kínában ment 3 évig azt nem biztos hogy akartam volna…

Tripla tesztelős, regisztrációs, 100 papír kitöltése, 3 hét karantén. Hat az is hülye aki ebbe belement…


Hát ez az hogy mi az istenért nem tudott ez 2019ig jönni?! Pont 2020 elején? Erre már senki nem mondhatja hogy nem átok.

Ráadásul nem csak egy ajánlatot vesztettem el hanem kettőt.


Én 4 éve nem érzem az időt, totál összefolyik minden.


Sosem fogom megérteni hogy ez hogy alakulhatott így

Most meg kb egy mosott szar szintjén elek, a nem túl bonyolult családtagjaim meg még örülnek is neki…

júl. 10. 02:02
 7/70 A kérdező kommentje:

Mostanában vagyok már a depresszió legalján, most hogy nagyjából kezdem felfogni hogy mi is történt….

Most sem alszom, nem tudok…

Kb várom hogy az alultápláltság elvigyen…

júl. 10. 02:04
 8/70 anonim ***** válasza:
75%

És kezelteted magad ezek ellen? Mert azt nem írtad, viszont kellene.

Ami a paranoiával kapcsolatos dolgot illeti: az én házasság révén fogadott családomban van egy nézőpont, mégpedig az, hogy ha valami nem akar összejönni, akkor az nem véletlen, és az ember javára történik... és el kell engedni. Tudod te, mi lett volna, ha kijutsz akkoriban? Hogy történhetett volna valami nagyon rossz, ami miatt megbánod? Ha két lehetőséget is elvesztettél, akkor ez még valószínűbb, tehát ha úgy érzed, biztos, hogy nem véletlen, akkor miért kell ezt átokként felfogni, amikor lehet, hogy áldás? És soha nem tudhatod, mit hoz az élet, mivel tudna kárpótolni, ha HAGYNÁD. De ahhoz, hogy hagyd... na ahhoz kellene kezeltetned magad, és magadnak is megpróbálni kimászni ebből az egészből. Nem mindig azzal foglalkozni, ami frusztrál, hanem keresni más dolgokat, más hobbit, olyan tevékenységeket és dolgokat, amik megnyugtatnak és pozitív érzést adnak a negatív helyett.

Nem írtál semmit arról, hogy mivel próbálkozol,, pedig a válasz a kérdésedre egyértelműen az, hogy próbálkozni kell... többféle módon, magadnak is, de segítséggel is, ha szükséges (és az esetedben szükségesnek tűnik).

júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:

8 előtte is utaztam elég sokat.

Volt hogy a pénzem lopták el, volt hogy az új kva drága telefonom(mindkettőt 2 mp alatt kivettek a táskámból) volt hogy szórakozóhelyen a fenekemet fogdostak meg, vmi undorító állat, volt hogy pszichopata lakotarssat kaptam….

Na “csak” ilyen doglok történetek…


Ennél rosszabb még mi lett volna? Meg is eroszakolnak ha oda kijutok, vagy eladják a vesémet?


Sajnos ilyen ocsmány SZERENCSÉTLEN típus vagyok.


De amikor 2020 elején jött az ajánlat a kedvenc országomból, el sem hittem, aztán jött a hír a vírusról. Akkor meg nem is aggódtam, nem tűnt annyira vészesnek….

Majd fokozatosan egyre bedurvult, amíg le nem zártak mindent majd 3 évre Kínát….


Kb 15 éves korom óta ott akartam lenni, ott ÉLNI.

Mikor ez megtörtént sokkot kaptam azóta nyugatotókon elek.


Egy pszichológus nem tudja ezt elvenni….


Tudtam hogy szerencsétlen családba születtem bele, de ez már mindennek a kiba.szott legalja hogy ilyen megtörténhet….


Már arra várok mikor kell amputálni a karom, lábam. Mert ezek után már csak az jöhet

júl. 10. 15:29
 10/70 anonim ***** válasza:
100%

Megertem, h szar, de olyan nincs, h valaki emiatt lesz ilyen szinten depresszios, mint amit leirsz. A vastagbetud kerdes olvasasa utan azt hittem, megint valami suger, aki szomi es arra azt irja,depresszio. Mar turtem fel az ingujjam...


De ha te tenyleg ennyire melyen vagy, egy ilyen csalodas miatt, 4 evvel kesobb is... hat az kemeny. Azon tudnal dolgozni, leginkabb terapian, miert nem birod feldolgozni,miert kuldott ennyire padlora - nyilvan valami feltarhato, fejlesztheto oka van h ennyire nem vagy reziliens. Es ez tutira mas teruleteken is gondot okoz, csak epp te ebbe az egyesemenybe porgetted bele magad a megszallottsagig, hogy milyen rossz, h igy tortent.

júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!