Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok anorexiás lenni?

Miért akarok anorexiás lenni?

Figyelt kérdés
Semmi sem azzal kezdődött hogy "hűű de jó móka, legyünk anorexiásak!". Mindig is vékony voltam, jobban mondva inkább olyan alaktalan húscafat-amőba.. régebben vékonynak tartottam magam. Most nem. Egy semmi vagyok. kb. 2-3 hónapja kezdem el "böjtölni". Vagy azt csináltam hogy 1-2 hétig semmi, csak napi egy bögre kakaó.. tejet nem szeretem magába.. és a csontjaim, meg az izmok.. Vagy pedig 3-4 napig semmit nem ettem. És utána ettem egy rendesetet, utána megint 3-4 nap. Edzettem minden nap, de egy idő után már kimerültem. Amit elértem az a 34,5 kilóm volt. Mindenki unszolt, hogy egyek, és úgy tűnt a legfontosabb kapcsolatom is kezd helyre jönni. Ettem. De azóta is bizonytalan vagyok. Jó ez így? Jól csinálom? Időközben rájöttem, utálom a hasamat - bárcsak ne is lenne. Eltűntetném. Nem tömöm magamba a zsírt éjjel nappal. Nem eszek nasikat. Néha 1-1 napot kihagyok, max zöldség,víz. Utálom a hasamat. Csak egy gomó bennem. Felvágnám. Egyszer megrajzoltam a testemre egy varrott hasfelmetszést filccel. Vagy egyszerűen ketté szelném a testemet. A csuklómat is féltem. A derekamnak és a csuklómnak vékonynak kell maradnia! Undorító hogy folyton ott a hányás a hasamba, és csak dagad ha nem vigyázok! Nézem az extra vékony lányokat, és úgy irigykedek.. Nem akarok hasakat. Nem akarok testeket. Minden nap edzek. Volt hogy (néha) hánytattam magam, de nem szeretem - undorító. De még mindig jobb mintha itt nőne bennem ez a mocskos gumó. Vagy az egész "bajom" csak valami szimbolikus, lelki jelentéssel bír? 163 centi, jelenleg 40 kiló vagyok. Mindenki azt mondja hogy szebb lennék, ha híznék. Én is észrevettem néha a tükörben - nicsak, csak nem szélesedik a csípőm? És a derekam semmit sem nő? Hát ez tök jó!. Már nem látom ezt. Egy nagy viziló-tehén-farönk vagyok. De komolyan! És amőba. Mindig más. Mindig minden bizonytalan. Nem szeretem magam. A testem.
2009. jún. 23. 22:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%
Hiába ijesztgetünk bármivel. A betegséged miatt csak akkor érzed jól magad, ha nem eszel és fogysz. Ki akarja rosszul érezni magát? Bár felfogtad, hogy ez betegség, de úgy érzed, hogy uralni tudod. Megértelek, hogy nehéz segitséget kérned, de ez az egyetlen út, hogy újra szépnek lásd magad és élvezni tudjad az evés örömeit.
2009. júl. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
86%

Attól, hogy lehülyézzük nem fog meggyógyulni. Szerintem lehet, hogy a kérdes kamu, annyira tankönyvi a sok tünet.

No, és valódi anorexiás nem válaszolt rá...

2009. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az IQ-ja egyenlő a csuklója átmérőjével!
2009. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó válaszolónak igaza van s szerintem is kamu kérdés... vagy totálbrutál beteg a kérdező... :S:D:)
2009. júl. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:
Nem szeretek enni. Ez az ami fáj, mert régebben sokall más voltam. de már nem tudom élvezni az ételt.
2009. júl. 13. 16:13
 26/61 A kérdező kommentje:
És nem vagyok olyan, mint azokon a képeken. Nem is leszek.
2009. júl. 13. 16:19
 27/61 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem leszel olyan, mint azok a képeken?
2009. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
Mert azok rondák. És csontvázak.
2009. júl. 17. 07:34
 29/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdésemre válaszoltál. Hogyan akarod elkerülni, hogy olyanná válj mint ők? Erre van valami biztos és kipróbált módszered? Egyébként ők még mindig kövérnek látják és érzik magukat.

Nem hiányzik az evés öröme, a finom ételek jó ize? Vagy van helyette valami más öröm forrásod?

2009. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Talán ilyen szeretnél lenni? Így már elég vonzónak éreznéd msgad, itt kilátszana a medencecsontod is. Undorító, menj el pszichológushoz, és kezelésre! Vagy ha nem mész és tovább folytatod akkor egyenesen mész sikeres úton a halál felé.

2009. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!