Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, két éve érettségiztem,azóta itthon vagyok, de már nagyon unom. Nem tudom mit kezdjek magammal, unatkozom, el akarok innen menni, de nem tudom hova és kivel. Egy kis városban lakom, de nagyvárosi életet akarok, de egyedül nem fogok költözni, meg nem is engednék a szüleim. Az a baj, hogy zárkózott vagyok és nem szeretek sehova menni egyedül. Tudom, hogy önállóbbnak kéne lennem. Nincs semmi célom, nem tudom hogy mit kezdjek magammal. Szeretnék valami tök jó munkát, de egy érettségivel nem sokra vihetem. Főiskolára nem szeretnék menni, mert nem látom sok értelmét. Lehet tanulnom kéne valamit, de ha jelenkezem suliba, akkor hajnalban át kéne buszoznom Debrecenbe, este meg vissza, mert nem biztos, hogy olyan sulit találnék, ahol van koli. Meg nem is szeretnék kolis lenni.Dolgozni szeretnék, megvan bennem a vágy, hogy valami jó dolgot csináljak. De nem tudom mit csináljak vagy hova menjek. Egyébként a vendéglátás érdekel,szeretnék majd egy saját kávézót nyitni, ha lesz annyi pénzem.Tanácstalan vagyok, nem tudom mit kezdjek magammal. Barátaim nincsenek, csak netes kapcsolataim, de messzi laknak. A suliból nem maradtak meg a kapcsolatok.Unom már, hogy mindenki éli a saját kis életét, én meg itthon ülök. :( Segíts! Mit kéne tennem?
2011. márc. 16. 21:00
1 2
 1/19 poiu ***** válasza:
75%
Olvasd el, amit írtál, mintha más írta volna. Lajos írta. Lajos unja magát, elmenne, de nincs kivel stb. Lajost eltartják a szülei. Lajos nagyon akar valamit, de nem szeret korán kelni. MIt gondolsz Lajosról? Mit tanácsolnál neki?
2011. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Furcsa, hogy két éve itt tartasz, hogy "jó lenne ez, de ahhoz amaz kéne, az fárasztó, ezért inkább nem teszek egy szalmaszálat se keresztbe". Ha Lajosról lenne szó, azt mondanám, jól seggbe kéne rúgni. És tényleg csak a saját érdekében. Minél tovább nem csinálsz semmit, annál nehezebb lesz, újra megszokni a régi kerékvágást, hogy bizony korán kell kelni, vannak megoldandó feladatok, felelősség, napirend. Nekem mikor suli után két hónapig nem jött össze semmi meló, elvállaltam a legótvarabb munkát, csak hogy ne napi 24 órában nézzek ki otthon a fejemből. Neked is azt mondom, bármi, ami szimpatikus munka, suli, tanfolyam.. Vágj bele!
2011. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

"unom mar, hogy mindenki eli a sajat kis eletet"

A tobbiek mar megteremtettek a sajat kis eletuket, es nem ultek tetlenul.

Nem almodoztak es merlegeltek, hanem kituztek egy celt, es elindultak, tettek azert, hogy elis erjenek valamit.

Tanuld meg, hogyha valamit elakarsz erni, akkor azert tenni is kell!

2011. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Vennel egy kavazot, es ott kiszolgalna ki a vendegeket?

Tudod azok, Akiknek ilyen uzletuk van, valamikor a pult mogott kezdtek el, s aztan megdolgoztak azert, hogy sajat uzletet nyissanak.

Vendeglatoipari kepzesre nem gondoltal? Azt elkellene vegezni ahhoz, hogy valora valjon a terved!

2011. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 poiu ***** válasza:
37%
Mi, válaszolók, hasonlóképpen gondolkodunk Lajosról. És Te, kedves kérdező?
2011. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

a gyakorikerdesek.hu nem szeretetszolgálat, ahol konkrét anyagi segítséget nyújtanak a válaszolók(ilyenre még nem volt példa), csak megmondják a véleményüket.Nekem például az a véleményem,hogy "Lajos"..:)lusta. Az én bátyám is ebbe a gondba esett és most nem tudja, mit kezdjen magával..Rajtad csak az segítene, ha valaki Konkrétan megsegítene. Márpedig ez itt nem az a hely, úgyhogy gondolkozz. Pl: Kerülj be egy egyetemre, az nem hátrány, de előzőleg el kéne döntened,hogy milyen munkát akarsz vállalni. Vagy ha"nincs semmi célod" amit én 100%-ban kizártnak tartok, de ha mégis így lenne, akkor ne élj. Lődd fejbe magad és nem lsz semmi gondod.. nemmintha legalábbis most lenne...


14/F

2011. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A 3-4. válaszadóknak köszönöm, a többieknek meg üzenném, hogy feltettem egy kérdés, amire tanácsokat vártam és nem kértem, hogy kritizáljatok.

De ha egyeseket boldoggá tesz, hogy bánthatnak másokat és ítélkezhetnek egy ismeretlen emberrel, akkor tegyétek. Gratulálok hozzá.

És az utolsónak üzenném, hogy lőjje fejbe magát ő, ha szerinte az a megoldás a problémákra.

2011. márc. 18. 15:25
 8/19 anonim ***** válasza:

Pff... hol láttál te ítélkezést?! Szerintem az első válaszoló tök intelligensen tükröt mutatott, ha külső szemlélőként olvasnád magad, mit gondolnál. Egy szó nem volt róla, hogy milyen szánalmas vagy.. Na látod ez utóbbi sértés, ítélkezés volna! A második válaszoló is biztatott, hogy bármibe kezdj bátran, mert az idő haladtával ez nehezebb lesz.

Még ha valami véreskezű kritikát nem tudna elsőre bevenni a gyomrod az hagyján, de itt senki nem mondott semmi durvát. Na jó, a fejbelövés nem volt szerencsés mondat az utolsónál, de azt leszámítva az is egy nagyon igaz komment! Szerintem mindenki jó szándékkal írt neked, ezért érdemes lenne elgondolkodnod a mondanivalójukon. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy pszichológus sem bánik kesztyűs kézzel az emberrel a "gyógyulás" érdekében.) Neked is csak fáj az igazság..

2011. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az utolsónak.

Nem tudom te mit szólnál, ha kiírnál egy kérdést és olyan válaszokat kapnál, hogy lődd fejbe magad. Neked biztos nem esne rosszul, mi?

De mindegy, azt csinálnak amit akarnak! És nem fáj az igazság, mindennel egyetértettem, amit írtak, csak kedvesebben kellene fogalmazni. De mindegy.

2011. márc. 18. 15:45
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

A fejbelövést én is elismertem, hogy durva.

Na persze.. kifejtetted, hogy a 3., 4. válaszolón kívül mindenki egy nagy szar, mert rá mert diszkréten világítani, hogy miben ülsz most éppen.

2011. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!