Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ötven plusszos korosztály...

Az ötven plusszos korosztály tényleg képtelen a normális vitára?

Figyelt kérdés

Az ötvenes és a náluk idősebb honfitársainkra gondolok. Ha társaságban, ismerősök között vagy családtagok között felmerül egy nehezebb téma, akkor rendszeresen az ötven plusszosokkal van a baj.

Nem értik azt, hogy „érveket használjanak”, „tényeket mondjanak”. Azt, hogy mi a különbség a „velemények” és a „tények” között! Stb.

(Tisztelet a kivételnek, mert ismerek olyan 70 éves bácsit is, aki meg baromi intelligensen vitázik, és jó élmény hallgatni. Szóval erre is van azért példa, hála Istennek...)



#veszekedés #vita #öregség #ötven pluszos
2023. jan. 28. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
83%
Ez abszolút nem kortól függ.
2023. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
91%
2 Mondjuk nézd meg az itteni válaszolókat. Itt biztos nem 50+ korosztály van többségben.
2023. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

#11 Akkor viszont sajnos pont, hogy még nagyobb baj, mint ahogy én tapasztaltam.

Ezzel senkit nem vigasztalsz meg, hogy ez a baj ráadásul „nem kortól függő” . . .

2023. jan. 28. 20:27
 14/62 A kérdező kommentje:

#12, attól még szabad beszélgetni erről a témáról nekünk.


Szerintem részben az a bajuk, hogy tele van az 50+ korosztály pszichés betegséggel. Annyi kibeszéletlen, feldolgozatlan lelki bajuk van, hogy az egyszerűen megzavarja az ő tisztánlátásukat.

Emiatt az egymástól, és a fiatalabbaktól jövő ellenvéleményeket sem tudják rendesen kezelni, feldolgozni...

Ennek pedig mi szívjuk meg a levét, mert nehezen tudunk velük a mai kor társadalmi gondjairól érdemben beszélgetni :( .......

2023. jan. 28. 20:33
 15/62 anonim ***** válasza:
91%
"szívjuk meg a levét" - csoda, ha nem értik, mit is akarsz? :)
2023. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
#15ös, azt valóban elírtam, elnézést, a kapkodás. Zajlik az élet tesó... ;)
2023. jan. 28. 20:52
 17/62 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vagyok egy öreg tyúk, de abba a hisztibe már én is fölöslegesnek érzem belemenni, amit a z generáció egyes tagjai generálnak.


Gondolom az idősebbeknek mégkevesebb a türelmük.

2023. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
Pedig abszolút a tények és a tudomány mellett állok, de van, ami egyszerűen fölösleges és sok.
2023. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:

Szóval mi isszuk meg a levét...

Ráadásul az idősebbek között még pszichológushoz járni is "szégyen", úgyhogy még az esélyét sem adják meg maguknak, hogy könnyíthessenek a lelki terheiken. Ez egy katasztrófa, ami ebben az elmaradott országunkban zajlik. :S

2023. jan. 28. 20:54
 20/62 anonim ***** válasza:
100%

16, na figyi, tesó!:)

Itt csak a szokásos generációk közti harc zajlik, oka: mindkét garnitúra okosabbnak hiszi magát a másiknál. Összefésülni kellene a tudást, nem f.rokméregetőst játszani. Egyelőre ők raknak bele többet, de már ti is belepiszkálhattok kicsit. Még egy tizes, és megérted. Egy huszas múlva meg már ti lesztek a mentális problémákkal küzdő vén fószerek, akiket egyszerűen elviselni sem tudnak az akkori nagytudású fiatalabbak. Ez az élet nevű játék. :)

2023. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!