Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ötven plusszos korosztály...

Az ötven plusszos korosztály tényleg képtelen a normális vitára?

Figyelt kérdés

Az ötvenes és a náluk idősebb honfitársainkra gondolok. Ha társaságban, ismerősök között vagy családtagok között felmerül egy nehezebb téma, akkor rendszeresen az ötven plusszosokkal van a baj.

Nem értik azt, hogy „érveket használjanak”, „tényeket mondjanak”. Azt, hogy mi a különbség a „velemények” és a „tények” között! Stb.

(Tisztelet a kivételnek, mert ismerek olyan 70 éves bácsit is, aki meg baromi intelligensen vitázik, és jó élmény hallgatni. Szóval erre is van azért példa, hála Istennek...)



#veszekedés #vita #öregség #ötven pluszos
2023. jan. 28. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:

Valamint a szociális szféra fontossága, és a hajléktalanok megsegítése.

Mert nem mindenki akar az utcán lenni, aki az utcán él.

Vannak nagyon szomorú életörténetek is, és több szociális védőhálóra lenne szükségünk, több második esélyre. Nem csak annyi, hogy „Biztis lusta dolgozni, szégyellje magát az a büdöse... stb.”

2023. jan. 28. 21:26
 32/62 A kérdező kommentje:
#29-es, Tudom... Szeretsz.
2023. jan. 28. 21:27
 33/62 anonim ***** válasza:
90%

"#11 Akkor viszont sajnos pont, hogy még nagyobb baj, mint ahogy én tapasztaltam.


Ezzel senkit nem vigasztalsz meg, hogy ez a baj ráadásul „nem kortól függő” . . ."


Nem vigasztalás volt a célom, ez csak tény. Sok ember van, kortól függetlenül, akinek van valamiről egy véleménye és azon még tényekkel sem igazán lehet változtatni.

2023. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:

#33-as

Na és ez a szomorú...

Vannak, akik szerint meg tanulni jó.

2023. jan. 28. 21:46
 35/62 anonim ***** válasza:

Olyan szép amikor a kérdező kritizál valamit majd pontosan ugyan azt csinálja. Többen is állitjuk hogy minden generácioban vannak ostobák. Erre csak ismételgeti magát a válaszokat figyelmenkivül hagyva. :D


"Nem értik azt, hogy „érveket használjanak”, „tényeket mondjanak”. Azt, hogy mi a különbség a „velemények” és a „tények” között! Stb."

2023. jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:

32, persze, sokkal jobb fejnek tartalak, mint az elején. :)

Na, megnéztem a gondjaidat. Elsőre az jutott eszembe, küldd el őket hozzám, áttárgyalom velük. :)

Nem könnyű puttony, kb. olyan problémákat soroltál fel amiket még nekem sem sikerült lemeccselnem a saját szüleimmel. Itt már nekem nem is egy generációnyinak tűnik a különbség. Előre szólok, te is tudod, más embert nem tudsz megváltoztatni. Amit tehetsz, nem te győzködöd őket, hamar megkapod a kritikát. Amiket felsoroltál, ahhoz nagyfokú igénynek kellene fellépni bennük a változásra. Mi lenne akkor, ha könyveket vennél nekik, tiszta véletlenül olyan előadások mennének a telódon amik erről szólnak? (Mentális egészség megőrzésének, helyreállításának fontossága.) A szüleidhez (ha róluk van szó) hasonlóan gondolkodó emberek tényleg nagyon le vannak ragadva a régi sémáiknál, van egy út, azt így kell(!). Itt még a régi nóta mehet, nem megyek én pszichológushoz, nem vagyok én bolond. De ha valami picit (legalább egyiküknek) felpiszkálná az érdeklődését, lehet, hogy elindulhatna köztetek egy beszélgetés.

A munka-magánélet beosztás szintén egy rég beállt dolog, ott még sajnos olyan is lehet a háttérben, hogy nem is nagyon tudnának mit kezdeni a szabadidejükkel. Valami hobbijuk van?

Háztartási feladatok leosztásánál minden az asszony dolga? Erre is van könyv, Feleséged vagyok, nem a cseléded. (Azért remélem, ők már nem A megfelelő asszonytartás szabályai című örökbecsűt alkalmazzák.)

A természetvédelemmel kapcsolatban mutass képeket, mostanra honnan hova jutottunk, mibe születik bele a következő generáció.

Viszont szólok előre, ne számíts nagy eredményekre, te már tudod, mindenki csak saját magán tud változtatni.

Még annyit, mondhatnám, hogy másképp nőttek fel, de pont magamat hitelteleníteném el ezzel, pont én is másképp nőttem fel. Engem direkt ez hajtott, ők ezek szerint mintaként használják. És bocs, de az a könnyebb út. Mindenesetre egy (néhány) próbát megér, de ne ezt válaszd életfeladatodul.

2023. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

Túl korán küldtem el.


A legtöbb embernek nem meglepő modon kevesebb problémája van a saját korosztályával mivel hasonló / közös ostobaságaik vannak, ami értelem szerüen kevesebb ellentétett generál.

2023. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:

A vitára való készség nagyon egyéni.


Apum 60 lesz és nagyon jól lehet vele vitázni. Figyelmes, meghallgatja, nyitott a változtatásra magában már az elejétől.

2023. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:
#9-es válaszoló, köszönöm szépen a gondolatodat. Szerintem is összefügg valahogyan ilyen módon az életkorral.
2023. jan. 29. 22:36
 40/62 A kérdező kommentje:

Olyan szép amikor a kérdező kritizál valamit majd pontosan ugyan azt csinálja. Többen is állitjuk hogy minden generácioban vannak ostobák. Erre csak ismételgeti magát a válaszokat figyelmenkivül hagyva. :D


#35-ös, igazad van. Minden korosztályban vannak ostobák, egyetértek veled.


Azonban az én családomban az idősekkel időnként nehéz helyzeteink vannak... Pedig egyikünk sem akar nekik rosszat. Ez a szomorú szitu.

De nagyon örülök annak, ha te a te nagyszüleiddel, édesanyáddal, édesapáddal, és más rokonokkal szinte elsőre el tudsz rendezni nézeteltéréseket, konfliktusokat. Ha így áll a dolog azért legyél nagyon hálás.

Kár, hogy sokan vagyunk, akik viszont nem mindenben értünk egyet a szülőkkel...

2023. jan. 29. 22:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!