Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal, ha...

Mit kezdjek magammal, ha ennyire korlátozottak a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves mozgássérült (2 éve) lány vagyok. Leérettségiztem, de jegyeim nem elég jók, nem vettek fel egyetemre. A következő tanévben újra érettségizek, hogy felvegyenek, de mégis októbertől, köv. év szeptemberig mit kezdjek magammal?

Dolgozni nem mehetek, mert járásomban korlátozott vagyok, tudok, de nem mankó. Semmilyen munkára nem kapok orvosi engedélyt és a szüleimét sem. Féltenek! Balesetem előtt pergős életet éltem, most sok lehetőség bezárult elöttem. Feldolgozni nem bírom, csak ha lekötne valami! De mi? A filmezést már unom, ahogy a netet, pc játékokat és minden mást. Kezdek visszaesni a depressziós epizódba (a pszichiáterem tavaly bipoláris zavart állapított meg).

Azért nem köt le semmi, mert már halálra untam magam, vagy megint jön az a korszak aminek nem kellene? A depresszió... A barátomnak se tudok örülni és semminek. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2010. aug. 2. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
teszvesz , vatera...és 20 évesen nincs szükséged a szüleid engedélyére munkavállaláshoz...amúgy meg jelentkezz be a munkaügyibe, hátha kapsz munkát rajtuk keresztül
2010. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is a munkaügyet ajánlanám, sok cég alkalmaz mozgássérülteket, mert állami támogatást is kapnak. De ha nem sikerül, foglald el magad valami kedvenc hobbiddal: olvasás, fotózás, stb. Nekem is volt egy nagyon nehéz depis periódusom, nekem netes barátok segitettek átvészelni! Fel a fejjel és sok sikert!! :)
2010. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

teszvesz, vatera megvolt... több hónapig böngésztem, vásárolgattam, de meguntam! Mindent megunok, semmi sem köt le.

Jártam az orvosomnál aki kijelentette, hogy nem fog semmi esetben sem orvosi alkalmassagi izét adni. Vagy a munkaügyiközpontba ez nem kell? A munkaadó sem kéri?

Leszázalékolás nem sikerült (többször fellebbeztünk, nagyon alpári volt a bizottság ezért ilyen munkára se tok menni, pedig van direkt mozgáskorlátozottaknak)

Mennyi az esélye, hogy egy ápolás alatt lévő, mankókkal közlekedő 20 éves lányt bárhová alkalmaznak? :-(((

Nem a pénz miatt csinálnám, az nem érdekel, csak azért, hogy lekössön valami, bármi, amitől embernek érezhetem magam!

2010. aug. 2. 17:23
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy nem sikerült a leszázalékolás????

Mivel indokolták?

2010. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy fiatal vagyok... a szervezetem regenerálódhat, és véleményük szerint futni is tudnék, ha akarnék, amit persze céfolnak a orvosi papírok, hisz a bokámból hiányzik az egész porc, a két csont sorlódása miatt nem tudok ráálni. Ez olyan mint egy testrész, ha elveszted, nem nől vissza.
2010. aug. 2. 18:20
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem értem. Én le vagyok százalékolva,többszöri gerincműtétek miatt. Csavarok,lemezek vannak beépítve a gerincembe,de járni tudok. Egy évre meg kellett volna kapjad a rokkantságot, évente van felülvizsgálat,aztán ha tényleg regenerálódsz,megint munkaképesnek nyilváníthatnak.

Másodfok után lehet fellebbezni harmadfokra is (Igazságügyi Orvosszakértői Intézetnél).Ott jártál?

2010. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nem vásárolni, eladni!!!! ;) első voltam...
2010. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
amúgy, ha nem a pénz a lényeg: a közeli állatmenhelyen tuti, hogy szívesen veszik az önkénteseket, mankó nem akadály ;)
2010. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat. A baj nálam már maradandó, az orvosi papírok ellenére sem érdekelte a bizottságot. Egyszer lebbeztünk fel, ott még szemetebbek voltak, tom lehetett volna mégegyszer, de nem érdekelt, ahoz is messzire kellett volna utazni, mint a másodikhoz.

Állatmenhelyi kisegítőn gondolkodtam én is, de a legközelebbi menhely 20 km re van, amihez utazni kellene, tömegközlekedési eszközön, de mikor erről beszéltem anyummal, kihosztak nekem onnan egy kiskutyust. De a kutya már megnőtt, sokat foglalkozom vele, de míg minikutyus volt jobban lekötött, többet lehetett vele foglalkozni. Ám van egy szobacicám is, teknősöm és hörcsögöm.

Hát a vatera eladás, megint csak a mozgás korlátozottság, messze van a posta, a csomagok...stb. Az a baj, minden olyan dolog ami jó és hasznos időtltés lenne, kell a járás.

Ami a mai napig megrendít, hogy a városban egy gyógyászati segédeszköd bolt van (kis város), és az előtt is van egy hosszú lépcsősor. Felháborít, hogy ilyen üzletet pont mozgásukban korlátozott személyek látogatnák és akkor lépcső...

2010. aug. 2. 21:55
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

tudod, te mi a te nagy bajod, minden kötekedés nélkül: keresed mindenre a kifogásokat, ahelyett, hogy megoldanád a problémákat, nem ágyhoz kötött beteg vagy, aki járni sem tud és nem is 10 éves, hogy anyuci mondja meg, mit csináljál....CSAK A KIFOGÁSOK EGYMÁS HEGYÉN-HÁTÁN


az meg kész vicc, hogy az orvosod nem ad alkalmasságit....ki nem szarja le, a lényeg az üzemorvosi alkalmassági...NŐJ FEL és SZAKADJ LE ANYÁD SZOKNYÁJÁRÓL!!! ÉS KEZDJ VALAMIT AZ ÉLETEDDEL, MERT ENNEK SEMMI ÉRTELME

2010. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!