Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarok anorexiás lenni?

Miért akarok anorexiás lenni?

Figyelt kérdés

15/L vagyok és tudom, hogy valami nincs rendben velem. Olvastam egy oldalon, hogy akik anorexiások lettek azok 1000 kalória körül ettek vagy még kevesebb és ma megpróbáltam én is keveset enni, de persze , hogy nem ment. Viszont ez, hogy nem sikerült, én ezt kudarcként élem meg és mégjobban elszomorit, hogy nem vagyok képes rá

A legnagyobb hülyeség viszont maga az oka ennek a vágynak : azért akarok anorexiás lenni, mert olyan sovány akarok lenni, mint az EX- em ! Szóval nem érdekelnek a model csajok vagy sztárok, hanem a tegnap pillantottam meg az EX-emről egy képet ahol láttam mennyire vékony és filigrán, még az erei is látszottak és csak ezért akarom ezt !


Tudom, hogy ez hülyeség és hogy nem normális, viszont ettől még nem változik semmi sajnos. Mindigis imádtam az EX-em személyiségét, mert arrogáns volt és szekáló, de jól állt neki. És a filigrán testalkata pont a személyiségéhez passzolt, mellesleg nem olyan ronda sovány volt, hanem olyan....áá azt kéne lássátok, na mind1

Viszont most nem ezt akarom vitatni, hanem hogy mit kezdjek magammal ? Már szinte másfél éve kinoznak ilyen rögeszmék és kényszermotivációk és agyilag már betegnek is érzem magam. Tudom, hogy valami nincs rendben velem, de úgy érzem, hogy már elvesztettem az irányitást


Nem tudok élni, nem tudok barátkozni, nem tudok szeretni

Boldogtalan vagyok, mert ilyen testesebb külsővel nem tudok úgy élni és úgy viselkedni, ahogyan szeretnék.

Egy depresszió közben veszitettem el a vonzó, remek testemet és azóta nem lehetek a régi, mert számtalan dolog van, amit egy dundibb ember nem tehet meg !


Szerintetek hol gondolkozom rosszul ? Miért olyan zavaros az elmém ? Kérlek segitsetek minnél többen, mert már nagyon aggaszt ez az egész és kifáradtam ebbe az örök ábrándhajszolásba ...... köszönöm előre is !


2010. jún. 9. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert nincs életcélod. Sose voltak álmaid? Gondold végig és inkább azoknak a megvalósításán törd a fejed, ne azon, ami csak volt.
2010. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudok a kérdésedre válaszolni, de az biztos, hogy nincs rondább egy anorexiás testnél.


19/f

2010. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

először is: egyél rendesen, még ha nehéz is!!

olvass, tanulj(komolyan, én van, hogy egész nap tanulok, még most, nyáron is, mert addig is elfoglalom magam, és fejlődök), nézz filmeket, csinálj valamit! de NE AKARJ ANOREXIÁS LENNI! beszélj valakivel, akiben megbízol, vagy akár egy idegennek mondd el a gondjiat, nagyon sokat segít.

egy gyógyulni vágyó anorexiás lány

2010. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az anorexiás test egy véglet. Az ember hajlamos végletesen gondolkozni ha kétségbe van esve.

Az Exed teste nyilván tetszik, mert szerelmes voltál belé. Furcsa, azt írtad olyan akarsz lenni mint ő. Tehát fiú testet szeretnél? Vagy csak fiúsan vékonyat? Ezt fontos megfogalmaznod magadban.


Mivel azt írtad volt jó alakod, minden esélyed megvan, hogy azt egy kis munkával viszaszerezd. Illetve mikor gondoltad úgy hogy idelis az alakod? A kamaszkor előtti alkatodat szeretnéd újra elérni? Na itt megint vissza kanyarodtunk a fiúsnak levés kérdéséhez...


Nyilván a nővé érés is bezavar a gondolkodásmódodba. Még szokatlan a helyzet, de 2-3 év és letisztul a kép.


Ahoz viszont, hogy tudj változtatni a testeden tisztában kell lenned az egészséges állapottal, reális cél kell, nem egy végletes álomkép.

Radikális fogyókúrát semmiképp ne csinálj. Ilyenkor alakul ki a tested, teljesen normális felhalmozódási folyamatok zajlanak, cikáznak a hormonok.... Ha most nem kap meg minden szükséges vitamint a test, az a későbbiekben komoly bajokhoz vezethet (pl. menzeszproblémák, akár meddőség, a csontok szerkezete...)


Azt sem szabad elfelejteni hogy a férfi és a női test teljesen máshogy működik. A női testen egy minimális mennyiségű zsírpárna nagyon fontos. A mellben, a combban és a csípőn kialakuló párnáknak funkciója van. A terhesség alatt ezek segítik megtartani az egyensúlyt. A nők jó része evolúciós okok miatt hízékonyabb mint a férfiak.

Ez persze nem azt jelenti, hogy dőlj hátra a karosszékben és habzsolj csokit.


Egyél rendesen, egészségesen (sok gyümölcs, sok víz, kevesebb édesség és nasi), viszont sportolj. Még ha nem is vagy élsportoló típus, vágj bele valami újba. Lovaglás, tánc, futás, falmászás, bringázás, úszás... itt a nyár, ki a szabadba.

A zsírt a sport is eltűnteti, és boldogsághormonokat termel, kész természetes antidepresszáns.

2010. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!