Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen mentetek először...

Hány évesen mentetek először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Jártok rendszeresen? Ez ajánlott?


21 vagyok, még sosem volt szerencsére nőgyógyászati problémám és nem voltam még nőgyógyásznál.

Kellett volna?


2012. márc. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
16 évesen voltam először, gombás fertőzéssel, még szűzen. Ha élsz nemi életet, akkor évente egyszer érdemes menni. Ha nem, akkor is érdemes 21 évesen egy általános vizsgálatra elmenni.
2012. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
82%
18-20 év felett szűzen is ajánlott elmenni ellenőrzésre. Ha pedig nem vagy szűz, akkor évente "kötelező" a rákszűrés, akkor is, ha éppen nincs párod. (Azért tettem idézőjelbe, mert törvény nem kötelez, de a saját érdeked.)
2012. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
18 éves voltam, már majdnem 19. Nem volt semmi panaszom, de fogamzásgátlót akartam szedni, így muszáj volt elmennem, de iszonyatosan rettegtem tőle, aztán végül is kiderült, hogy nem volt mitől tartanom, bár hosszas orvoskeresés előzte meg. Sajnos azóta én se voltam, most leszek 21, de el kellene menni, mert azért évente egyszer nem árt egy kivizsgálás, akkor sem, ha nincsenek tüneteid.
2012. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
24 évesen. És nem járok rendszeresen.
2012. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
22%
17 évesen, azóta évente járok rákszűrésre.
2012. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen, 1 évvel a nemi élet megkezdése után.
2012. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
26%

Kezdjél el orvost keresni, szerintem női dokit, aki elött elviselhetőbb a terpesztés és a vetkőzés is.

Azonkivől ő is nő, "kollega", akinek sokkal kevesebbet kell magyaráznod bármit, mint férfi orvosnak, aki könyvből tanulta mindazt amit a női már átélt.

2012. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:

20 évesen, szűz voltam, elmaradt a menstruációm, amiatt emntem.

Ha már nem vagy szűz, tényleg nem ártana évente elmenned, viszont ha szűz vagy, totál felesleges, úgysem fognak megvizsgálni.

Engem úgy "alig akart", hogy panasszal mentem oda. Aztán amikor ár tu8dta, hogy hormonális gondom van, soha nem vizsgált manuálisan amiatt, hogy szűz voltam még.

2012. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
44%

Ez a női doki ajánlgatás mostanában elég gyakran előkerül,

de én sem tudok jobbat mondani, ha van rá lehetőség akkor menjél női orvoshoz.

2012. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 24 éves korodig, ha szüz vagy, de ha nemi életet élsz akkor előbb is. A megkezdése után kb 1 évvel már érdemes.
2012. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!