Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal? :S

Mit kezdjek magammal? :S

Figyelt kérdés

Nos:

Romokban az életem, megint úgy vagyok vele hogy csak az öngyilkosság segíthet, természetanyánk igencsak elbaszott és ez tönkre tesz mindent, nem tudok sehol érvényesülni, tanulás nem megy és elég szerencsétlen is vagyok, az emberek nap mint nap lenéznek,megszólnak és ez elég szarul esik.Sok barátom van, de úgy érzem egyiket se érdekli igazán mi van velem, csak unaloműzésnek vagyok jó/ kihasználnak, szüleim tojnak a fejemre, naponta ha 2x beszélek velük az is annyi hogy szia megjöttem, szia elmentem, nem látok semmi értelmet az életemben, már egyszer kb. 2 éve begyógyszereztem magam az egyik este és úgy voltam vele reggelre végre vége az egésznek, hát még itt vagyok:/ pedig annyi szeretek élni de így egyszerűen nem megy, boldogan kelek fel és sírva fekszem le. Az a legrosszabb mikor haza megyek ágynak dőlök aztán ezen gondolkozom estig,és hogy nincs senki akinek ezt elmondhatnám a valóságban. Állandóan az jár a fejemben,ha megölöm magam utána mit gondolnak rólam majd az emberek,nem akarok így meghalni de élni se. :S Ha tudtok valamit segítsetek 18/F


2010. jan. 28. 22:56
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
5/ Ha ennyire mondjátok holnap nézek jó könyveket, hátha azok segítenek:) kösz.
2010. jan. 28. 23:23
 12/38 A kérdező kommentje:
1/ én nem is tartom annyira vészesnek a kinézetem, csak mások véleményére alapozok :(
2010. jan. 28. 23:24
 13/38 anonim ***** válasza:
Nagy hiba!Szard le masok mit mondanak.Csajozz be,akar a neten,akar a suliban.Sokat dobna rajtad.
2010. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Szociálpszichológiában a „tanult tehetetlenség” kifejezés azt a jelenséget írja le, amikor az emberek azt érzik, hogy elvesztik a kontrolljukat az események irányítása felett, és azt gondolják, hogy CSELEKEDETEIK KIMENETELE FÜGGETLEN A CSELEKEDETEIKTŐL. Így gyakran feladják azt a törekvést, hogy irányítsák saját sorsukat vagy akkor is feladhatják a próbálkozást, amikor erőfeszítéseik talán eredményesek lehetnének.


Döntsd el, mit akarsz! Kell, hogy legyen életcélod. Az öledbe semmi sem fog csak úgy belepottyanni, keményen küzdeni kell érte. Az jó, hogy gondolkozol, de ne a problémán rágd magad, hanem arra próbálj rájönni, mi a forrása az adott problémának! Az a helyzet, hogy tudatosan szarsz bele mindenbe. Nem megy a tanulás? Szoktál tanulni? Fektetsz bele annyi energiát, hogy eredménye legyen? Nem érdekled a barátaidat? Ők érdekelnek téged? Te nyitsz a szüleid felé? Ha ezeket a kérdéseket megválaszolod magadban, sok dologra rá fogsz jönni. Rajtad áll vagy bukik a dolog.

2010. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:

Kinézeten sosem szabad leragadni :)


Az a legrosszabb szinte


nerágd magad ilyesmiken! és ne vedd fel annyira más negatív véleményeit


Énsem vagyok egy szépség mégis elvagyok :D


Egyébként én azt ajánlom neked Hogy esetleg próbálj meg kicsit többet beszélgetni szüleiddel,keress olyan

haverokat akik befogadnak,nem használnak ki :)


És olyan nincs hogy nem fog meg semmi,olyan nincs hogy nincs hobbid !


PRóbálj nyílt lenni, és meglátod lesz olyan ami ngayon érdekelni fog


Engem pl most a gitározás fogott meg


16/Fiú

2010. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Te ne törődj már másokkal! Arra még nem gondoltál, hogy pont azért piszkálnak mert jobban nézel ki mint ők!Amúgy meg mondjanak gondoljanak amit akarnak, attól neked nem lesz se jobb, se rosszabb! De ha találsz magadnak szórakoztató elfoglaltságot, ami leköt nem agyalsz majd másokon! valami sporthoz nem lenne kedved, endorfin hormont szabadít fel, és ki is fáradsz, az agyad is kikapcsol közben. Amúgy meg nehogy már megadd másoknak azt az örömet, hogy szenvedni lássanak, meg ilyen depisnek! Mosolyogj sokat, és vissza mosolyognak!-Tudom hogy közhely, de hidd el igaz!Van testvéred?
2010. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Szia

Hasonló helyzetben vagyok, sőt régen még rosszabb volt.


Egyáltalán nem látom a kiutat. Fogalmam sincs ki vagyok igazából, pedig már igencsak el kellene határoznom magam valami mellett. Nincs munkám, sőt még érettségim se. De ez a része engem abszolút nem is érdekel, nem ilyen jellegű munkáim vannak. Viszont nem vagyok biztos magamban, abban, hogy mennyire vagyok tehetséges... lehet a biztosat kellene választani, és folytatni a sulit. De mivel szüleimet nem érdeklem és sosem beszélgetünk semmiről, ezt sem tudom velük megbeszélni. Az idő meg csak telik...

Nekem is akad pár haverom, de ennyi. Senki komoly, akire számíthatnék.

Én is rengetegszer próbáltam öngyilkos lenni, de semmit sem értem el vele. Én igazából csak azt akartam, hogy szüleim elgondolkozzanak és jobban figyeljenek rám, de az ellenkezőjét értem el. Volt amikor tényleg meg akartam halni, de csodával határos módon én mindent túléltem...

Ma már ezért is nem csinálok ilyesmit, semmi értelme.


Igazából tényleg szeretnék segíteni, de nem tudom mit mondhatnék. Régen nálam is nagyon intenzíven zajlott ez le, de most már annyira nem. Mármint ugyanúgy változatlan minden, csak engem már nem érdekel. Egyszerűen nem foglalkozom vele. Próbálok a mának élni, nem gondolok bele, hogy mi lesz később. Amikor problémával kerülök szembe akkor azt megoldom. De mindig csak a jelent.

Idióta egy helyzet...


u.i.: lehet valamennyire tényleg ki lehet nőni az ilyesmit. Régen pl. az esték szörnyűek voltak! Minden este sírva aludtam el, meg akartam halni. Évekig depressziós voltam. Este volt mindig a legrémesebb. Ilyenkor előjött az is, hogy nekem nincs senkim, nincs egy kapcsolatom stb...

Most már csak nevetek az egészen, hogy milyen kis nyálas voltam. Nem mintha most lenne normális kapcsolatom... de simán megvagyok egyedül. Ráadásul válogatós is vagyok így inkább nem járok senkivel, minthogy valakit csak úgy felszedjek...


Nem tudom mit mondhatnék, nem tudom nálam mitől változott ez meg. Egyszercsak megtörtént. Egyébként 20 éves vagyok, szóval nyugi, hamarosan nálad is biztosan vége lesz :)

2010. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Kell neked egy lany!En receptre irnam fel a te korodban:)Jot tenne az onbizalmadnak is.
2010. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

23:34 vagyok.

Szerintem sincs veled semmi gond. Nekem is beszólnak mégis rengeteg ember szerint szép vagyok. Bár engem egyik se érdekel, ha csúnyát mondanak beverek egyet az illetőnek, ha meg szépet kinyögök egy köszit. De egyik se hoz lázba :DD ez van.

De miért néznek le? Miért cseszegetnek? Mondhatnál pár példát.

2010. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Ne picsogj, gondolj arra, h másoknak 1000x szarabb (pl Szomáliában) Tűzz ki célokat és kezdj el mondjuk sportolni. Kezdetnek elég. Az a bajod, h unatkozol.
2010. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!