Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amúgy létezik olyan, hogy...

Amúgy létezik olyan, hogy atipikus anorexia? Ha igen, 18.1 bmi vel az vagyok? Vagy ez így mit jelent? A doki ezt állapította meg..Szerintem rohadtul nem vagyok az nem úgy nézek ki..Lent írok pár adatot

Figyelt kérdés
179cm 58kg egy ideje napi 500cal-t eszek, ehhez hozzá jön az is, hogy fel írták a ritalint és az egyik mellékhatása az étvágy csökkenés. Kérlek fejsd ki jól kedves válaszoló mert nem értem!

#Atipikusanorexia #Idontkow
jún. 27. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel napi 500 kcal-t eszel, így nyilván van valami gond, és nem természetesen vagy ilyen vékony. Voltam én is hasonló vékony, hasonló arányokkal, de én ettem normálisan, egyszerűen csak ilyen voltam, hirtelen megnőttem, a súlyom kevés volt ahhoz és hosszú évek alatt sikerült csak hízni. De semmi mentális problémám vagy evészavarom nem volt.
jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Több kilóval az ideális testsúlytartomány alsó határa alatt vagy, 18-as a BMI-d, napi 500 kalóriával éhezteted a szervezeted, gyógyszeres kezelésre szoruló ADHD-d van, de szerinted közöd nincs az anorexiához? Értem.
jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak 500 kalóriát eszel? Miből áll egy napi étkezésed?

A bmi alapján sovány vagy, de nem kórosan, ez alapján egészséges lehetnél, de ez az 500 kalória nagyon semmi, további fogyás lehet belőle.

jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Metionin ***** válasza:
100%
Létezik, a BMI és a kinézet önmagában nem mérvadó, egy ténylegesen kövér ember is lehet anorexiás. Az 500 kalória a gond, az a sima önfenntartáshoz is kevés. Mi az oka, hogy ennyit eszel csak?
jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy létezik olyan, hogy atipikus anorexia.

[link]

jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szóval először is, köszönöm a gyors válaszokat!

Másodszor így össze foglalva válaszolok mindenkinek.

Nem vagyok ADHD-s csak tanulás segítőnek kaptam. Egy napi étkezésem reggel egy Monster zéró energia ital (el telít) régen sosem ittam azt hozzá tenném de most kell úgy érzem.. Amúgy fehérje szeletet szoktam ebédelni (190-cal 20g fehétje)

Vacsora meg pár szem áfonya egy kis barackkal vagy valami gyümölcs. Az oka, hogy még igazából szeretnék minimum 3-kgt leadni. Egyébként azért szedem inkább mert elveszi az étvágyat..

jún. 27. 15:19
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez anorexia, étkezési zavar, testképzavar, és sok egyéb pszichés probléma. Az orvosok remélhetőleg segítenek.
jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Metionin ***** válasza:
100%
Cseszheted a tanulás segítést, ha az agyad nem kap tápanyagot. 3 kiló az semmi, minimális odafigyeléssel és kis mozgással le tudod adni ha annyira akarod. Kezd el rendes ételt bevinni, mert hamar kórházban fogod találni magad, nem a súlyod miatt, hanem mert nem kap tápanyagot, vitamint stb. a szervezeted. Pont az energiaitalt meg az ilyen hülyeségeket kellene elhagyni a fogyás szempontjából is.
jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Dehát ha cukormentes meg minden akkor nem mindegy?
jún. 27. 15:28
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Mi a baj a cukorral? Esetedben amúgy is a cukor lenne a legkisebb probléma. Sajnos te egy roncs vagy.
jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!