Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez lenne a helyes...

Szerintetek ez lenne a helyes megoldás, hogy oda megyek, és személyesen tisztázzuk?

Figyelt kérdés
Van egy lány, aki fontos nekem barátként. 4 éve ismerjük egymást, mindent megosztottunk egymással. Csak még mikor megismertem, én többet éreztem, csak ő nem akart többet, mint barátság. Megmaradtunk azóta is barátok, mert nagyon szeretek vele beszélgetni és fontos személy lett nekem. Nem rég összejött egy sráccal. Habár nem ismerem, és személyesen sosem beszéltem vele, korrekt volt, mert nem zavarta, hogy a lány velem beszélget. Én meg a semmiből hirtelen kikeltem magamból és elhordtam mindennek őt is, meg a srácot is, 2 nappal ezelőtt. Letiltottak a facebookon. Nem azért csináltam ezt, mert szerelmes lennék, csak az önérzetem miatt, mert én anno nem voltam jó, és ez feljött belőlem. De nagyon megbántam már és csináltam másik profilt, ahol mindkettőjüknek írtam egy nagy bocsánatkérő üzenetet, ahol elismertem, hogy nagyot hibáztam. Viszont erre nem kaptam választ, konkrétan nem tudom sehogy elérni. Viszont mindenképp jóvá szeretném tenni, mert ezt a barátságot én rontottam el. Nem tudom, ki hogy reagálna egy ilyen helyzetre, ha random oda állítanak, ezért van bennem egy kis para. Szerintetek az lenne a helyes megoldás, ha elmennék felcsöngetnék, hogy személyesen is elmondhassam, hogy hibáztam és rettenetesen bánom?

2023. okt. 12. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
92%
Hagyd őket békén legalább néhány napig. Ha nem akarnak válaszolni az üzenetre, különösen a lány, akihez tényleg közöd van, az is egyfajta válasz. Még ha beszél is veled és elfogadja a bocsánatkérésedet, a kapcsolat sosem lesz a régi, de mégis mit vársz?
2023. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:
Azért nem hinném, hogy sose lehetne a régi..
2023. okt. 12. 14:44
 3/86 A kérdező kommentje:
Mindig aranyos voltam vele, ő is velem, és sose bántottam meg, ezidáig..
2023. okt. 12. 14:45
 4/86 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak is adj néhány napot, hogy távlatosan, az ő oldalukról is szemlélni tudd az eseményeket. Minden mondatod a rólad szól: a te érzéseid, a te sértettséged, a te veszteséged, ami lehet, hogy jogos és fontos, de nem most, és ne erőszakold rá magadat a lányra ezek után, csak rontana a helyzeten. Azt pedig fogadd el, ha többé nem akar veled barátkozni.
2023. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 Shaddark ***** válasza:
100%

Sajnos már tényleg nem lesz az.

Az egyik fél majdnemhogy ismeretlen, ő félre fogja érteni.

Ha a lánynak fontos (és valószínűleg az) akkor bizonyítani fogja hogy alaptalan volt a vádaskodásod, nincs közötök egymáshoz és sose volt és hogy nem akar tőled semmit.

Ha csak a lány lett volna ott talán még helyrehozható lenne, de ne legyen igazam...

2023. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:

#5


Mit értene félre? Ő tudja, hogy barátság volt köztünk, és nem is zavarta ez. És tőle is bocsánatot kértem üzenetben, ahogy a lánytól is, és szeretném személyesen is megtenni.

2023. okt. 12. 15:01
 7/86 A kérdező kommentje:
Felismertem, hogy nagyon nagyot hibáztam, és magamat is elhordtam mindennek, és szégyellem is magam
2023. okt. 12. 15:03
 8/86 A kérdező kommentje:
De fel szeretném vállalni a hibámat, face to face...
2023. okt. 12. 15:03
 9/86 anonim ***** válasza:
100%
Az nem segít a helyzeten, hogy szidod magadat. Ismerd fel a hibádat, lásd be, mit csináltál rosszul, és törekedj rá, hogy legközelebb ne véts ilyen hibákat. Türelmesnek és megértőnek kell lenned ebben a helyzetben magaddal és a konfliktus másik két tagjával is. Te kezdeményeztél, most náluk a labda. Élnek vele, ha akarnak, addig ne csinálj semmit. Erőszakos dolog lenne úgy rátörni a lányra élőben, hogy nem fejezte ki vágyát egy ilyen találkozó iránt; sarokba szorítod és megbocsátást csikarsz ki belőle idő előtt - lehet, hogy erre később, önszántából képes lenne, de most még valószínűleg hallani sem akar rólad, ezt tartsd szem előtt. Nem csak az számít, te mit akarsz, hanem, hogy az általad nagyra becsült másik mit érez és mit szeretne.
2023. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg adj nekik még legalább pár napot. Érthető, hogy megpróbálnád azonnal jóvátenni, de ha most erőszakosan nyomulsz, azzal nem teszel jó benyomást. És valahogy tedd túl magad azon, hogy anno nem kellettél a lánynak, mert ez láthatóan nem történt meg. A srác könnyen úgy értelmezheti ezt a kirohanást, hogy csak azért barátkoztál a lánnyal évekig, mert reménykedtél abban, hogy hátha mégis lesz köztetek valami. Jó ötlet személyesen tisztázni a dolgot, de várj vele, és nem biztos, hogy jó lenne személyesen beállítani a lányhoz hívatlanul, inkább próbáld majd felhívni.
2023. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!