Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen mentetek először...

Hány évesen mentetek először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Jártok rendszeresen? Ez ajánlott?


21 vagyok, még sosem volt szerencsére nőgyógyászati problémám és nem voltam még nőgyógyásznál.

Kellett volna?


2012. márc. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
42%

És ez hogy jött ide, hogy kevés 13 éves lány terhes? Még jó, hogy nem terhes a legtöbb!!


Vagy ha valaki nődokihoz megy, szerinted csak azért mehet, mert terhes?


Megsúgom, hogy én petefészek-ciszták miatt járok már 13 éves korom óta. De nyugodtan általánosíts, biztos terhesség miatt mentem oda.. Nevetséges vagy!

2012. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
58%

"És ez hogy jött ide, hogy kevés 13 éves lány terhes? Még jó, hogy nem terhes a legtöbb!!"


szerintem ez nem arról szól hogy te az vagy esetleg,

hanem az általánosításról!!!


Még jó hogy a normális 10-14 éves lány nem a férfiak elött terpesztene, hanem inkább női doki előtt. Ez az általánosítás, mert ez is evidens, mont a 13 éves kori NEM terhesség. De azért előfordul 1-2 , mint ahogy a férfiak elött szívesebben terpesztgető lány is!


szerintem erről volt szó és nem másról.

amit mellesleg te kifogásoltál.

2012. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
34%

"17 éves fejjel is szívesebben járok férfihez, mint nőhöz!"


Azt elhiszem!!!


De most itt a normális tinikről van szó, akik nőgyógyászhoz készülnek.

2012. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
31%

Normális tinikről? Ja, akik annyi f@szt fogtuk életükben, mint kilincset? Mondjuk hozzájuk már annyi férfi nyúlt, hogy inkább nem mennek férfi dokihoz.


Ne haragudj, azt hittem, hogy nálad is a normális, mint ami társadalmilag normális. (Különben szűz vagyok, de így is szívesebben megyek férfihez. Nem annyira durvák, mint a nők)

2012. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
11%
Kedves u8tolsó, mivel szűz vagy, most majd mindjárt jön a válasz, hogy akkor ezért szeretsz férfihez járni, hogy legalább ott felnyúljon beléd egy férfi. :DD
2012. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
14%

Nem kislány, itt nem a "normális tinikről", hanem saját magadról beszélsz! Te vagy az, aki nagyon fél a férfiaktól.

Mindenki nagykislány és el tudja dönteni, hogy mi alapján választ dokit magának. Az a legfontosabb, hogy elmenjen az orvoshoz és megkapja a bajára a kezelést.

Betegesnek tartom ezt a szorongást és ezt az arroganciát, amit már régóta tapasztalunk az írásaidból.

Vedd tudomásul, hogy vannak olyan emberek, akik nem az orvos neme alapján választanak szakembert, hanem sokkal fontosabb szempontokat vesznek figyelembe.

Még látszik, hogy nagyon éretlen vagy és az is, hogy még eddig nem volt semmilyen komoly problémád. (szerencsére)

Gondold csak el, hogy kiderül nálad egy komoly probléma és ahhoz töredékesen pont egy férfi orvos ért. (műtéti technika, egyéb) Akkor mit teszel? Inkább meghalsz?


Egyébként kérdésedre, hogy miért főleg férfiak a nődokik válaszolok: a szülészet-nőgyógyászt (ellentétben a bábasággal) műtétes szakma, kemény állóképességet igényel, rengeteg konferenciát, továbbképzést, ami pénz, idő , utazás (egy családanyának ritkábban van erre ideje). Emellett sokszor fizikai erőt is, pl egy elakadt szülésnél. Ezeket persze nem tudod, mert nem értesz a szakmához. Nem utolsó szempont az anyagi vonzat is, a férfi orvosok igyekeznek olyan területet választani, amiből meg is lehet élni és el tudják tartani a családjukat. Tudod kislány, ezek szintén fontos szempontok. Bizonyára van olyan férfi orvos, aki szereti is a nőket (reméljük a legtöbb ilyen), de ez nem jelenti azt, hogy szexuálisan visszaélne a helyzettel. Erre szigorú szabályok is vannak. Többek között ezért is kell női asszisztens a vizsgálathoz.

De minek magyarázok, nem is tudom, mert annyira nem vagy a realitásban a szorongásoddal, hogy úgy sem érted meg.

Addig örülj, amíg kis kúpocskáért mész és megengedheted magadnak, hogy csak arra figyelj, hogy nő nemű legyen az illető..

2012. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
43%
Remélem egy cseppet sem zavar, hogy inkább férfihez járok, mint nőhöz. Te meg pont félreértetted. Gratulálok, hogy nem tudsz értelmezni pár mondatot!
2012. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat, nem neked szólt! Ez a szövegkörnyezetből kiderült! Annak szólt (több nicknéven szerepel), aki téged osztogat a női nőgyógyászával..
2012. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:

"Normális tinikről? Ja, akik annyi f@szt fogtuk életükben, mint kilincset? Mondjuk hozzájuk már annyi férfi nyúlt, hogy inkább nem mennek férfi dokihoz. "


Drágám, te most itt magadról beszélsz megint?

és most éppen melyik nicknéven harcolsz?

2012. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
55%

Kedves barátom,

te itt egzisztenciális harcot folytatsz a férfi nőgyógyászok képviseletében, nem véve tudomást arról, hogy bizony változik a világ és ha körülnézel a "fejletteb" nyugaton, vagy az Államokban akkor láthatod, hogy ott már a nőgyógyászok több mint fele bizony nő.

Gondolod, hogy ez véletlen?

1."Mindenki nagykislány és el tudja dönteni"

Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy van olyan 12 éves kislány, aki férfi nőgyógyász előtt szeretne meztelenkedni és visszautasítaná a női kollégát.

2."Vedd tudomásul, hogy vannak olyan emberek, akik nem az orvos neme alapján választanak szakembert, hanem sokkal fontosabb szempontokat vesznek figyelembe."

Szerintem szinte mindenki fontossági sorrend szerint dönt az orvosáról, amik között megtalálod az ismerősök

véleményét, életkorát, a korházat ahol alkalmazott, nemét, stb...

Én nem teszem hozzá "azt arroganciát, amit már régóta tapasztalunk az írásaidból. Még azt sem hogy "VEDD tudomásul!"

3. "műtétes szakma, kemény állóképességet igényel, rengeteg konferenciát, továbbképzést, ami pénz, idő , utazás (egy családanyának ritkábban van erre ideje)"

de bizony a szülések döntő többségénél a szülésznő vezeti le a szülést, az orvos "csak" ott van, hogy baj esetén beavatkozzon, de minden kórházban van ügyeletes orvos mint jól tudjuk. Az utazások és konferenciák, továbbképzések terheit nagyon jól el tudják viselni a nők is, gondolj pl a stewardessekre, stb...

Valamelyik nap beszéltem egy angol barátnőmmel, aki nem is értette, mi az a "fogadott" orvos, akinek külön fizetnek a magyar nők! Hát igen nálunk nagyon ügyesen rá is lettek szoktatva a nők, "ha nincs fogadott orvosod, megdöglesz" szemléletre.

4. Az anyagi vonzattal egyetértek veled. Feltehetőleg ez is fontos szempont, hogy a férfi nőgyógyászok nem igen engednek maguk közé nőt!


A küzdelmed vívása közben, azért gondolj a lassan változó világra is. (és próbálj meg együttérezni anőkkel, de legalább a 10-14 éves lányokkal is.)

2012. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!