Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok anorexiás lenni?

Miért akarok anorexiás lenni?

Figyelt kérdés
Semmi sem azzal kezdődött hogy "hűű de jó móka, legyünk anorexiásak!". Mindig is vékony voltam, jobban mondva inkább olyan alaktalan húscafat-amőba.. régebben vékonynak tartottam magam. Most nem. Egy semmi vagyok. kb. 2-3 hónapja kezdem el "böjtölni". Vagy azt csináltam hogy 1-2 hétig semmi, csak napi egy bögre kakaó.. tejet nem szeretem magába.. és a csontjaim, meg az izmok.. Vagy pedig 3-4 napig semmit nem ettem. És utána ettem egy rendesetet, utána megint 3-4 nap. Edzettem minden nap, de egy idő után már kimerültem. Amit elértem az a 34,5 kilóm volt. Mindenki unszolt, hogy egyek, és úgy tűnt a legfontosabb kapcsolatom is kezd helyre jönni. Ettem. De azóta is bizonytalan vagyok. Jó ez így? Jól csinálom? Időközben rájöttem, utálom a hasamat - bárcsak ne is lenne. Eltűntetném. Nem tömöm magamba a zsírt éjjel nappal. Nem eszek nasikat. Néha 1-1 napot kihagyok, max zöldség,víz. Utálom a hasamat. Csak egy gomó bennem. Felvágnám. Egyszer megrajzoltam a testemre egy varrott hasfelmetszést filccel. Vagy egyszerűen ketté szelném a testemet. A csuklómat is féltem. A derekamnak és a csuklómnak vékonynak kell maradnia! Undorító hogy folyton ott a hányás a hasamba, és csak dagad ha nem vigyázok! Nézem az extra vékony lányokat, és úgy irigykedek.. Nem akarok hasakat. Nem akarok testeket. Minden nap edzek. Volt hogy (néha) hánytattam magam, de nem szeretem - undorító. De még mindig jobb mintha itt nőne bennem ez a mocskos gumó. Vagy az egész "bajom" csak valami szimbolikus, lelki jelentéssel bír? 163 centi, jelenleg 40 kiló vagyok. Mindenki azt mondja hogy szebb lennék, ha híznék. Én is észrevettem néha a tükörben - nicsak, csak nem szélesedik a csípőm? És a derekam semmit sem nő? Hát ez tök jó!. Már nem látom ezt. Egy nagy viziló-tehén-farönk vagyok. De komolyan! És amőba. Mindig más. Mindig minden bizonytalan. Nem szeretem magam. A testem.
2009. jún. 23. 22:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ez annyira csak az alakról szól. Nem mindenki sznob, vagy "ó olyan akarok lenni mint a reklámban!"!
2009. dec. 24. 18:05
 42/61 anonim válasza:
71%
Te nem vagy normális,az hétszentség!40 kilósan vizilónak és tehénnek lenni...???Ha még nem tetted meg,akkor sürgősen keress fel egy dokit,hogy felnyissa a szemed,és kimossa az agyadból ezeket az idióta gondolatokat,mert te már most anorexiás vagy,és segítségre szorulsz.Próbálkozz meg egy-két dologgal,ami nem a tested körül forog,ne a hülye modellekkel teli ujságokat nézd,hanem mondjuk vegyél egy kutyát,és őt szeresd.Ő imádni fog 40 kilósan és 40 kiló fölött is...Megáll az eszem,hogy milyen hülyék élnek a földön!Az élet szép,de rövid ,ne akkor akard élni amikor már a tested tönkretetted...Próbáld meg most amíg még nem késő.
2010. jan. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Azóta a súlyom ingázik, most 40-41 kg vagyok. Elegem van hogy nem bírok lejjebb menni. Vettem DM-ben egy olyan doboz tablettát, ami meggátolja a szénhidrát felszívódást, és csökkenti a vércukor szinet is. Tudom hogy nem kamu, mert a vércukorcsökkentő hatását érzem. Eddig 2 alkalommal használtam, a maximum adagot(3 tabletta) vettem be étkezéshez, mind a kétszer szédültem és majdnem elaludtam tőle, stb. Most már kezdek egyre több "testsúlycsökkentő" szer iránt érdeklődni, és nem tudom mi lesz a vége. Lehet hogy túlreagálom, de ettől amit most szedek tényleg bajom lehet??
2010. febr. 22. 17:51
 44/61 anonim ***** válasza:
88%
Te nem "majdnem elaludtál" hanem majdnem elájultál!A vércukorszint azért fontos,mert a cukorból nyered az energiát...é mivel nem eszel normálisan a te vércukrod nagyon alacsony...amit te még csökkentessz is...a vége pedig kórház lesz,ahol kiderül a dolog!Nem lehetsz ennyire buta!Ha nem akarsz szervi és agykárosodást mihamarabb hagyd abba a gyógyszerek szedését...az anorexia már magában öl,de ha még rá is játszol mindenféle szerekkel,akkor hamarabb halsz meg tőle,ennyit érsz el!!!
2010. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
42%

Tudod, miért hülyeség ez az egész? Mer ha valóban anorexiás lennél, nem írnál ilyeneket. egy anorexiás T I T K O L J A hogy mennyit eszik. Vagy csak törődés hiányos vagy, vagy csak nagyon hülye...

bocs.

2010. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

Hónapogik titkoltam, egészen addig amíg már mindenki el nem kezdett baszogatni hogy egyek. Az osztálytársaim kínálgatták a pofám elé rakták a kaját, és egyszer sem voltam hajlandó még egy falatra sem. Így derült ki. Nem sokkal utána kiírtam ezt a kérdést mert segítségre vágytam. Most pedig azért írok még mindig néha, mert elegem van. Az osztálytársaim most azt hiszik „megjavultam” a nyáron, a szüleim semmit, csak a barátim tudják ezeket a dolgokat meg az internet.

De azért ebben a törődés hiánnyosságban is lehet valami. :P

Viszont még mindig úgy gondolom nem vagyok anorexiás. A legnagyobb problámám komolyan az, hogy néha befalok. Meg egy csomót veszekszek a barátimmal a hülyeségeim miatt, szerintük beteg vagyok, viszont én meg vékony akarok lenni. Itthon persze sírok hogy mekkora elcseszett hülye vagyok, mert utálom hogy cseszekszik a nyomorék szervezetem. De nem hagyom abba. Tudod miért nem? Mert úgy érzem nincs visszaút. Egy irányú útca.

2010. márc. 4. 15:12
 47/61 anonim ***** válasza:

Szia, most bemásolom, amit a táplálkozási zavarhoz írtam: "Talán még jobb volt amíg nem tudatosítottam, hogy milyen önértékelési problémáim vannak. Most 50kg/161cm vagyok. Viszont nekem alapja is van az elhízástól való félelemnek. Ugyanis anyai ágon hajlamot örököltem arra, hogy csak élvezetből zabáljak.(anyukám és mamám el is hízott) Meg narancsbőr is meg szokott nálam jelenni, amit szintén nem tartok esztétikusnak magamon. Már egy ideje(1,5 éve) az van, hogy akármikor eszek bűntudatom van, és büszke vagyok magamra, ha meg bírom várni, hogy korogjon a gyomrom. Volt hogy éheztettem magam, de attól elromlott a közérzetem...44 kilósan szeretem magam a legjobban, és mikor láttam a mérlegen h ezalá csökkent a súlyom, akkor még talán örültem is...és akkor elkezdtem magam fotózni, hogy dejó végre szép vékonyak a lábaim..de a képeken megláttam, hogy kilógnak a bordáim:O na akkor gondoltam ez már túlzás..ne menjünk 44 alá (de fölé sem:S). Szóval tudom magamról, hogy anorexiás nem tudnék lenni, viszont a bulímia sem igazán (kétszer hánytattam magam még csak)..és mégis itt ez a hülye dolog..minden nap ez jár a fejemben:"Ma nem fogsz sokat enni!! Csak ha igazán éhes vagy!!" ott a kaja az orrom előtt/pénz a zsebemben h kaját vegyek..és "Nem szabad nem szabad!!...ah De mégis akkor viszont este nem eszek na" este van " Nem eszel! Este nem eszel! Basszus együnk vmit..de akkor szobabicikliznem kell 2 órán át(mint büntetés)" Tudom h bűntudat nélkül kéne egyek és sportolnom is kellene, de vékonyan se merek rövidnadrágban mászkálni nyáron.:( (mert h dagadt a combom)..és mikor visszanézek egy régi fotót látom h nem is voltam dagadt:O Az a baj, hogy tökéletesek akarunk lenni(de milyen áron akarjuk!!).

Bocs h ennyit írtam:S

Még annyi, hogy most nyáron 44,5 kiló voltam és napi 40 km-eket bicikliztem(nem azért hogy fogyjak, csak mert jól esett)és kb. csak gyümölcsön éltem..és egész nyáron összesen 3szor!!! mertem rövidnadrágban megjelenni, mert féltem hogy remeg a combomon a "háj". Valószínűleg nem remegett ott semmi. És láttam, hogy husibb lányok is bátran megmutatják a combukat, de én hiába kapom folyamatosan a pozitív visszajelzéseket az alakomra..nem tudom magam elfogadni:S:(."

2010. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
Na, ez már elmúlt, mert már engem is zavart h mindig a "dagadtságomról" fárasztom a barátaim, meg amúgy is h egész nap ekörül forognak a gondolataim és a fiúk is utálják ezt a viselkedést(meg én is érzem h gáz)...és most eljutottam arra a szintre, hogy nyárra persze h akarok fogyni, de inkább sokat akarok sportolni, h ne pálcika legyek, hanem szép áramvonalas, de NŐIES!!(ahhoz pedig elengedhetetlen valami hús..mivel a zsírt el akarom égetni, ezért inkább majd kiFORMÁLOM a testem(mivel a fiúknak most is tetszek még ha van rajtam kb 4 kg háj, akkor is), nem pedig megkínzom, mert ép testben ép lélek, és ha azt hiszed, hogy nincs visszaút, akkor ezzel azt mondod, hogy éhhalál által akarsz megdögleni!!! Ez majdnem olyan mintha öngyilkos lennél, és tudod kik lesznek öngyilkosok?? Akik gyengék az életre, pedig az élet ÉRTÉK, és ha azért akarod magad kinyírni, mert nem vagy "tökéletes", az nem elég ok, mert nem a tested miatt fogsz éhenveszni, hanem az agyad miatt...ne a testedet akard már uralni, hanem a gondolataid, mert csak normális elmével tudsz meggyógyulni(és ezt gondold meg szépen, hogy nekem is sikerült elmúlasztani az agybajom)..na mindegy nem tudom mivel győzzelek meg még..csak higgadj le kicsit..na szia:):)
2010. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 Pacaaa ***** válasza:

Kedves utolsó és utolsó előtti "válaszoló"

Itt feltettek egy kérdést...Egy beteg lányról aki SÚLYOSAN beteg lány...

Mi lenne ha NEM saját magatokról beszélnétek,hanem a lánynak próbálnátok segíteni.Elvégre ez az Ő kérdése volt..

Tegyetek fel ti is saját kérdést de NE ide!

Csak az írjon ide aki télleg segíteni akar rajta!

És azzal senki nem fog segíteni rajta hogy lehülyézitek..

Csak azt éritek el vele hogy csökkenni fog az önbizalma!

Örüljönk annak,hogy ilyen nyíltan mer bszélni az anorexiájáról,a betegségéről.

Ugyanis a legtöbb anorexiás T I T K O L J A

Nem beszél róla..És így persze nehéz rajtuk segíteni mert nem tudhatjuk hogy mégis mi vitte el őket idáig..Lelki bajok,a Top-Modellek iránti rajongás,vagy valaki egyszer nagyon megsértette súlya miatt,és neki akar bizonyítani!!!

Ha itt most őt mindenki lehülyézi,akkor ha anyuci hajánál rángatva elviszi őt a korházba mert 30 kiló lesz,Akkor már nem fog nyíltan beszélni a gondjairól!

AKI ÉRT EHEZ AZ ÍRJON IDE,AKI CSAK BASZOGATNI AKARJA AZ NÉZZEN TÜKÖRBE ÉS SAJÁT MAGÁT BASZOGASSA ÉS NE AZT AKI BETEG!

Ti mondjátok hogy ő milyen hülye??

Közben ti vagytok a hüyék hogy egy beteg embernek még jobban rontotok a helyzetén..

Ez ugyan olyan mintha oda mennétek egy mozgás sérülthöz,kilöknétek a tolókocsijából és a képébe ordítanátok hogy NYOMI vagy...

2010. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 Pacaaa ***** válasza:
55%

...Nem tudom ezzel menyire tudok majd rajtad segíteni,remélem fel tudom nyitni a szemedet!

Nem foglak baszogatni,nem kérlek rá hogy hagyd abba! Te döntöd el,és ha te valamit eldöntesz akkor azt minden áron véghez tudod vinni mert erős vagy!

Én 13 éves lány vagyok,42 kiló!

Életemnek egy értelme van : S P O R T

Teniszezek 5 éve,és komoly külföldi versenyekre is járok..

Vékony,izmos vagyok! Elégedett vagyok saját magammal és szépnek tartom magamat!

Izmos vállam van és kocka hasam,amit úgy értem el hogy baromi sok húst eszem! És a húst,meg napi 300 felüléssel a testem izommá alakítja =)

Persze ez nem történik meg úgy ha nem eszek semmit,és csak a levegőbe csinálom a felüléseket :D Mert akkor a testemnek nincs mit átalakítania izommá!

Volt egy csapattársam (lány12) aki N A G Y O N ügyes volt

Izmos sportos volt egy gramm háj nem volt rajta!

Járt egy fiúval,de amikor a kapcsolatuknak vége szakadt,ő elkezdett koplalni :|

1 hét alatt 6 kilót fogyott!

Nem volt képes teniszezni,versenyeken mindig összeesett,elájult!

Abba kellett hagynia a sportolást,korházba került ahol infúzión kapta a bundás kenyeret is :D

Pedig ő olyan ügyes volt,hogy nála jobb télleg nem volt!

Pedig válogatott gyerek teniszezők közzött a VILÁGI ranglistán 3. volt!

(görög kiscsaj) De nagyon jó barátom volt...

Azóta nem láttam mióta bevittékk a kórházba..

De annyi biztos hogy nagyon megijedtem mikor láttam őt!

MErt az izmai a koplalás miatt leépültek,mert nem evett húst! Hiába edzett,hasizmozott,szobabiciklizett.Nem lett izmosabb!

2010. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!