Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen mentetek először...

Hány évesen mentetek először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Jártok rendszeresen? Ez ajánlott?


21 vagyok, még sosem volt szerencsére nőgyógyászati problémám és nem voltam még nőgyógyásznál.

Kellett volna?


2012. márc. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
És semmit nem akarok "menteni", egy anonim oldalon meg pláne nem fogok mentegetőzni. Megtehettem volna, hogy nem is reagálok rá, de megtettem, gondoltam tisztázom a dolgot. Erre nekemestek, hogy mentegetőzök... :D Hát akkor azt teszem, nekem mindegy, hogy ki mit gondol. :D
2012. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
26%
Tudod, egy normális nőnek nem ilyen a nőgyógyászhoz való hozzáálása...
2012. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:

Miért, mi a baj, hogy elvárom, hogy tiszteljen az orvos? És hogy szerintem egy női testet csak egy férfi tisztelhet igazán?

Hát ha ez, és szerinted nem vagyok normális emiatt, akkor nem vagyok az, ennyi. :P

2012. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
17%

Az orvos, az orvos!! és nem férfi vagy nő.

Minden orvosnak kutya kötelessége tisztelni minden páciense testét nemre korra stb való tekintet nélkül (benne van az esküjükben).

Ha te ennek ellenére ezt nem érted, és úgy érzed hogy a te puncidat csakis egy férfi orvos tudja kellően "tisztelni", akkor valami nem gömbölyű nálad és te nem orvoshoz mész, hanem egy férfihoz...

Esetleg a szemedet, fogadat, megnézheti nő, vagy azt is csak férfi?

2012. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
73%
Én csak azt nem értem ebben a vitában, hogy ha valaki azt mondja, hogy csak nőhöz menne, arra egyből nekiáll a társaság jó része helyeselni, hogy igen-igen, csakis a női doki értheti meg bla-bla-bla. Ha meg valaki csak ffihoz megy, akkor egyből jön a hát mégsem az a lényeg, hogy orvos?-duma, és perverznek lesz kikiáltva az illető. Akkor ez most hogy is van? A magam részéről: ha épp nem tudok a jól bevált orvosomhoz eljutni (aki, hű de perverz leszek mindjárt, ráadásul még régi ismerősöm is) én is szívesebben megyek ffihoz, mert jobbak velük a tapasztalataim (van egy jó pár), de nőhöz se derogál bemenni.
2012. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:

Nem, kedves utolsó!

Nem a társaság nagy része helyesel a női dokin, hanem itt a holnapon EGY paranoid, leszbikus feminista p..a! Ez a csaj ír több nicknév alatt és jókat vitázik magával. Olyan mint egy lemez, ami ugyanazt játssza, amikor kiakad a tű.

2012. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
71%

Semmi kedvem nem volt kisregényt írni, de akkor megteszem.


"Amúgy itt orvosról van szó és nem férfiról!!!!!!

Legalább is ezt szoktátok mondani, amikor valaki női nőgyógyászhoz akar menni, hogy szó sincs arról, hogy az orvos nőként tekintene a páciensre!

Akkor, most hogy is van ez? Ha rólad van szó az más eset??"

Tényleg nem értem, hogy te ezt most mire írod. Egy szóval nem mondtam, hogy férfihoz megyek (csak ti próbáljátok ezt beállítani), azt írtam, hogy _férfi orvoshoz_, azt már 100x leírtam, hogy miért, nem fogom megint ismételni magam. Nem szoktam érvelni a férfi nőgyógyászok mellett, ha valaki nőhöz akar menni, akkor ahhoz megy, nekem édes mindegy. A véleményemet szoktam elmondani, hogy ÉN miért járok férfihoz. Nem kell velem senkinek sem egyetértenie.


"Minden orvosnak kutya kötelessége tisztelni minden páciense testét nemre korra stb való tekintet nélkül (benne van az esküjükben)."

Az a baj, hogy ha valaki valamit nem akar, akkor arra nem lehet kötelezni, nem lehet neki megparancsolni, hogy "márpedig tiszteled a betegeket és punktum". Első évfolyamtól kezdve vannak olyan órák az orvosin, ahol azt próbálják meg beleverni az orvostanhallgatók fejébe, hogy a beteget így tiszteljük, a beteget úgy tiszteljük...a gond csak ott kezdődik, hogy ezt legfőképp olyanok papoljak, akik ők maguk is úgy beszélnek a betegről, mint a szaros rongyról - így hitelét veszti az egész.

Az esküben sok dolog van, ami szép és jó, csak a valóságban a fele sem úgy működik, ahogy kellene. Tudod, hogy 100 orvostanhallgatókból (és nem orvosból, mert abból még ennyi se) hány tiszteli a beteget? Talán 8-10, de szinte biztos, hogy sokat mondtam.

"Ha te ennek ellenére ezt nem érted, és úgy érzed hogy a te puncidat csakis egy férfi orvos tudja kellően "tisztelni", akkor valami nem gömbölyű nálad és te nem orvoshoz mész, hanem egy férfihoz..."

Igenis ezt érzem, ezen nem tudok változtatni, meg nem is akarok. Ennek ellenére nem férfihoz megyek, hanem egy orvoshoz, akármennyire is akarjátok páran az ellenkezőjét belemagyarázni. Én komolyan nem értem, hogy miért kell bolhából elefántot csinálni, tettem egy kijelentést, te/ti meg már nem tudom hanyadik hozzászólás óta ezen lovagoltok.

"Esetleg a szemedet, fogadat, megnézheti nő, vagy azt is csak férfi?"

Őszintén szólva amennyiben lehetőségem van rá, minden esetben férfihoz megyek, legyen az fogorvos, szemész, bőrgyógyász vagy belgyógyász. Egyébként ezer tanulmány meg statisztika van arról, hogy az emberek döntő többsége jobban megbízik az ellenkező nemű orvosban, szívesebben megy hozzá, a kezelések sokkal rövidebb idő alatt hoznak eredményt, mivel az orvos-beteg kommunikáció is jobban működik 2 ellenkező nemű ember között.


Egyébként sem a nő, sem férfi orvosok nem istenek, nem tudom miért kell ennyire elköteleznetek magatokat a férfiak ellen/a nők mellett. Ha bemegy egy csinos, dekoratív nő akár a nőgyógyászhoz, akár máshoz, nyilván megakad a férfi orvosnak a szeme a NŐ-n, mivel ő is emberből van, neki is van hormonrendszere. De egy fiatal, nőnemű orvos szerintetek nem mondja el viháncolva a barátnőjének, hogy milyen kigyúrt, jóképű pasinak nézegette pl. 30 perce a hímvesszőjét? Elárulom, de. És a nőnemű orvos is kiröhögi a szőrös fenekű nőt, ha nincs benne empátia. Mert itt minden empátia is tisztelet kérdése, az empátia viszont nem nem kérdése, az vagy szorult valakibe vagy nem. Viszont elvileg a férfiak tisztelik a nőket. És akkor visszakanyarodtam az elejére, miszerint egy férfi inkább tisztel egy nőt, mint egy nő egy másik nőt. Ezért járok férfiakhoz, és ezért lennék képtelen beterpeszteni egy nőnek.

Ettől függetlenül én egy szóval nem mondtam, hogy szarok a nőnemű nőgyógyászok. Én tiszteletben tartom, hogy valaki ahhoz szeret járni, azok előtt nem feszeng. És emiatt még nem mondom rá, hogy leszbikus, prűd, vallásos vagy mit tudom én, mert kb. annyi alapja lenne, mint annak, hogy én állítólag perverz vagyok azért, mert azt mertem állítani, amit.

2012. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
34%

# 77

Ne vedd ennyire zokon, amit válaszolgattak neked, senki sem akar gyepálni itt téged, csak rendkívűl furcsa és szokatlan a hozzáálásod és véleményed, talán ezért is válaszoltak neked annyian. Bevallom, nekem is érdekes, hogy úgy érzed csak egy férfi képes tisztelni, vagy becsülni, nem is tudom pontosan hogy fogalmaztál, a nunidat!?.

De ne törödj vele, te így érzed jól magad, akkor így csináld! Nem ártassz senkinek vele.

2012. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
24%

# 76/78 Időpont tegnap 22:23


Te szegény...ne idegesítsd magad!

2012. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!