Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ötven plusszos korosztály...

Az ötven plusszos korosztály tényleg képtelen a normális vitára?

Figyelt kérdés

Az ötvenes és a náluk idősebb honfitársainkra gondolok. Ha társaságban, ismerősök között vagy családtagok között felmerül egy nehezebb téma, akkor rendszeresen az ötven plusszosokkal van a baj.

Nem értik azt, hogy „érveket használjanak”, „tényeket mondjanak”. Azt, hogy mi a különbség a „velemények” és a „tények” között! Stb.

(Tisztelet a kivételnek, mert ismerek olyan 70 éves bácsit is, aki meg baromi intelligensen vitázik, és jó élmény hallgatni. Szóval erre is van azért példa, hála Istennek...)



#veszekedés #vita #öregség #ötven pluszos
2023. jan. 28. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
96%
Ez minden korosztályra jellemző.
2023. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

Tisztelt #1-es, ha igazad van, és ez minden korosztályra jellemző, akkor még nagyobb a baj, mint gondoltam!

Mik alapján mondod ezt?...

2023. jan. 28. 16:56
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
"Az ötven alatti korosztály tényleg képtelen a normális vitára?"
2023. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
96%

Gyenge boomerezés lenne egy ilyen felvetés.

Alapvetően nálunk nincs kultúrája a vitázásnak, nem tanítják, nem ismerik az emberek a normális vita fogalmát, nem tudnak vitázni. Ezért kortól függetlenül nem megy. Csak más korosztályok talán máshogy reagálnak, de ez is már erős általánosítás

2023. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Márpedig mi ezt tapasztaljuk, nagyon sajnálom. Pedig az idősek átélt történeteiből, a náluk fiatalabb korosztályok is tudnának meríteni, ha át tudnák adni azt nekik normálisan...
2023. jan. 28. 17:00
 6/62 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as válaszoló, te most megsértődtél valami miatt? . . ...
2023. jan. 28. 17:01
 7/62 anonim ***** válasza:
34%
Azt se értik mit mond a másik. És ilyenek még praktizálnak:(
2023. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
68%
Ezzel tényként közlöd, hogy a korosztálya határozza meg az ember személyiségét? Mert nem érvelsz, egy kalap alá veszed az ötven pluszosokat. Az, hogy a társaságodból ilyeneket ismersz, nem érv, csupán túl kicsi a merítés. Amúgy a te korosztályod minden tagja egyforma? Vagy ti harmincan haverok teljesen egyforma véleményt képviseltek, egyformán gondolkodtok, ugyanaz a fontossági sorrendetek, stb, stb. Régi mondás, ahány ember annyi féle. Kb. annyi köze van a valósághoz, mint ha azt mondanád: a nők ilyenek. A férfiak meg olyanok. Már a kisbabák is teljesen eltérő emberkék. Ahogy nőnek, úgy lesz még nagyobb az eltérés kismillió ok miatt.
2023. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
72%

20 alatt és 50 fölött inkább csak a sértődős, önérzetes hiszti megy az emberek többségének. Egyszerűen nem futja többre.


Egy intelligenciaszint alatt mondjuk minden más életkorban is.

2023. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért látod így és kategorizáltad be "50+-os korosztályra", mert mivel ők már teljesen más generáció, baromira másképp látják a dolgokat és ahogy egyre idősödünk, egyre kevésbé változunk+egyre jobban ragaszkodunk a dolgokhoz. Legalábbis én így látom. Pl amikor a szüleimmel vagy akár a nagyszüleimmel nem értek egyet valamiben, általában le szoktam magamban tisztázni, hogy mik azok a biztos dolgok, amikben nem fogom tudni úket meggyőzni és miben lehet mégiscsak igazuk. Amikor tudom, hogy esetleg nem értenek valamihez, mégis igazuk kell, hogy legyen (most csak egy random példával élve amikor az egyetemi dolgokba, vizsgákba, tanulásba akarnak beleszólni-náluk full más rendszer volt, közük nincs a maiakhoz, mégsem tudtam velük egyszer sem megértetni az enyémet), azokat a dolgokat automatikusan rájuk hagyom, de közben tudom, hogy csak jót akarnak.

Meg persze ez mind saját vélemény.

2023. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!