Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire jogos egy baràttól...

Mennyire jogos egy baràttól ha lemond egy programot és nem akarta megmagyaràzni?

Figyelt kérdés
Màsik program miatt mondta le.Egyezek azzal hogy nem kell mindent meagyaràzni pl.hogy új tanulmànyokat kezd valaki,ki pàrja vagy munkàt vàlt...de szetintem ha valakinek ígérek valamit,megbeszélünk valamit minimum,hogy pàr szóval vàzolom a helyzetet és àtteszem a talàlkàt új időpontra.Ha viszont olyan programról van szó ami egyszeri pl.színhàz ahol nem mindig ugyanazt a darabot adjàk vagy egy kiràndulàs azt bunkósàg lemondani valaki màs miatt.
tegnapelőtt 19:40
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Vagy az olyan valasz is birom megyek ha nem lesz mas programom...azzal meg ugy vagyok akkor ne gyere
tegnap 10:50
 22/55 anonim ***** válasza:
52%
21, de mégis ezt akarod. Ha eldöntötte, hogy más programot akar, és neked kell a megfelelő indok, akkor ha nem találod az indokot megfelelőnek, tulajdonképpen azt várod el, hogy akkor is töltsön veled időt, ha semmi kedve.
tegnap 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
Ha valamit igazan akarok azt nem cserelgetem,nem gondolva arra hogy a masikat kellemetlen helyzetbe hozom es esetleg szamitott ram.Ez nem kiforrott es felelotlen jellemre vall.Szamomra ez erthetetlen mert ilyet az ismeroseimmel se nem csinalok nemhogy a barataimmal.Ha mar lebeszeltem egy mozizast az azt jelenti volt hozza kedvem es nem lesz nagyobb kedvem szinhazba menni mert oda mas hivott meg akkor sem ha kedvemre lenne a program.Mivel van programom a masik program targytalan illetve megbeszelheto egy masik idopontra
tegnap 11:15
 24/55 anonim ***** válasza:
33%

De nem mindenki úgy működik, mint te. Nincs mindenkinek kedve ahhoz aznap, amit lebeszélt két hete.


Én úgy vagyok vele, hogy szeretnék akkor találkozni a barátaimmal, amikor ők is találkozni akarnak velem. Elég rugalmas vagyok. Nem akarom, hogy kényszernek éljék meg a talit. Ha aznap úgy keltek, hogy semmi kedvük kimozdulni otthonról, azt nem veszem magamra. Velem is volt sokszor ilyen, hogy ok nélkül bal lábbal keltem, és aznap minden irritált.


Ami viszont picit fájt, az az volt, mikor az egyik barátnőm láthatóan hazudott - nagyon rosszul csinálta -, és minden komoly, de gyanús indokot kitalált. Na neki olyasmi szülei voltak, mint te vagy, akiknek az sem mentség, ha kómában fekszik. És sokáig tartott, de végül elhitte, hogy nyugodtan lehet velem őszinte, ha aznap inkább feküdne és netflixezne, mondja azt. Nem a kormányablak vagyok, hogy időpontot kell hozzám foglalni, én az életének az a része vagyok, amit élveznie kéne, nem ami miatt görcsölni.

tegnap 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
72%

16: Ferdítesz. Nem egymáshoz növés, ha megbízhatóak vagyunk, és nem passzolgatjuk el a megbeszélt talikat. És még mindig senki nem írta, hogy a barátoknak minden szabadidőt együtt kell tölteniük, csupán annyi, hogyha tali van megbeszélve, akkor lehetőleg ne legyen piszlicsáré dolgok miatt lemondva. De nem is értelek, ahogy némelyik másik hozzászólást sem, a barátság választott, szóval, nem olyan, mintha foghúzásra menne az ember, elvileg olyannak beszéled meg, akihez van kedved, szeretsz vele lenni.

Kérdező, én csak nyomós indokkal mondom le, és meg is indokolom (beteg lettem, munkaügy stb.) Szórakozás jellegű program miatti lemondás csak akkor jöhet szóba, ha valami „extráról” van szó, amit kb. nem lehet máskor, ilyesmi. De nem, nekem olyan „barát” nem kellene, aki azért passzolja el, mert inkább Katival találkozna, aki 1 háztömbnyire lakik tőle, és kb. bármikor máskor tudnának, sem olyan, aki aznap inkább netflixezne… Ne már! Nem kötelező talit megbeszélni, barátkozni. Ja, és nálam ez a „sima” talikra is vonatkozik, ahol pl. egymáshoz átmegyünk, és nincs nagyobb kaliberű program szervezve, teljesen mindegy.

tegnap 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
25.pont erre gondoltam,hogy ok ha nyomos okkal van lemondva munka,betegseg,halaleset...de az nalam se ok,hogy helyettem inkabb Vikivel vagy Dorival kavezna kozben meg mi mar megbeszeltuk.Az serto.Meg nincs kedvem azon gondolkodni ha hivom megbeszeljuk akkor vajon mire eljon az idopont lesz- e kedve neki hozza.Elveszi a kedvemet.Olyan programokra meg eleve nem mondok igent amihez nem lesz kedvem.Az meg eszembe se jut ha megbeszeltem valamit hogy lemondjam mas valami vagy valaki miatt.Az ilyen emberek beakarjak biztositani magukat programokkal hogy biztos legyen nekik es ha idokozben jon egy szamukra jobb program mindent boritanak,kamuznak,kifogasokat keresnek,a masikat megvezetgetik.Ha viszont veluk csinaljak ugyanezt ki vannak akadva...meg sirnak ha rossz nekik hogy oket senki se keresi.De miert is nem keresik? A valasz adasba kicsit belemelyedhetnenek.Majd oket is ugy elik meg masok ez az akit lelehet csapni ha megbeszeltunk valamit,mivel o is ugy csinalja vagy masok akik ontudatosabbak szoba se allnak veluk,mert nincs miert.
tegnap 12:58
 27/55 A kérdező kommentje:
A netflix,meg lekvar fozes az mint kamuzas 😃Ami meg belefer egy lemondasba ha pl a kedvenc egyuttese a kozelben koncertezik es most van alkalma elmenni vagy nyert egy wellnes hetveget es kikell hasznalni...Ami meg jellemzo ezekre az emberekre ha jol elvannak latva programokkal ok a janik,ha viszont nincs program kuncsorognak masoknal,azoknal akiket egyebkent lepasszolnak ha epp olyan a kedvuk.
tegnap 13:07
 28/55 anonim ***** válasza:
52%

"a barátság választott, szóval, nem olyan, mintha foghúzásra menne az ember, elvileg olyannak beszéled meg, akihez van kedved, szeretsz vele lenni"


De mondom, ez független az embertől. Aznap rotty vagy. Ennyi.


Miért lenne a netflix kamu? Nekem olyan barátaim vannak, akiknél nem kamu. Otthonülősök vagyunk mind.

tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
28.de van aki kamuzik meg kifogasokat mond.
tegnap 13:20
 30/55 A kérdező kommentje:
Ilyen esetekben gond van a felelosseg vallalassal.De lehet igaza volt a nagymamamnak mikor ezt mondta: megtalalja folt a zsakjat,sz.r a baratjat.Mindenki a hozza hasonloval kompatibilis
tegnap 13:23
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!