Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal, ha...

Mit kezdjek magammal, ha ennyire korlátozottak a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves mozgássérült (2 éve) lány vagyok. Leérettségiztem, de jegyeim nem elég jók, nem vettek fel egyetemre. A következő tanévben újra érettségizek, hogy felvegyenek, de mégis októbertől, köv. év szeptemberig mit kezdjek magammal?

Dolgozni nem mehetek, mert járásomban korlátozott vagyok, tudok, de nem mankó. Semmilyen munkára nem kapok orvosi engedélyt és a szüleimét sem. Féltenek! Balesetem előtt pergős életet éltem, most sok lehetőség bezárult elöttem. Feldolgozni nem bírom, csak ha lekötne valami! De mi? A filmezést már unom, ahogy a netet, pc játékokat és minden mást. Kezdek visszaesni a depressziós epizódba (a pszichiáterem tavaly bipoláris zavart állapított meg).

Azért nem köt le semmi, mert már halálra untam magam, vagy megint jön az a korszak aminek nem kellene? A depresszió... A barátomnak se tudok örülni és semminek. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2010. aug. 2. 17:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szeretném ha mindezek csak kifogások lehetnének, az lenne a legjobb. De a baj, hogy bármilyen üzemorvos megállapítsa, hogy több műtétem volt. Tudod milyen az mikor csak az egyik lábadat tudod használni? Tisztában vagy azzal, hogy ott a másik, látod, de nem bírod használni, nem bírsz rá állni, mert nem vagy rá képes. Érted ezt?
2010. aug. 2. 23:22
 12/18 anonim válasza:

próbálj írni!

van elég témád, a baleseted, a megváltozott életed, a lehetőségek hiánya. úgy látom a problémákat is észreveszed, mint pl. a lépcső.írj novellákat, vagy írd le a gondolataidat.

tudok ajánlani egy nagyszerű honlapot, www.magyarero.hu,...ha nem vagy elvakult szoci és van benned egy kis tehetség ott nagyon jó közösségre találsz, és publikálhatod amit írsz.meglátod ott jószívvel fogadnak, fontosabb az, hogy jó közösségi szellem legyen mint az irodalmi tehetséged, ami ráadásul ugrásszerűen fejlődne ha publikálnál és ne aggódj hogy ledorongolnak a kritikákkal, met az ott nem szokás.

ha bővebb infó, vagy tanács kellene írj privátban, szívesen segítek

2010. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
Na idefigyeljen mindenki! Aki be mer szólni ennek a szegény lánynak, annak velem gyűlik meg a baja.
2010. aug. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tegnap 21:34-es vagyok.

Próbálj meg fellebbezni még egyszer,ne add fel! Ahol én lakom,az alkoholisták egész nap a közért előtt állnak (ők tudnak állni 8-10 órákat! ) és vedelnek,és le vannak százalékolva!

Igazságügyi Orvosszakértői Intézet.Ez teljesen független bizottság az előző kettőtől, próbáld meg!

2010. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm 00:38-es!


9.24-es: gondolkodtunk már rajta itthon, hogy hova fordulhatnánk, hogy leszázalékoljanak, mert a második, azaz utolsó elutasító határozatot fél éve kaptuk meg és nem tudom, lehet e még valamit tenni, még akkor fellebezhettünk volna mégegyszer.


Olyan igazságtalan az élet. Másokat leszázalékolnak, mert tüsszent kettőt, én járni sem tudok, de nem.


Hova fordulhatnánk?

2010. aug. 3. 12:58
 16/18 anonim ***** válasza:

Az akadályok az életben olyan utakra terelnek, amikre magunktól tán sosem léptünk volna...

A kezeddel mi van? Miért nem alkotsz????


www.meska.hu

2010. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tegnap 09:24-es vagyok.

Ha már nem lehet fellebbezni,akkor ÚJRA EL KELL INDÍTANI, a háziorvosnál kezdjed. Kérj tőle nyomtatványt,ő tudni fogja,mi a dolog menete.

Csatolni kell az összes szakorvosi papírt, és ha kezelésekre jártál (fizikoterápia,gyógytorna stb),azokról is,minden orvosnál való jelentkezéskor kaptál ambuláns lapot,azokat is!


A beadvány indoklása állapotrosszabbodás.


A pszichiáteredtől is szerezz be minden papírt,az is nagyon sokat számít,hogy a betegséged (állapotod) következménye pszichés betegség is lett.

Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézethez kell benyújtani a vizsgálati kérelmet.

Ha első fokon elutasítanak,akkor jön a másodfok ugyanitt.

És ha az is elutasítás,akkor -ahogy már írtam - harmadfokon az Országos Igazságügyi Orvosszakértői Intézethez kell fordulni.

Én a helyedben végig csinálnám, veszteni valód nincs,próbáld meg!

Drukkolok

2010. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm és mindenképp belevágok! Legalább lesz célom :-) nagy segítség volt, köszönöm, így már tudom mit kell tennem!
2010. aug. 4. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!