Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Anorexiából próbálok gyógyulni, de eléggé nehezen megy. Amikor kiengedtek a kórházból 1 hétig folyamatosan híztam. Aztán elkezdtem újra többet mozogni és szépen lassan egyre kevesebbet enni,ezért egy időre megállt a hízás. Aztán újra kicsit jobban lettem, de most újra kicsit visszaestem és elkezdtem fogyni. És néha még mindig bűntudatom van az evéstől😕

Most az történt hogy 3 napig szinte egész nap ettem és mára megint híztam de emiatt bűntudatom van és már sétáltam 1 órát és ma csak 1500 kalóriát engedek meg magamnak.

Hogy tudnék kijönni az Anorexiából?

Köszönöm szépen a segítséget🙂



máj. 30. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Milyen vonatkozásban vársz segítséget?

Az étrend és mozgás vonatkozásában, vagy annak tekintetében, ami a lényeg?

máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából minden érdekelne amit az anorexiáról érdemes tudni.
máj. 30. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítsd át az agyad, hogy akkor legyen bűntudatod ha nem eszel. Amúgy a kórházban nem javasoltak pszichológust?
máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz is de csak kéthetente van üres időpontja
máj. 30. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Hallgass a pszochológusra. Mi itt többet nem tudunk tenni. Tudos hogy anorexiás vagy, tudos hogy ennex kell a túlelésért, megsem teszed meg lemozgod. Teljesen illogikus, tipikus mentális betegseg tünet. Türelem kell és semmi más
máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írtam neked privátot, még az előző kérdésedhez de azt az 1500-at emeld már meg legalább 2500-ra, ha nem akarsz meghalni.


Amúgy sok idő, én 4. éve vagyok aktív gyógyulásban, bűntudatom már rég nincsen, nem sírok, nem félek, de néha még mindig klikkel a hülye gondolat, és olyankor tudatosan emlékeztetni kell magam, hogy oké, ez az étkezési zavaros agyam hülyesége, de pontosan semennyire kell rá figyelni.


Nehéz, bromi nehéz, ÉVEK, mire - HA - egészséges leszel. Sokan pl nem képesek teljesen meggyógyulni, csak elvegetálnak a quasy-ban életük végéig, ami a legkimerítőbb és folyamatos stressz a testnek.

máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Étrend: a recoverym elején 3000 volt a minimum, amit ennem kellett. Neked is kellene, szóval keress egy dietetikust, aki ír neked pontos étrendet.


Te nem állíthatod össze, mert mentálisan nem vagy rá képes - nem baj, és ez nem sértés, hanem tény. Egyik étkezési zavaros sem hozhat ilyen döntést, mert nem tudja megítélni a mennyiségeket sem adagra sem kalóriára.


Nekem is egészen sokáig mindent előírtak minimum mennyiségre (aminél csak többet ehettem), de nem is baj, mert enélkül éhen haltam volna.


Nehéz volt, fizikálisan fájt a sok étel, rengeteget sírtam, DE ugyanakkor elkezdtem írni a könyvemet (regény) és ez segített. Kiírhattam magamból sok mindent, egyúttal elvonta a figyelmemet és binge-purge vagy bűntudat helyett másfelé irányította az energiámat.

máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!