Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ötven plusszos korosztály...

Az ötven plusszos korosztály tényleg képtelen a normális vitára?

Figyelt kérdés

Az ötvenes és a náluk idősebb honfitársainkra gondolok. Ha társaságban, ismerősök között vagy családtagok között felmerül egy nehezebb téma, akkor rendszeresen az ötven plusszosokkal van a baj.

Nem értik azt, hogy „érveket használjanak”, „tényeket mondjanak”. Azt, hogy mi a különbség a „velemények” és a „tények” között! Stb.

(Tisztelet a kivételnek, mert ismerek olyan 70 éves bácsit is, aki meg baromi intelligensen vitázik, és jó élmény hallgatni. Szóval erre is van azért példa, hála Istennek...)



#veszekedés #vita #öregség #ötven pluszos
2023. jan. 28. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:

Nem kéne ilyennek lennetek ötvenplusszosok...

Vannak köztetek nagyon értelmesek is, akiknek adok a szavára. Én olyan akarok majd lenni ennyi idősen, mint ők, adja az Isten, hogy úgy legyen.

De a nagy többség miért ilyen ennyire buta? Nagy részük azt hiszi, hogy attól lesz neki igaza, hogy az ő életkora egy nagyobb szám, és ebből vezeti le a maga „igazát” . . . De ez a kor már nagyon nem erről szól. Elhaladt az idő mellettük.

2023. jan. 28. 21:02
 22/62 A kérdező kommentje:

#20-as, vannak az öregek között is nagyon bölcsek. És sokkal többet tudnak bizonyos témákban, mint mi, a náluk fiatalabbak.

De hogyha ezt nem jön át, nem tudják átadni, mert nem akarják megérteni a különbséget a „veszekedés”, és a „vita” között, akkor veszett fejsze nyele...

2023. jan. 28. 21:06
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

22, te, ha még egyszer leöregezel, nyakon is váglak!! Jobb volt a tesó! :)

De miben és kivel van ekkora nagy gondod? Értsd meg öcsi, ti sem vagytok egyformák. Mit nem tudsz megértetni velük? És miért olyan fontos letolni a torkukon? Mihez kellene az engedélyük vagy az egyetértésük? Meghallgatod, bólogatsz aztán csinálod ahogy akarod. Mi is így csináltuk.

2023. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:

#23-as nem vagyok az öcséd, ha már itt tartunk... A tesó belefér nekem, ha neked sincs ellenedre.

Ha már Öcsizel..., te mennyi idős vagy?

2023. jan. 28. 21:14
 25/62 anonim ***** válasza:
100%
24, én vagyok az öreg, ne szívd ám mellre! :) 54. De nyugodtan öcsizhetsz. Bár nő vagyok, de nincs ezzel sem probléma. Szóval, mit nem akarnak elfogadni tőled?
2023. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a tesó is belefér. De le ne merj nénizni!!! :)
2023. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
Én is nő vagyok, ha ez számít valamit...
2023. jan. 28. 21:19
 28/62 A kérdező kommentje:

#25-ös, csajszi, sorolok pár gondokat okozó témát... :) ;)

Na szóval... most megkomolyodva:


• pszichológushoz járás, mentális egészség

• munka-magánélet egyensúly

• férj-feleség háztartási feladatok megosztása

• természetvédelem

2023. jan. 28. 21:22
 29/62 anonim ***** válasza:
A téma szempontjából nem hiszem, bár már bánom, hogy visszatöröltem a /hugit az előzőből. De direkt rajzoltam kis mosolygóst mellé, nem támadtalak nehéztüzérséggel. Szóval, magánéleti vagy politikai másként gondolkodásról van szó? Hátha tudunk neked összedobni valami használati útmutatót magunkhoz.
2023. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
Na, egyszerre írtunk. Nézem, egy pillanat...
2023. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!