Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lenne érdemes életben...

Miért lenne érdemes életben maradnom? Egyáltalán egy ennyire elcseszett életet rendbe lehet valahogy hozni?

Figyelt kérdés

1) Nincs munkám. Pár hónapja felmondtam több évnyi kereskedelemben töltött idő után, azóta sem találtam semmit. A helyi városból vissza sem hívnak (megyeszékhely), Budapestre meg a környező településekre járkálok interjúkra, de végül oda sem vesznek fel. (Gondolom a távolság miatt.) A kereskedelmi tapasztalaton túl sajnos csak angol nyelvtudásom meg érettségim van, illetve felhasználói szinten értek pár programhoz (Office, Adobe programok, stb.).


2) Nincs pénzem. Azt a keveset, ami korábban volt, mindet drága művészeti cuccokba, meg digitális (rajz)eszközökbe öltem. Ezekből ugyan tudnék párat eladogatni, de ez csak átmeneti megoldást jelentene.


3) Szeretnék ugyan továbbtanulni, valami fixen piacképes szakon, de egyfelől állami félévem is kettő van már csupán, mert sajnos elvesztegettem egy FOSZK képzésre (egy év), meg egy bölcsész nyelvszakra (négy év), amiből csak abszolutóriumom van, mert nem láttam értelmét szakdolgozatot írni egy munkaerőpiacon értéktelen diploma megszerzéséhez, pláne úgy, hogy az adott nyelv sem megy valami fényesen.


Sajnos humán beállítottságom van, amihez nehéz piacképes képzést találni, s utána még annál is nehezebb állást szerezni. Tanárnak szerintem nem lennék jó. A pszichológia érdekelne, de egyfelől meglévő mentális problémákkal nem tudom mennyire jó ötlet, másfelől meg ez alsó hangon 5-8 évnyi tanulást jelentene (ami alapvetően nem gond, mert szeretek tanulni és ez a terület érdekelne is), viszont kapcsolatok nélkül nehézkes elhelyezkedni a pályán. Arról nem beszélve, hogy jelen állás szerint a felvételi pontszámom is kevés lenne hozzá, pedig van egy ötös emelt érettségim meg nyelvvizsgám is, pedig 4-es 5-ös lett mindenem, csak sajnos százalékban nem a legjobbak. Ahogy a kalkulátorban kiszámoltam, még plusz felsőfokú nyelvvizsgával vagy egy másik emeltszintű érettségivel is necces lenne, hogy elérjem a szükséges ponthatárt.


Lényeg, ami lényeg, perpillanat a rajzolás mellett a pszichológia lenne az a terület, amit egy életen át tudnék tanulni, viszont mindkettő rizikós pálya, amit kapcsolatok meg anyagi hátszél nélkül nem biztos, hogy megérné választani. A reálos területek meg a kétkezi szakmák pedig vagy nem érdekelnek, vagy nem vagyok bennük jó, persze, ha diploma után ezek fix megélhetést biztosítanak, akkor lehet, hogy kénytelen leszek erőt venni magamon és errefelé orientálódni.


3) Van ugyan hobbim (rajzolás, karakteralkotás), amit szeretek és élvezek, de tehetségem nagy valószínűséggel nincs hozzá, mert senkit nem érdekelnek a munkáim. Feltételezem, ha lenne bennem bármi potenciál, akkor alapvetően tetszenének az embereknek a műveim. Próbálom több felületen is megosztani a képeimet, de max. 1-2 lájkot/upvote-ot kapok rájuk, ami bőven az átlagon alul van.


4) Diszfunkcionális családból jöttem, a szüleim nem kedvelnek és érzelmi támogatást egyáltalán nem kapok tőlük. Sajnos csak megtűrt személy vagyok otthon, és ezt előszeretettel hangoztatják is. Viszont perpillanat ők az egyetlen esélyem arra, hogy tető legyen a fejem felett, illetve anyagilag is tudnának valamennyire támogatni, de erre csak a legvégsőbb esetben “fanyalodnék”.


5) Barátaim sincsenek. A régiek többnyire “lekoptak”, újakat szerezni meg nem tudok, mert saját magammal sem vagyok rendben és ez egészen biztosan megmutatkozik a kisugárzásomban.


6) A szexuális életem, mint olyan, nem létezik, mivel utálom a saját testemet. Sajnos főleg veleszületett genetikai dolgok miatt, ezeken meg max. a műtét segítene, de arra meg pénzem nincs, ráadásul rettegek a vértől meg a műtétektől. Mindenesetre magamhoz sem nyúlok és azt sem élvezem, ha mások szexuális jelleggel érintenek. Nem tudom, hogy ez veleszületett aszexualitásnak minősül-e, vagy szimplán a lelki problémáim eredménye (párkapcsolati csalódások, depresszió, önutálat). Szoktak lenne szexuális töltetű álmaim, ott többnyire tudom élvezni a szexet. A valóságban sosem sikerült. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy bárki is őszintén kívánatosnak találna és nem cserélne le az első adandó alkalommal egy nálam vonzóbb egyénre, így elengedni sem tudom magam.


7) A fentiekből következik, hogy párkapcsolatot sem tudok létesíteni. Undorodom tőle, ha fel akarnak szedni, rám akarnak mászni. Szó szerint hányingerem lesz annak a puszta gondolatától, hogy nekem nem tetsző emberek érnek hozzám. A barátibb, türelmesebb közeledésre lennék vevő, de kb. mindenki azonnal ágyba akarna vinni. Az önbizalomhiányomból adódóan én nem igazán merek nyitni számomra megnyerő egyéneknél, nálam viszont csupa olyan egyén akar kezdeményezni, akik kívül-belül taszítanak.


8) Próbáltam szakembert keresni (pszichológust és pszichiátert egyaránt), kaptam is időpontot, nyár végére (ezt is a szüleim fizetnék, pláne, ha addig sem sikerül munkát szereznem). Viszont tartok tőle, ha ez így megy tovább, nem fogom addig kibírni.


Ti mit tanácsoltok ilyen helyzetben? Jelenleg jó pár nyomós indokra lenne szükségem, hogy miért ne vessek véget az életemnek. :( És nem azért, mert nem szeretnék élni, hanem szimplán azért, mert nem látom jelen helyzetben a kiutat, a fényt az alagút végén.

Mostanra annyi mindent elszúrtam ebben az életben, hogy fogalmam sincs merre induljak el, hogy ki tudjak mászni ebből a gödörből. Momentán úgy érzem, hogy szinte semmihez sincs energiám, motivációm és hajlamos vagyok feladni a dolgokat az első adandó nehézségnél. Hogy lehet az ilyen mentalitáson változtatni? Honnan szerezzek lelkierőt, motivációt és kitartást?



júl. 17. 11:23
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Szeretnék nyelvvizsgázni (bár egy német középfokúm már van, de a németet érettségi óta nem használtam, így sokra nem megyek vele), és egy másik emelt érettségit tenni, de lásd, első pont, momentán nincs rá pénzem. A szüleimtől nem akarok kérni, örülök, ha átmenetileg a pszichológust/pszichiátert fizetik.


Ezekre legfeljebb akkor kerülhet sor, ha újra lesz munkám.

Ugyanakkor a jogsit nem terveztem letenni, mert nagyon könnyen lankad a figyelmem, szerintem nem vagyok az utakra való.


Az angolt napi szinten használom, így abban látok némi rációt, meg esetleg a japán vagy a némettudásom felfrissítése is jól jöhet.


Egyáltalán hogyan tudnám kideríteni (egyelőre pénz nélkül), hogy mik a kompetenciáim, miben vagyok jó, ha felnőttként soha nem dicsérnek meg semmiért és zéró pozitív visszajelzést kapok? Anno a tanáraim gyakran megdicsértek, többek között ezért is vágyom vissza az oktatásba. Ezzel szemben a művészeti képzésen rendre azt éreztem, hogy hiába igyekszem és képzem, fejlesztem magam, ha vért izzadok sem tudok olyat alkotni, hogy bárkit is lenyűgözzek vele. És technikai szempontból nem rosszak a képeim, de alighanem hiányzik belőlük az a bizonyos plusz.

A hagyományos oktatásban nem érzem azt, hogy valamennyi igyekezetem hiábavaló lenne, a tudás és a befektetett idő/energia ott legalább valóban kifizetődik.


Mindenesetre egy pszichológus tud segíteni arra rávilágítani, hogy milyen erősségeim, rejtett erőforrásaim vannak? Nem hiszem el, hogy semmiben, pontosabban semmi olyanban nem vagyok jó, amit pénzre lehetne váltani. :(

júl. 19. 09:42
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Sportolsz te valamit? Ha nem, kezdjél el sportolni. Egyszerűen csak futni, mondjuk. Ahhoz csak egy pár cipő kell. De rendszeresen! A mozgás javítja a közérzetet, energiával tölt el, meghozza a munkakedvedet, kizökkent a letargiából, stb.
júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

Az előző munkahelyemen fizikai munkát végeztem, ami átlag napi 8 óra non-stop talpalást jelentett, plusz biciklivel jártam dolgozni. Cseppet sem éreztem magam tőle jobban.

Tudom, sok helyen olvasni, hogy így hasznos a mozgás, meg úgy hasznos, de én a saját bőrömön nem ezt tapasztalom. A mozgás nem fogja megoldani a problémáimat. Utálok izzadni, úszni meg nem tudok egy gyerekkori trauma miatt. Háromszor próbáltak megtanítani (óvodában, ált. suliban, középiskolában), de senkinek sem sikerült, pedig még fizetős különórára is jártam. (Mielőtt még, nem vagyok túlsúlyos.)


Ettől függetlenül lenne pár mozgásforma, ami tetszene pl. kirándulás, túrázás. Országbérletet is vettem erre a hónapra, de még mindig gusztustalanul meleg van, amitől rosszul vagyok, meg egyedül amúgy sem különösebben szórakoztató. Régebben legalább barátokkal, volt párommal, családdal mentünk ide-oda, de manapság már senki nem keresi a társaságomat. Facebookon is keresgéltem ilyen kirándulós csoportokat, de szinte csak fizetős túrákat láttam és abból sem túl sokat.


Meg néha (értsd: gyakran) kedvem lenne izomból szétverni egy boxzsákot, akkora feszültség gyűlt bennem össze így az évek alatt.

De momentán ez sem kivitelezhető, mert nincs pénzem.


A futást próbáltam egy időben, de elég hamar feladtam. Nem tudom mi motiválhatna, hogy ne adjam fel. Gyakorlatban úgysem old meg semmit, a kedvemen sem javít.


És szinte mindig oda lyukadok ki, hogy mindenhez, aminek értelme van, pénz kell. Ami meg nekem nincs. Munka nélkül nem is lesz. Alkalmazni meg nem akarnak, csak legfeljebb ilyen "nem túl nívós" helyekre hívnak be néhanapján próbanapra. Azt is azért, mert alighanem akkora a fluktuáció, hogy nem akarnak a ki-beléptetésekkel bajlódni.


De egy ilyen hely az önbizalmamnak sem fog jót tenni, hiába lesz némi pénzem. Mégis, hogyan érezhetném jól magam, ha a legjobb esetben is kizárólag olyan munkákat vágnak hozzám, amelyeket bármelyik random, utcáról behívott ember el tudna végezni, akinek van két keze meg lába? A kicsit is nívósabb helyeknél, persze amelyekre papíron is megfelelnék, esélyt sem kapok. De még a kulimunkás interjúkon is nehéz jól szerepelnem, mert nem tudom (hitelesen) bekamuzni, hogy már pedig én bizony szeretnék ott dolgozni és nem lépnék le az első adandó alkalommal. Próbálkozom ugyan, de senkit nem tudok átejteni.


Nem azért mondtam fel, hogy egy ugyanolyan pocsék, lélekölő munkahelyen kössek ki, mint ahonnan eljöttem. Szerintem nincsnek óriási elvárásaim: a fizetési igényemet direkt alacsonyan tartom, mert többet ér számomra egy optimális munka-magánélet egyensúly, mint a pénz. De elvárom, hogy ne legyen toxikus a légkör, ne kóstolgassanak, csak azért, mert új vagyok, ne akarjanak túlóráztatni vagy embertelen körülmények között dolgoztatni (pl. mosdóhasználat korlátozása, légkondi nélküli helyen fizikai munka végzése, több műszakos munkarend, stb.), ne kelljen egyik munkafolyamatból a másikba kapkodva ide-oda ugrálni, csak azért, mert spórolni akarnak az alkalmazottak számán. Inkább bevállalom a kevesebb fizut, csak legyen minél stresszmentesebb, kultúráltabb az adott munkakör, bánjanak velem emberként és ne rabszolgaként. A tanulási hajlandóság is megvan részemről és munkaidő alatt ténylegesen a munkával dolgozok, lelkiismeretes és precíz vagyok, a pörgés sem akadály, addig amíg, a szükségleteim elvégzésében (evés, ivás, mosdó) nem akadályoztatnak és biztosított számomra a lehetőség, hogy tisztességesen elvégezzem az adott munkafolyamatot, mielőtt bármi mást a nyakamba akarnának sózni.


Szerintem legalábbis ezek nem túl nagy elvárások, mégis, a végzettségemmel sajnos kevés ilyen helyet találok. Tényleg lejjebb kellene adnom a fenti igényeimből? Vagy legyek türelmes és keressek tovább?


Mert tisztában vagyok vele, hogy a kereskedelemben is vannak jobb hírnevű üzletláncok, ahol emberként bánnak a dolgozóval, de sajnos ezekre max. egy interjúig jutok el. Nem tudom, mit csinálok rosszul, miért nem vagyok a normális munkáltatóknak szimpatikus. Pedig sokat kérdezek, érdeklődöm, igyekszem pozitív lenni és mosolyogni, elfogadom a minimálbért is, de mégsem engem választanak.

júl. 19. 13:03
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te mindenre milyen sokat tudsz írni...

Mehetnél valami ügyfélszolgálatra is dolgozni. Ott segítenél is embereknek, meg írkálhatnál is (bár mondjuk ott lehet, hogy eléggé be van korlátozva, hogy miket írjál...). Valami ilyen írásbeli munka kéne neked... Kezdjél el blogolni, hátha hosszabb távon bejön... :)

júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Ez pl. milyen?

[link]

júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Tudom, bocsi. :'D Mindig úgy indulok neki, hogy pár mondatos válaszokat adok, aztán sok esetben mégis ilyen több bekezdéses kisregények lesznek. A linkelt állás amúgy egész jónak tűnik, én is hasonlókat célzok meg. Bár hosszú távon előny lenne, ha találnék olyan munkahelyet, ahol kifejezetten támogatják az egyetemi tanulmányokat, továbbképzéseket a személyes szakmai fejlődést és nem csak egy biorobotnak vesznek fel.


Most, hogy így mondod, régen vezettem blogot, ahová főleg anime-kritikákat meg általam készített fanfordításokat posztoltam, illetve azt megelőzően egy rajongói weboldalt is, és mindkettőt imádtam. Csak sajnos manapság ezeknek már leáldozott, szinte senki sem olvas manapság blogot, így ez megint csak hobbinak lenne max. jó, megélni aligha lehetne belőle. A közösségi tartalomgyártás jelenje/jövője perpillanat a (rövidebb) videós tartalmakban van, de sajnos szóban kevésbé hatékony a kommunikációm, mint írásban. Persze gondolom ez is főleg gyakorlás kérdése.

Annak idején tanárok, osztálytársak is említették, hogy jól fogalmazok, szeretik olvasni az írásaimat. Egyikőjük javasolta az újságírói pályát is. Mondjuk szerintem ez sem egy atomstabil kereseti forrás, pláne, ha nincsenek az embernek kapcsolatai a médiában.


Jelen pillanatban kizárólag akkor orientálódnék ilyen, úgymond "rizikós" karrierek irányába, mint a rajzolás-animáció vagy épp újságírás, írás, ha több külső forrásból is megerősítést kapnék arra vonatkozólag, hogy igen, valóban (kiemelkedően) jó vagyok az adott területen és nekem való lenne ez a pálya.


De az is lehet, hogy jobban járnék egy stabilabb megélhetést és relatíve könnyű elhelyezkedést biztosító végzettséggel pl. gazdasági, mérnöki vagy infós diploma. De ezek közül úgy érzem egyik sem lenne nekem való, mert vagy túl matekosak, vagy szimplán hidegen hagynak. Ez vagy tényleg így van, vagy azért érzem így, mert kellő tapasztalat híján nem ismerem eléggé saját magamat.


Mindenesetre a fent felsorolt képzési területeknél kizárólag az motiválna, hogy ezekkel talán sikerülne egy jobb életszínvonalat nyújtó, társadalmilag megbecsült álláshoz jutnom, s egy ilyen munka mellett talán maradna időm, pénzem, energiám a hobbijaimra is.


De, mint mondtam, jelenleg annyira motiválatlannak, akaratgyengének és enerváltnak érzem magam, hogy kizárólag arra tudok koncentrálni és némi energiát fordítani, ami vagy érdekel/szórakoztat, vagy látom gyakorlati hasznát. Szeretnék erőt venni magamon, de nem tudom, hogy kell. Borzasztóan ki vagyok merülve mentálisan.


Remélem ebben egy pszichológus vagy pszichiáter tud nekem valahogy segíteni, mert így nem igazán tudom a saját sorsomat jobbá tenni. Nagyon irigylem azokat, akik folyamatosan és aktívan tudnak tenni a céljaikért, s nem adják fel, még akkor sem, ha esetleg időről-időre akadályokba ütköznek. Szeretnék én is ilyen emberré válni.

júl. 20. 11:36
 37/52 anonim ***** válasza:

"ha nincsenek az embernek kapcsolatai a médiában"

Akkor szerez. Nézd meg, melyik számodra szimpatikus online újság keres valami adminisztratív dolgozót és jelentkezz! Nem kell mindjárt konkrétan az újságíróságot megcélozni. Van ott más teendő is. Aztán majd kialakul.

júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Javaslat: nézd meg a Forrest Gump című filmet.
júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Nagyon magamra ismertem a kérdésben. Fontos, hogy ne temesd magad, és ahogy fentebb elhangzott, ez nem elcseszett élet, csak pillanatnyi elakadás.


Nos, magamról:

Ugyanúgy bölcsész diplomával rendelkezem, van egy alapszakos diplomám, és persze elvégeztem a tanárit, de kicsit megbántam. Szerettem tanítani, bár kemény dolog. Másfél éve végeztem. Az egyik szakom hasznosíthatatlan, hónapok óta keresem a munkákat, de semmi. Tavaly voltam óraadó, gyenge fizetésért.

Most teljes állásban 20 helyre (iskola)adtam le a jelentkezést, sulin kívül is jó néhányra. Rengeteg interjú, utazás, csalódások. Mindig volt nálam jobb, vagy olyan, aki mindkét szakját tudta hasznosítani, esetleg kapcsolatokkal betöltötte az állást. Munkatapasztalatom kevés, boltban dolgoztam én is, plusz toborzó voltam, de aztán kihagytam hosszabb időt, mentálisan nem voltam jól, és most tapasztalatok híján sehol nem alkalmaznak, a tanári pályán sem, viszont ott van a legtöbb esélyem, mert a gyakorlatokkal együtt van több, mint két év munkatapasztalatom+ a tanári pályán annyira nem is feltétlenül releváns ez. Van, ahol szívesen veszik a pályakezdőket. Csak már nincs akkora hiány, mint volt, mert a fizuk most javultak kicsit, és az én szakommal (magyar), mindig van más jelentkező. Budapesten is nehéz, de nekem ez utolsó lehetőség lenne.

Sok része nem is tetszik annyira a tanításnak egyébként. Az óratartást szeretem, a diákokkal való kommunikációt. Azonban a kollégák, adminisztráció, programszervezés… Elég sok stressz. Közben el is indult a tanév, ha most nem vesznek fel, akkor máshol alig van esélyem elhelyezkedni, max takarítóként, vagy visszamegyek pár órára óraadónak. Egyedül biztosítótól hívtak, de azt hagyjuk…Elég szarul érzem így magam, hogy nincs semmi, közben fizetni kell lassan a tb-t is. Az óraadás azért is szívás, mert nyáron nem kapsz fizut, közben munka sincs. Van, ahonnan most szóltak augusztusban, hogy mégsem alkalmaznak, mert nem jön ki a minimum óraszámom. Elég nagy csalódás volt, és most nem tudom hirtelen mi tévő legyek.


A másik:

Szerelem. Ugyanígy voltam két éve, mint te. Azt hittem már leszbi, vagy aszex vagyok, nem mozgattak meg a férfiak, akik esetleg kezdeményeztek, azok nem tetszettek. Fel is adtam a keresgélést, neten fent voltam egy db-ig, de az is rosszul működött. Aztán persze jelenlegi páromat is ott ismertem meg, és most lekopogom, e téren legalább most jó. De ha nem lesz munkám, könnyen rámehet a kapcsolatom is. Párom annyiból volt más, hogy nem nyomult rám, sokáig dumáltunk, barátok voltunk.

Lebontotta bennem a gátlásokat, több, mint fél évig hozzám sem ért, előtte is két éve már ismertük egymást. Ő is kicsit furább, de külsőre pont az esetem is. Szóval mégis kialakult, pedig azt hittem, nekem soha nem lesz senkim. Hidd el, ez alakulhat még. Azért ismerkedj is többfelé, de menj nyugodtan szakemberhez. Megbeszélitek, hogyan állsz a testedhez, szexualitáshoz, nőiséghez. Meg tudod e élni a nőiséget, mélyebb önismertre teszel szert. Én is régebben igénytelen voltam, mármint a hajam, nem foglalkoztam magammal, nem volt egészséges testkultúrám. Ezalatt persze nem azt értem, hogy nem fürödtem, vagy mostam fogat stb., hanem hogy szarul öltözködtem, nem tudtam milyen haj, milyen ruha áll nekem jól. De mára már sokkal jobb, felfedeztem magamban a jó, szép dolgokat.


A világ most amúgy is egy nagy változás előtt áll. Volt ez így az ipari forradalom idején, a rendszerváltás után. Lézeng sok fiatal húszas, esetenként harmincas, akik nem találják a helyüket. Az erős technológiai fejlődés pedig nem kedvez sokaknak. Én is gondolkodtam, hogy elvégezzek e egy gazdasági szakot, vagy vmi reálosabb képzést, de minek. Hidd el, ugyanúgy nem lennél azzal boldog, mert nem azt csinálod, tanulod, amit szeretnél. Ergó butaság. Találd meg, amiben jó vagy, légy egyedi, nem lehet mindenki mérnök, IT-s meg szoftverfejlesztő.


Amúgy én is gondolkodtam a pszichológia képzésen, pont engem is az érdekel a legjobban. Csak nagyon rosszak a pontszámaim, a 400 pontot se érem el. Ráadásul elfogyott az összes állami félévem, nincs már pénzem sem képezni magam. Plusz a korom. Azért 30 évesen, amikor inkább munkatapasztalat meg pénz kellene, már nem működik. Én idegennyelvet sem annyira beszélek, van B2 nyelvvizsgám, de ennyi. Egyetem alatt jól tudtam angolul, sok angol nyelvű kurzusra jártam, de aztán abbahagytam a tanulást, nem volt motivációm. Most sincs nagyon az élethez. Gyakran vagyok levert, céltalan.


Én amúgy verseket szeretek írni, meg a zenét szeretem. De valszeg csak nekem tetszenek az alkotásaim, mert még a lapok se nagyon fogadják a verseimet, pedig az se nagy szám, ha valahol megjelensz, mert a kutyát nem érdekli az irodalom. Még, ha könyvet adsz ki, se olvassák, de én még meg se jelenek sehol. Egyszer volt rá precedens. Csak rossz, amikor hiszel vmiben, és rájössz, hogy mégsem vagy annyira jó, mint hitted. Vagy csak nem megfelelő a célközönség, az is lehet. Különben meg elképzelhető, hogy tök tehetséges vagy. Nem minden közeg értékel, akik szeretik a művészeteket, legtöbbször azok sem. Sajnos ez egy kegyetlen pálya, ahová kitartás és szerencse is kell. Nem elég a tehetség, érdeklődés. Szubjektív kinek kijön be. De akkor, amikor mindenki neten reklámozza magát, plusz olvasni nem olvasnak, képzőművészetet se nagyon fogyasztanak az emberek, majdhogynem reménytelen az egész. Ma halott is kicsit a művészet, mindenki a technológiával van oda. A közösségi portálok teli vannak buta, magukat lejárató idiótákkal. Minden pénz, marketing, ami nem korrelál az értékességgel. A lényeg, hogy el tudd adni. A azoknak a legnehezebb ma sokszor, akik érzékenyek, szenzitívek, mély lelkivilàggal rendelkeznek. Ugyanakkor nem szabad, hogy lerántson a mély, az önsajnálat. Mert tényleg elég rosszba is átfordulhat. Ha szakember kell, hogy jobban bízz magadban, akkor menj hozzá. Az életben sokszor a legnagyobb gát nem a szegénység, vagy képességbeli hiányok,hanem az önbizalomhiány. Mindenki értékes és te is az vagy, sőt. A soraid abszolút egy értelmes, normális embert tükröznek, aki csupán elakadt.


Amúgy több betegségem is van, amik fokozzák a depressziót, pajzsmirigy, Inzulinrezisztencia stb.Volt egy pár hónap, amikor nagyon figyeltem a kajára, magamnak főztem, kenyeret sütöttem, mozogtam. Jól is éreztem magam. Most azonban kezdek visszacsúszni a rosszba.


Egy szó, mint száz, átérzem a szavaidat. Sokszor ez is segít nekünk, na meg az, ha tudjuk, nem vagyunk egyedül. Értékes és mély gondolkodású vagy, ezt hidd el. ❤️

aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben most nem gondolkoznék olyasmiben, hogy képzés meg suli, egyelőre legyen egy állásod. Ha nagyon kell a pénz, addig is add el a cuccaid közül, amit csak tudsz. Menj el bárhova, gyárba, gyorsétterembe szinte mindig van felvétel. Közben meg keresgélhetsz mást, ha akarsz, csak szerencse kérdése.

Nekem legalábbis az a tapasztalatom eddig (34 vagyok és képtelen vagyok a tanult szakmámban dolgozni), hogy nem a végzettség meg a munka jellege határozza meg, milyennek érzed az életed, maximum a munkahelyi közösség számít, hogy az jó legyen, az nagyon fontos. Főleg, ha nincs család/ párkapcsolat/ barátok.

szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!