Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok anorexiás lenni?

Miért akarok anorexiás lenni?

Figyelt kérdés
Semmi sem azzal kezdődött hogy "hűű de jó móka, legyünk anorexiásak!". Mindig is vékony voltam, jobban mondva inkább olyan alaktalan húscafat-amőba.. régebben vékonynak tartottam magam. Most nem. Egy semmi vagyok. kb. 2-3 hónapja kezdem el "böjtölni". Vagy azt csináltam hogy 1-2 hétig semmi, csak napi egy bögre kakaó.. tejet nem szeretem magába.. és a csontjaim, meg az izmok.. Vagy pedig 3-4 napig semmit nem ettem. És utána ettem egy rendesetet, utána megint 3-4 nap. Edzettem minden nap, de egy idő után már kimerültem. Amit elértem az a 34,5 kilóm volt. Mindenki unszolt, hogy egyek, és úgy tűnt a legfontosabb kapcsolatom is kezd helyre jönni. Ettem. De azóta is bizonytalan vagyok. Jó ez így? Jól csinálom? Időközben rájöttem, utálom a hasamat - bárcsak ne is lenne. Eltűntetném. Nem tömöm magamba a zsírt éjjel nappal. Nem eszek nasikat. Néha 1-1 napot kihagyok, max zöldség,víz. Utálom a hasamat. Csak egy gomó bennem. Felvágnám. Egyszer megrajzoltam a testemre egy varrott hasfelmetszést filccel. Vagy egyszerűen ketté szelném a testemet. A csuklómat is féltem. A derekamnak és a csuklómnak vékonynak kell maradnia! Undorító hogy folyton ott a hányás a hasamba, és csak dagad ha nem vigyázok! Nézem az extra vékony lányokat, és úgy irigykedek.. Nem akarok hasakat. Nem akarok testeket. Minden nap edzek. Volt hogy (néha) hánytattam magam, de nem szeretem - undorító. De még mindig jobb mintha itt nőne bennem ez a mocskos gumó. Vagy az egész "bajom" csak valami szimbolikus, lelki jelentéssel bír? 163 centi, jelenleg 40 kiló vagyok. Mindenki azt mondja hogy szebb lennék, ha híznék. Én is észrevettem néha a tükörben - nicsak, csak nem szélesedik a csípőm? És a derekam semmit sem nő? Hát ez tök jó!. Már nem látom ezt. Egy nagy viziló-tehén-farönk vagyok. De komolyan! És amőba. Mindig más. Mindig minden bizonytalan. Nem szeretem magam. A testem.
2009. jún. 23. 22:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy? Még mindig fogyózol és nem eszel? Én is hasonló cipőben járok, mint te, csak én nem fogyok! :( centikben meglátszik, de kilóban nem! :( én 58kg vagyok és 173 cm :((
2009. szept. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:
Szia! Fogyok de mindíg visszahízom, 40 kiló legalább vagyok, nem tudom pontosan, mert mérlegre már nem merek állni. A tükörbe se merek bele nézni, ha fehérneműben vagyok. Egész nyáron alig-alig sikerült bármi, amibe belefogtam, mert elkezdtem falásrohamos lenni. :( Ha délelőtt eszem csak egy falatot, már az egész napom a kájóról szól! És utálom! Most hogy a suli elkezdődött minden szünetben járkálok-lépcsőzök, nem eszem mellette valami keveset, mégis úgy tűnik nem hízok tőle, és ez jó! :) Most a sulival valahogy nyugodtabb is vagyok, bár egész nyáron rühelltem magam, és minden trükkött bevetettem hogy ne egyek. Így állok most. De még szeretnék fogyni, mert ez így nem jó.
2009. szept. 2. 19:50
 33/61 anonim ***** válasza:
78%
Hú, a falásrohamok ismerősek... Bár nekem utoljára augusztus közepén volt. :) Már 1 hete nem ettem szinte semmit, csak kb 2-300kcal-t és tegnap barátom csinált nekem 2 szendvicset. Na azt megettem, de tele is lettem, nem is kívántam többet. Most sem vagyok éhes, pedig már fent vagyok 9 óta. :) Mindig elképzelem, hogy ha eszem, akkor hízok és kövérebb leszek és soha nem leszek olyan, mint amilyen szeretnék. Én nem tudom, hogy ez anorexia-e vagy sem, csak egyedül attól félek, hogy ha majd elérem a kívánt testsúlyt és azt, ahogy jónak fogom látni magam, képes leszek-e megállni? Nem tudom... Mindenesetre sok sikert Neked! :)
2009. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is csak kamu az egész, csak úgy süt róla! Biztos szeret vagy odafigyeléshiányos a kiscsaj, azért irogat ilyesmiket (találkoztam már ilyen esettel) Kérdező, azt tanácsolom, nőjél fel végre!
2009. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, Te nagyon buta vagy. Semmit nem tudsz erről az egészről!!! De legyél csak Te az okos!
2009. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a topmodellek is nagy hatással voltak a lelki állapotodra, hiszen ők is éheznek, mivel a kamera +5 kg, vagyis "ad rájuk sújt". Igazat adok a többieknek, enned kell. A pszichológussal nem igazán értek egyet... Lehet, hogy felszakítana valami régi sebet, amit igyekszel elfelejteni, persze ez nem biztos. Mindenesetre kezdj enni! De ne hamburgerrel, meg sültkurmplival, az nagy butaság lenne. Egy kis zöldségleves ideális kezdésnek. Egy gyerek adag. Ettől nem lesz nagy a pocakod, de mégis lesz benne valami, és hamar kiürült. Ha ennyit naponta legalább 3x meg tudsz enni, úgy, hogy nem is hánytatod magad, az fantasztikus! Ha hozzászoktál a zöldségleveshez, tegyél bele egy kevéske csirkehúst, hiszen a húsnak elengedhetetlen tápanyagai vannak. Ha ehhez is hozzászoktál, próbálj meg egy kis főzeléket, először azt is "natúr" majd bővítsd husival végül próbálj meg egy kis tojást is bele tenni. A tojás és a hús már SZILÁRD táplálék, tehát ezek után próbálkozz meg azzal is. Egy kis főtt burgonya nagyon jó, szerintem finom is. Fokozatosan növeld az adagot és az ételeket. Természetesen csokit és cukrot nem feltétlenükl kell enned, hiszen a gyümölcsökben is éppen elegendő van, és az még egészséges is.

Keress valakit, akit szeretsz és megbízol benne, kérd meg, hogy együtt egyetek. Így ő tud noszogatni téged, sőt, még meg is etethet :) neked pedig remélhetőleg megjön az étvágyad, ha látod, milyen jóízűen falatolzgat a finom ételekből.

Remélem sikerrel jársz, én drukkolok neked! ;)

2009. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem eleve a kérdező egy idióta nagy marha! Ez egy kamu kérdés. Ha meg nem, akkor a kérdező egy nagyon buta ész nélküli lány. "Aki hülye az haljon meg"...nem lehet senkinek észt adni. Ennyi. De ez tuti kamu kérdés. Valaki szórakozik. Figyelj te kérdező valaki: ne egyél! Az a tuti! Néha azért rágcsálhatsz egy kis puffasztott rizst, de tényleg csak NAGYON RITKÁN, mert kövér disznó leszel...
2009. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim válasza:
40%
Eza kérdés tuti nemigaz. Szerintem egy nagy buldózer,100kg.os aki azt akarja látni h JAJJ de sovány vagy. XD gratula (y) ennyi hülyét. ha meg igaz akkor ne egyél semmit,mert azt hallottam h sok evés után 3xannyit raktároz zsirnak mint izomnak. A helyedben fénnyel táplálkoznék..BAROM
2009. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
100%
én anorexiás vagyok nem jó dolog le fogtyam 40 kg ra elöször utána 35 re na ekor kerültem korházba és kaptam szondát is szoval szerintem amég teheted álj visza a normális étkezéshez mert ha nem teszed és korházba krülsz akor azt aztán tömnek gondld meg jól ,ez igy emmehet ovább
2009. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
9%
Hát kedves utolsó...ahelyett,hogy az alakoddal foglalkoztál volna,inkább mentél volna suliba,hogy megtanulj írni helyesen magyarul!!!
2009. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!