Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok anorexiás lenni?

Miért akarok anorexiás lenni?

Figyelt kérdés
Semmi sem azzal kezdődött hogy "hűű de jó móka, legyünk anorexiásak!". Mindig is vékony voltam, jobban mondva inkább olyan alaktalan húscafat-amőba.. régebben vékonynak tartottam magam. Most nem. Egy semmi vagyok. kb. 2-3 hónapja kezdem el "böjtölni". Vagy azt csináltam hogy 1-2 hétig semmi, csak napi egy bögre kakaó.. tejet nem szeretem magába.. és a csontjaim, meg az izmok.. Vagy pedig 3-4 napig semmit nem ettem. És utána ettem egy rendesetet, utána megint 3-4 nap. Edzettem minden nap, de egy idő után már kimerültem. Amit elértem az a 34,5 kilóm volt. Mindenki unszolt, hogy egyek, és úgy tűnt a legfontosabb kapcsolatom is kezd helyre jönni. Ettem. De azóta is bizonytalan vagyok. Jó ez így? Jól csinálom? Időközben rájöttem, utálom a hasamat - bárcsak ne is lenne. Eltűntetném. Nem tömöm magamba a zsírt éjjel nappal. Nem eszek nasikat. Néha 1-1 napot kihagyok, max zöldség,víz. Utálom a hasamat. Csak egy gomó bennem. Felvágnám. Egyszer megrajzoltam a testemre egy varrott hasfelmetszést filccel. Vagy egyszerűen ketté szelném a testemet. A csuklómat is féltem. A derekamnak és a csuklómnak vékonynak kell maradnia! Undorító hogy folyton ott a hányás a hasamba, és csak dagad ha nem vigyázok! Nézem az extra vékony lányokat, és úgy irigykedek.. Nem akarok hasakat. Nem akarok testeket. Minden nap edzek. Volt hogy (néha) hánytattam magam, de nem szeretem - undorító. De még mindig jobb mintha itt nőne bennem ez a mocskos gumó. Vagy az egész "bajom" csak valami szimbolikus, lelki jelentéssel bír? 163 centi, jelenleg 40 kiló vagyok. Mindenki azt mondja hogy szebb lennék, ha híznék. Én is észrevettem néha a tükörben - nicsak, csak nem szélesedik a csípőm? És a derekam semmit sem nő? Hát ez tök jó!. Már nem látom ezt. Egy nagy viziló-tehén-farönk vagyok. De komolyan! És amőba. Mindig más. Mindig minden bizonytalan. Nem szeretem magam. A testem.
2009. jún. 23. 22:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon helytelen amit csinálsz. Te is bizonytalan vagy önmagadban különben nem tetted volna fel a kérdést.Ez pedig jó, mert valahol tudat alatt tudod, hogy ez nem helyes.Hisz te magad mondtad, hogy a hánytatás is undorító.

Szeretnél majd gyereket/keket szülni, ha nagy leszel? Azt akarod, hogy hulljon a hajad, mint egy AIDS-es beteg embernek, csúnya legyen a bőrőd, kimerült és csúnya legyél?? Akkor ezt fejezed be és egyél rendesen! A hasadra bebeszéled, hgy ronda, ahogy elképzelem neked talán nincs is pocid, amennyit nemeszel és sportolsz...Legyél okos és ne legyen önértékelési zavarod!Biztosan csinos és rendes vagy:)Szorítok Neked!

2009. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Amugy az edzéseket nagyon bírom!^^ Általában addig csinálom, amíg már fáj.. csak azért hagyom abba, mert félek hogy begörcsöl a lábam, vagy ilyesmi.. De fantasztikus érzés ahogy az egész testem szinte ég!:) Mintha negyven fok lenne. Tényleg nagyon élvezem.
2009. jún. 23. 22:47
 3/61 anonim ***** válasza:
99%

Talán szeresd magad? Kinek kell megfelelned, és miért? Valószínűleg egy 'hazugságnak', amint felismerted hogy az, változni fogsz:)


Ja, és tessék megpróbálni beleszarni sok dologba, az élet nem komoly dolog, sok veszítenivalód nincs, előbb-utóbb felébredünk:)

2009. jún. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim válasza:
68%

nemjó amit csinálsz

szerintem 60-70KG-osan is nézhet ki jól egy lány

próbálj nem odafigyelni, hogy mit eszel (pl. több McDonalds :D)

17F

2009. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
100%
EZ EGY NAGYON KOMOLY, SÚLYOS BETEGSÉG, testképzavar!!! Nem olyannak látod magadat, mint a valóság. Az anorexiások igen nagy százalékban meghalnak, a 40 kilóddal útban vagy efelé. Ez öngyilkosság. Azonnal fordulj pszichiáterhez, de addig is a körzeti orvosodhoz, védőnőhöz! A családod, barátaid nem állítanak le?
2009. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%
ha 163 centi vagy és 40 kiló, akkor nem anorexiás AKARSZ LENNi, hanem az is vagy!! És ezért akarsz az is maradni, mert le akarsz fogyni. De ez már beteges. 15 a BMI-d, már megbocsáss de szerintem úgy nézel ki, mint egy undorító csontkollekció. (Nem szemtékedésből mondom, hanem hogy rájöjj a lényegre) És ha te nem egy undorító csontkollekciónak látod nagad (márpedig nem annak látod magad), akkor irány a doki!! Ebbe a betegségbe bele is lehet halni, azt ugye tudod?? Tönkre teszed magad és még csúnya is vagy :S (tényleg nem szemétkedésből mondom, én meg dagadt vagyok és én is undorító ronda vagyok, de te meg már a MÁSIK VÉGLET miatt vagy ronda :S)
2009. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%

sztem csinálj magadról egy képet, elölről, oldalról, hátulról, nagyíttasd ki, és nézd meg magadat. rá fogsz jönni, h bizony csúnyán vékony vagy, az a fajta, akihez félnek hozzáérni mert nehogy széttörjön.

írtad h edzel. ezegy jó dolog. azt ajánlom, az edzés mellé még egyél is, mert így nem leszel dagadt, hiszen az edzéssel a zsírt lebontod, hanem izmosodni fogsz. viszont ahhoh, h akár 3szor ennyire jól bírd az edzést, több kaja kéne, meg ahhozis h több izmot tudjál magadra felvinni, a hasad is fasza lapos lesz tőle. hangsúlyozom, az evés+edzés nem hízást jelent, hanem formálódást. azokra a vékony lányokra akikre te irigykedsz, azok valszeg nem csontkollekciók, hanem formás lányok. te viszont NEM vagy formás, hanem gebe. sose leszek olyan, mint ők, ha nem formálod magad, ehhez viszont enni kell, mert a csontokat nemlehet formálni.

hajrá, sok sikert.

2009. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%
azonnal menj pszichiáterhez,ez nagyon komoly dolog,nagyon,nagyon sovány vagy,és ha így folytatod kórházba kerülsz,vagy akár meg is halhatsz...senkinek nem tetszik a csont és bőr látvány,mert rémísztő,ordít róla,hogy beteg..egyedül ezt már nem fogod tudni megoldani,neked segítség kell,ha megfogadod rendebejösz,hanem csak lejjebb csúszól ezen a lejtőn,amin sajnos nagyon nehéz a megállás.Éa a fiúknak sem jönnek be a kórosan vékony lányok,inkább szőrnyülködnek,és az ágyban se szép látvány..kívánom hogy gyógyulj meg...
2009. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim válasza:
100%
Azonnal változtatnod kell ezen! Ha így folytatod akár meg is halhatsz!A formás alak nem alakulhat ki csak mert edzel, ENNI is kell hozzá,mert a táplálékból lesznek az izmok.Én nagyon drukkolok neked!!
2009. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ^^A drukkolást is, meg a lehűtő-elborzasztó válaszokat is. De én sajna, nem látom úgy, mintha csont és bőr lennék. :§ Végülis még nem elég kivehető a medencém... :P
2009. júl. 11. 14:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!