Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok anorexiás lenni?

Miért akarok anorexiás lenni?

Figyelt kérdés
Semmi sem azzal kezdődött hogy "hűű de jó móka, legyünk anorexiásak!". Mindig is vékony voltam, jobban mondva inkább olyan alaktalan húscafat-amőba.. régebben vékonynak tartottam magam. Most nem. Egy semmi vagyok. kb. 2-3 hónapja kezdem el "böjtölni". Vagy azt csináltam hogy 1-2 hétig semmi, csak napi egy bögre kakaó.. tejet nem szeretem magába.. és a csontjaim, meg az izmok.. Vagy pedig 3-4 napig semmit nem ettem. És utána ettem egy rendesetet, utána megint 3-4 nap. Edzettem minden nap, de egy idő után már kimerültem. Amit elértem az a 34,5 kilóm volt. Mindenki unszolt, hogy egyek, és úgy tűnt a legfontosabb kapcsolatom is kezd helyre jönni. Ettem. De azóta is bizonytalan vagyok. Jó ez így? Jól csinálom? Időközben rájöttem, utálom a hasamat - bárcsak ne is lenne. Eltűntetném. Nem tömöm magamba a zsírt éjjel nappal. Nem eszek nasikat. Néha 1-1 napot kihagyok, max zöldség,víz. Utálom a hasamat. Csak egy gomó bennem. Felvágnám. Egyszer megrajzoltam a testemre egy varrott hasfelmetszést filccel. Vagy egyszerűen ketté szelném a testemet. A csuklómat is féltem. A derekamnak és a csuklómnak vékonynak kell maradnia! Undorító hogy folyton ott a hányás a hasamba, és csak dagad ha nem vigyázok! Nézem az extra vékony lányokat, és úgy irigykedek.. Nem akarok hasakat. Nem akarok testeket. Minden nap edzek. Volt hogy (néha) hánytattam magam, de nem szeretem - undorító. De még mindig jobb mintha itt nőne bennem ez a mocskos gumó. Vagy az egész "bajom" csak valami szimbolikus, lelki jelentéssel bír? 163 centi, jelenleg 40 kiló vagyok. Mindenki azt mondja hogy szebb lennék, ha híznék. Én is észrevettem néha a tükörben - nicsak, csak nem szélesedik a csípőm? És a derekam semmit sem nő? Hát ez tök jó!. Már nem látom ezt. Egy nagy viziló-tehén-farönk vagyok. De komolyan! És amőba. Mindig más. Mindig minden bizonytalan. Nem szeretem magam. A testem.
2009. jún. 23. 22:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem vegyél a kezedbe egy biológiakönyvet. De komolyan. Miből épül fel az emberi test. Ha meg nem fogod fel, akkor kösd fel magad, az én adóforintjaimból ne a te kórházi ápolásodat finanszírozzák. És nem kell az ilyet pátyolgatni. Ha tényleg beteg lenne, nem írt volna ide.
2010. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
56%

Kedves védelmező!(03-05 17:58)

Olyan szándékkal írtam magamról, hogy reményt adjak neki, hogyha magának át tudta mosni az agyát, akkor talán visszafele is működik, ha megpróbál elnézőbb lenni önmagával szemben, esetleg szorgalmasabb lesz(sportol)...mivel nálam működött. Egyébként írtam következtetésként az én esetemből, hogy higgadjon le.

Na meg nem azért nevelték fel a szülei, hogy megölje magát, csak mert neki minden tükör görbe...

Én is észrevettem, hogy egyesek itt nem rendelkeznek vmi nagy empátiával, de a


KÉRDEZŐNEK MONDOM: HOGY VEDD ÉSZRE, HOGY KI ÍR BUNKÓ VÁLASZT, ÉS NE ARRA ALAPOZZ.

Hiszen akinek meg nem volt hasonló betegsége, az nem állíthatja, hogy kamu, mert NEM TITKOLOD...


-->Egyébként olvass sokat az egészséges életmódról...kicsit felvillanyozhat az érzés, hogy milyen jó lehet egészségesnek és fittnek lenni(és még szép is leszel tőle..a hajad a bőröd na meg a lelked).

-->Biztos hallottad már, hogy ÉP TESTBEN ÉP LÉLEK. Mivel te TESTED SZÉPSÉGÉT akarod őrizni az ÉPSÉGE helyett-> Gondold csak meg, hogy a kettő ellentéte egymásnak? Nem. Mint előbb írtam.

-->A sport endorfinokat is termel, amitől jobb kedved is lesz (én sportoltam már rendszeresen, és tudom:)

-->Vagy tanulj meg főzni, mert ott ugye elkészíted az ételt, és jutalomból ehetsz, és nem az van, h rögtön ételhez jutsz (nehogy már ez is bűnös dolog legyen h egyáltalán eszel

-->JOGOD VAN ENNI, MERT AZ A LÉTFENNTARTÁS EGYIK ALAPVETŐ ESZKÖZE...AZ EVÉS MAX. AZÉRT TŰNHET BŰNNEK, MERT VAN BENNE ÉLVEZET(ÍZEK)...DE EZ CSAK AZÉRT VAN H ÉLETBEN MARADJ...(PL. A SZEXET IS MEGJUTALMAZZA A TERMÉSZET:p mert a természetnek érdeke, h szaporodjunk és az is h evéssel életben maradjunk).

-->HA BÜNTETÉSNEK GONDOLOD H HÍZOL AZ EVÉSTŐL, AKKOR SZÉPEN TESZEL ELLENE EGY KIS FUTÁSSAL V AEROBIKKAL(A ZENE MÉG ÉLVEZETESEBBÉ TESZI A MOZGÁST)

-->HA EGYEDÜL NEM AKARSZ AKKOR A BARÁTAIDDAL...NE CSAK TANÁCSOT ADJANAK(HOGY EGYÉL) HANEM KALÁCSOT IS(EZ EGY MONDÁS..HA MÉG NEM HALLOTTAD..SZÓVAL AKKOR SEGÍTSENEK IS NE CSAK DUMÁLJANAK!)(Kár h én csak távlatból dumálok, de segítenék szívesen:( )

-->és ne hagyd h a negatív gondolatok leárnyékolják a többi értékes ideát(ötletet, gondolatot)

TE EGY ÉLŐLÉNY VAGY, NE BILINCSELD LE ÖNMAGAD....ÉS MÉG HOZZÁTESZEM H:

-->MINEK KÍNZOD MAGAD NEM EVÉSSEL???, MIKOR A SPORTOLÁS SOKKAL KEVESEBB FIZIKAI ÉS LELKI FÁJDALOMMAL JÁR(LELKI FÁJDALOM/IDEGRENDSZERI TÜNETEK NULLA!!...TUDOD MIKOR AZ AGYAD NEM KAP ELÉG GLÜKÓZT ÉS SZÉDELEGSZ VAGY IDEGES VAGY...PERSZE HA EZ KICSIT IS MEGJELENIK NEM KELL ELVISELNED A FEJFÁJÁST..NE ÚGY MÚLASZD EL H ÁTESEL A HOLTPONTON)...


ÉS A NEM BUNKÓ VÁLASZOKAT TÖBBSZÖR IS OLVASD EL(PL.: HETENTE AZ MÉG NEM VESZI EL ANNYIRA AZ IDŐD), HA MÁR IDE JÖTTÉL H KÉRDEZZ...


Na üdv.:) szia, minden jót


Balázs Angi, 18

2010. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
ne akarj
2010. márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim válasza:
nem bántásként, de szerintem fordúlj orvoshoz! Beteg vagy és nem fizikailga, hanem pszihésen!!!
2010. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

na, történt valami változás, Kérdező? Én annyira segítenék, csak igazából neked az önbizalmad, ami a béka segge alatt van:S Pl. Mikor az ember bízik önmagában, akkor nem aggódik, h milyen pattanásos, jó hát korrigálja sminkkel, de most te azt csinálod mintha a pattanásos illető temperával lemázolná az arcát, h ne látszódjanak a pattik...:D de komolyan...a ló túlsó oldalára estél.

Amúgy én észrevettem, hogy sok kövér emberkének hatszor több az önbizalma, mint bárkinek (te meg csak nézel, hogy mire fel van nekik ilyen erős/pozitív kisugárzásuk és nem mondhatod h a szépségük adott nekik erőt...attól h lesoványítod magad, mert neked az a szép attól nem leszel magabiztosabb, és sohasem tartod magad elég jónak külsőre--> ördögi kör) ....tehát azért van az ilyen embereknek sok önbizalmuk, mert muszáj volt felépítsék....akkor te is képes vagy rá sztem:) és szerintem a belső még mindig többet ér, mert a belső szépség megszépíti a külsőt..idézőjelben..tehát nem foglalkoznak a külsőddel....de ez befelé nem működik..az fix....tehát kezdj bízni magadban...inkább arra legyél büszke h milyen jófej és kiegyensúlyozott személyiség vagy..mint arra h milyen jó nő....ha lesz egyszer férjed, az sem a kiálló csontjaidért fog szeretni(hanem önmagadért)...főleg szülés után nem (a babát csak nem éheztetnéd!!)..márha akarsz gyereket, de a terhességtől valszeg híznál..akkor tuti nem akarsz gyereket:P:P:P:P (ez hülyeség)


Na meg írtad, h nem akarsz hasakat, hát nemtom, de sztem csak a strandon levők meg a barátod látják csak a hasad...esetleg a tesiöltözőben......Szerintem egoista vagy igazából, és azért vagy mindig elfoglalva a szépségeddel....el tudom képzelni, tuti te is órákig bámulod magad a tükörben és rángatod a nem létező hájad...163cm/34 kiló...úristen!! rám régen 158 cm/39 kg-ra mondták, h anorexiás!! akkor gondolj bele, milyennek tűnhettél te!!! szerinted minden dagadt lány fel akarja vágni a hasát???...valszeg rájöttek h nem cseszik el olyanra az életüket(az időt), amibe fölöslegesen ölik az energiájukat...te se tedd tényleg


na de akkor tudósíts valamit, mert érdekel:D


Angi, 18

2010. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

Szia. megvagyok.

Miért érdekel ennyire?

2010. ápr. 8. 12:43
 57/61 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semiképpen ne csináld azt, hogy 3-4 napig semmit sem eszel! Így csak a gyomrodat teszed tönkre. Mindennap egyél valami keveset, és ha sportolsz, nem fog látszani, hogy ha híztál vmit. És lehet, hogy csak te érzed, hogy így szebb vagy, lehet, hogy mások észre sem vennék azt, hogyha híznál 2-3 kilót!

Én 162 cm vagyok, és jelenleg 46 kiló, de már így is mondják, hogy sovány vagyok, és kaptam egykét fenyegetést, hogy megleszek verve, ha anorexiás leszek... :P

Valamikor én is megcsináltam, hogy alig ettem valamit, de másnap remegett a kezem-lábam, és tökre álmos voltam, nemvolt semmi energiám, tesin el is estem az egyik gyakorlatnál.

Szóval szerintem 44-45 kilóra nyugodtan felhízhatsz!! :)

Kb. ugyanolyan magasan vagyunk, szóval tudom, hogy nem rossz a 45-46 kiló. Mellesleg hozzáteszem, hogyha nagyon lefogysz, a melled is lemegy, és nem szép.

Ha a hasad annyira zavar, akkor hordj olyan pólót, ami alakleplező, vannak tök jól kinéző pólók ebből a fajtából.

Ha meg megnézed a filmeket, senki sem tökéletes, és senki sem nagyon sovány.

Nekem is a hasam a nagyon problémás területem, de ha csinálsz hasizom-gyakorlatokat, lefog menni a hasról a felesleg. Szóval ne parázz, és kezdjél el rendszeresebben enni, az is jó, ha vacsira csak levest eszel, vagy grillezett húst salátával, és hetente egyszer simán ehetsz vmilyen édességet (pl: tiramisu, ráadásul az nem is annyira hízlal), csak a csokikat kerüld jobban, de néha az is belefér. Hidd el, a fiúkat nem az fogja érdekelni, hogy milyen sovány vagy, hanem amilyen a személyiséged!

Remélem fontolóra veszed a véleményemet, és bízom abban, hogy meg is fogadod egy részben! :)

Mara

2010. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

Hát csak mert nekem is vannak néha ilyen problémáim(vagyis azt írtam, hogy már nincsenek, de egy kicsi még van..de az már csak egészséges hiúság)

Meg azért érdekel, mert nem szeretem, ha valaki pszichésen beteg...mindig segítési kényszert érzek az ilyen emberek felé (és ritkán van olyan hogy teszek is valamit..pedig mindig akarok)

2010. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim válasza:

Hát tudod én egy 15 éves lány vagyok és tudod mit? Csodállak azért hogy megtudod azt csinálni hogy 3-4 napig nem eszel! hihetetlen... hogy bírod ki? én ha nagyon éhes vagyok olyankor tiszta ideg vagyok legszivesebben sírnék :D

Néha énis így vagyok vele hogy nagyon vékony akarok lenni, de azért anorexiás nem lennék mert nem akarok meghalni, de vékony szeretnék lenni azt akarom hogy azt mondják rám hogy "nézd már milyen jó vékony az a lány"

152 centisen 49 kiló vagyok... sőt tuti hogy már több.. nekem van okom 3-4 napig nem enni de neked? :D örülj már neki hogy 163 centisen 40 kiló vagy sőt még többnek kéne lenned mert így nagyon vékony vagy én mit nem adnék azért hogy magasabb és vékonyabb lehessek :'(

2011. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim válasza:
csak olvasd vissza párszor, amit írtál... kívülálló, egészséges gondolkodással... el fogsz képedni, azt garantálom... sokmindent nagyon rosszúl látsaz... keress magadnak valami elfoglaltságot... szerintem az unatkozó gazdag, ráérős p*csák jutnak idáig, akik nem tudnak már semminek se örülni, nem becsülik meg az életet, mindenbe belekötnek... tényleg fordúlj szakorvoshoz...
2012. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!