Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavarom van már...

Étkezési zavarom van már régóta. Voltam bulimiás, anorexiás is, pszichon is kezeltek. Érdekelne, hogy ti étkezési zavaros társaim mit tesztek, evés után, hogy ne fájjon a hasatok, ne érezzetek késztetést a hánytatásra például?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm:)

#Étekzésizavar
jún. 7. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

A hasad fájni fog, ez tény, és nem mindenki gyógyul meg a fizikális elbszásból, ezt is tény.


Én 13 éven át voltam ED-s (anorexia, bulimia, kevert zavar).


Aznap, amikor abbahagytam - gyakorlatilag előző nap még 15-20x hánytam, másnap pedig befejeztem -, fájt.

Aztán másnap is. Minden nap, minden étkezés után.


Hol a hasam ment, hol székrekedésem volt, puffadtam, ödémásodtam, fájt a gyomrom, néha iszonyúan, néha épphogy. Sírtam, ha ennem kellett, sírtam utána a fájdalmaktól, rettegtem enni, de féltem a haláltól is (35 kiló voltam, amikor befejeztem ezt az egész szart).


Megoldás: tereld el a figyelmedet, mert akkor nincsen késztetés, mert nem a teltségre figyelsz.


Én kb másnap belekezdtem a könyvembe - amit a 13 év alatt sokszor akartam megírni, de az étkezési zavar volt az életem, abba ilyesmi nem fért bele -, és az rengeteget segített. Elterelt, új világba vitt, örömet okozott és érdekelt, hová vezet a szereplőim sorsa.

EZ érdekelt, nem az hogy binge-eljek és hányjak .


A bulimia már csak egy rossz emlék - 3,5 évvel ezelőtt kezdtem a recoveryt -, a szereplőim és a regényem ellenben még mindig halad :)


De mindenkinek más segít, minden út más, akárcsak a szimptómák. Van olyan ismerősöm, akinek sohasem lett jó az emésztése 4 év étkezési zavar után. Most 41 éves és minden nap fájdalmai vannak, és IBS-es lett.

jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem lett maradandó károsodás. Ritkán tényleg fáj a hasam evés után, és olyankor nagyon rossz, de lefekszek, meleg vizes palack, mentatea és ez segít.


De másik volt anorexiás barát (gimis osztálytársam) konkrétan majd' kétnaponta hány, és nem azért mert akar, hanem mert annyira tönkrement a gyomra az éheztetéstől. Kap rá gyógyszert, ami nem igazán segít, de ezzel orvosilag nem tudnak mit csinálni.

A gyomrát nem vehetik ki, szóval kb "így járt". Hiába gyógyult, ez gyakorlatilag teljesen tönkreteszi az életét.


Szóval nagyon smafu, hogy neked épp mi lesz a vége, okoz-e maradandó károsodást, vagy sem, de minél tovább csinálod, annál valószínűbb, hogy fog.

jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon remélem egyszer azt a könyvet én magam is elolvashatom:) Szép napot
jún. 8. 15:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Azon dolgozom, igen... Majd kiderül, hogy e-book vagy nyomtatott verzió, de tervezem kiadatni.
jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fokozatosan próbáltam vissza szoktatni a szervezetemet az evésre. Az elején pl csak pár szem müzli szeletet ettem, de aztán 1-2 hónap után már főtt ételt is elkezdtem enni meg újra reggeliztem
jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!