Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lenne érdemes életben...

Miért lenne érdemes életben maradnom? Egyáltalán egy ennyire elcseszett életet rendbe lehet valahogy hozni?

Figyelt kérdés

1) Nincs munkám. Pár hónapja felmondtam több évnyi kereskedelemben töltött idő után, azóta sem találtam semmit. A helyi városból vissza sem hívnak (megyeszékhely), Budapestre meg a környező településekre járkálok interjúkra, de végül oda sem vesznek fel. (Gondolom a távolság miatt.) A kereskedelmi tapasztalaton túl sajnos csak angol nyelvtudásom meg érettségim van, illetve felhasználói szinten értek pár programhoz (Office, Adobe programok, stb.).


2) Nincs pénzem. Azt a keveset, ami korábban volt, mindet drága művészeti cuccokba, meg digitális (rajz)eszközökbe öltem. Ezekből ugyan tudnék párat eladogatni, de ez csak átmeneti megoldást jelentene.


3) Szeretnék ugyan továbbtanulni, valami fixen piacképes szakon, de egyfelől állami félévem is kettő van már csupán, mert sajnos elvesztegettem egy FOSZK képzésre (egy év), meg egy bölcsész nyelvszakra (négy év), amiből csak abszolutóriumom van, mert nem láttam értelmét szakdolgozatot írni egy munkaerőpiacon értéktelen diploma megszerzéséhez, pláne úgy, hogy az adott nyelv sem megy valami fényesen.


Sajnos humán beállítottságom van, amihez nehéz piacképes képzést találni, s utána még annál is nehezebb állást szerezni. Tanárnak szerintem nem lennék jó. A pszichológia érdekelne, de egyfelől meglévő mentális problémákkal nem tudom mennyire jó ötlet, másfelől meg ez alsó hangon 5-8 évnyi tanulást jelentene (ami alapvetően nem gond, mert szeretek tanulni és ez a terület érdekelne is), viszont kapcsolatok nélkül nehézkes elhelyezkedni a pályán. Arról nem beszélve, hogy jelen állás szerint a felvételi pontszámom is kevés lenne hozzá, pedig van egy ötös emelt érettségim meg nyelvvizsgám is, pedig 4-es 5-ös lett mindenem, csak sajnos százalékban nem a legjobbak. Ahogy a kalkulátorban kiszámoltam, még plusz felsőfokú nyelvvizsgával vagy egy másik emeltszintű érettségivel is necces lenne, hogy elérjem a szükséges ponthatárt.


Lényeg, ami lényeg, perpillanat a rajzolás mellett a pszichológia lenne az a terület, amit egy életen át tudnék tanulni, viszont mindkettő rizikós pálya, amit kapcsolatok meg anyagi hátszél nélkül nem biztos, hogy megérné választani. A reálos területek meg a kétkezi szakmák pedig vagy nem érdekelnek, vagy nem vagyok bennük jó, persze, ha diploma után ezek fix megélhetést biztosítanak, akkor lehet, hogy kénytelen leszek erőt venni magamon és errefelé orientálódni.


3) Van ugyan hobbim (rajzolás, karakteralkotás), amit szeretek és élvezek, de tehetségem nagy valószínűséggel nincs hozzá, mert senkit nem érdekelnek a munkáim. Feltételezem, ha lenne bennem bármi potenciál, akkor alapvetően tetszenének az embereknek a műveim. Próbálom több felületen is megosztani a képeimet, de max. 1-2 lájkot/upvote-ot kapok rájuk, ami bőven az átlagon alul van.


4) Diszfunkcionális családból jöttem, a szüleim nem kedvelnek és érzelmi támogatást egyáltalán nem kapok tőlük. Sajnos csak megtűrt személy vagyok otthon, és ezt előszeretettel hangoztatják is. Viszont perpillanat ők az egyetlen esélyem arra, hogy tető legyen a fejem felett, illetve anyagilag is tudnának valamennyire támogatni, de erre csak a legvégsőbb esetben “fanyalodnék”.


5) Barátaim sincsenek. A régiek többnyire “lekoptak”, újakat szerezni meg nem tudok, mert saját magammal sem vagyok rendben és ez egészen biztosan megmutatkozik a kisugárzásomban.


6) A szexuális életem, mint olyan, nem létezik, mivel utálom a saját testemet. Sajnos főleg veleszületett genetikai dolgok miatt, ezeken meg max. a műtét segítene, de arra meg pénzem nincs, ráadásul rettegek a vértől meg a műtétektől. Mindenesetre magamhoz sem nyúlok és azt sem élvezem, ha mások szexuális jelleggel érintenek. Nem tudom, hogy ez veleszületett aszexualitásnak minősül-e, vagy szimplán a lelki problémáim eredménye (párkapcsolati csalódások, depresszió, önutálat). Szoktak lenne szexuális töltetű álmaim, ott többnyire tudom élvezni a szexet. A valóságban sosem sikerült. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy bárki is őszintén kívánatosnak találna és nem cserélne le az első adandó alkalommal egy nálam vonzóbb egyénre, így elengedni sem tudom magam.


7) A fentiekből következik, hogy párkapcsolatot sem tudok létesíteni. Undorodom tőle, ha fel akarnak szedni, rám akarnak mászni. Szó szerint hányingerem lesz annak a puszta gondolatától, hogy nekem nem tetsző emberek érnek hozzám. A barátibb, türelmesebb közeledésre lennék vevő, de kb. mindenki azonnal ágyba akarna vinni. Az önbizalomhiányomból adódóan én nem igazán merek nyitni számomra megnyerő egyéneknél, nálam viszont csupa olyan egyén akar kezdeményezni, akik kívül-belül taszítanak.


8) Próbáltam szakembert keresni (pszichológust és pszichiátert egyaránt), kaptam is időpontot, nyár végére (ezt is a szüleim fizetnék, pláne, ha addig sem sikerül munkát szereznem). Viszont tartok tőle, ha ez így megy tovább, nem fogom addig kibírni.


Ti mit tanácsoltok ilyen helyzetben? Jelenleg jó pár nyomós indokra lenne szükségem, hogy miért ne vessek véget az életemnek. :( És nem azért, mert nem szeretnék élni, hanem szimplán azért, mert nem látom jelen helyzetben a kiutat, a fényt az alagút végén.

Mostanra annyi mindent elszúrtam ebben az életben, hogy fogalmam sincs merre induljak el, hogy ki tudjak mászni ebből a gödörből. Momentán úgy érzem, hogy szinte semmihez sincs energiám, motivációm és hajlamos vagyok feladni a dolgokat az első adandó nehézségnél. Hogy lehet az ilyen mentalitáson változtatni? Honnan szerezzek lelkierőt, motivációt és kitartást?



júl. 17. 11:23
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

Ne adj a számba olyat, amit nem mondtam. (Egy nem heteroszexuális kapcsolatban ugyanúgy történhet visszaélés.)

Hadd döntse el ő maga, hogy milyen irányultságú.

Valószínűleg nem fogunk közös nevezőre jutni, ne offoljuk szét a kérdést.

júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Milliószor nagyobb rá az esély, hogy az volt a baj, hogy nem volt alapja a szexuális kapcsolatainak, úgy ment bele, mint arra, hogy nem hetero.
júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
#22 Nem állítottam ilyet, durván félreérted vagy félremagyarázod, amit írtam.
júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:

Hú, hát most elég sok minden eszembe jutott, amit leírhatnék.

1 Nincs olyan helyzet ahonnan nincs visszaút. Igen, olyan van, hogy az ember elfárad, vagy nem akarja tovább. Ilyen van. Olyan is, hogy nehéz a megtalálni a visszaútat. Viszont az egyetlen, ami ezt tényleg meg tudja akadályozni az a mentális egészséged, meg persze a hozzáállásod.

2 Én is gondolkoztam már az öngyilkosságon. Mivel itt vagyok, így nyílván nem tettem meg. Jobban jártam így? Lehet. Ezt már valszeg sosem fogom megtudni. De, ha már itt vagyok, akkor próbálom a lehető legtöbbet kihozni belőle. Hisz a végén mindenki meghal, de a lényeg csak az, hogy boldogok legyünk rövidke kis életünkbe, és, hogy mindig elégedettek legyxünk magunkkal, a teljesítményünkkel, és azzal milyen emberek vagyunk.

3 Én a helyedben keresnék egy egyszerű munkát, amit bármilyen papír nélkül elvégezhetsz (pl takarító vagy vmilyen boltban segítő, mint ahogy feljebb is írták). Azt a pénzt amit így keresek próbálnám elrakni, esetleg befektetni. Elvégeznék az így összegyűjtött pénz EGY RÉSZÉBŐL vmilyen online kurzust, ami ahhoz kapcsolódik amit szeretnék csinálni. Abban, hogy milyen munkát akarsz majd csinálni, mihez akarsz kezdeni azzal a tudással, amit ott összegyűjtöttél, ez segíthet talán [link] Egyébként meg a jó pap is holtáig tanul, szóval olvass, járj könyvtárba (ahol akár sok barátot is szerezhetsz), és legfőképp próbáld meg magad fejleszteni minden olyan dologban, ami egy picit is érdekel. Mert sosem tudhatod, hogy hasznát tudod-e venni, meghát írtad is, hogy szeretsz tanulni. És okos ember is mindenből tanul.

4 Próbálj meg kilépni a komfortzónádból, de azért légy mindig önmagad. Szocializálódj, de ezt nem kell megtenned mondjuk egy discóban, ha tegyük föl azt nem akarod/bírod. Elég lemenned úszni az úszodába, elmenni egy kávézóba vagy könyvtárba. DE, ha ez sem jön össze, akkor is ott van az internet. Egy online barát is megteszi.

5 Az, hogy nincs párkapcsolat, az nem feltétlenül egy rossz dolog. Sőt! Gondolj bele, hogy mennyi dolgot csinálhatsz meg így. És tudom, hogy ezt könnyű mondani, de nézd a dolgok napos, és szép oldalát. Egyébként meg van, akinek nem való a párkapcsolat. Vagy az is lehet, hogy még nem találtad meg az igazit. De ne ez határozzon meg. Nincs párod. Na és! Mennyi embernek nincs, és mégis sikeresek, boldogok lettek. De persze ez nem azt jelenti, hogy zárkózz el a lehetőségektől.

6 Végsősoron összefoglalnám a lényeget.

Tanulj abból, amiből csak tudsz. OLvass sokat. Ha nem tudsz vmit, kérdezz, komunikálj! És ez a kaspcsolatokra is igaz! A szüleiddel a kaocsolatod nem túl jó, de ez nem a Te hibád, és erre emlékezz. Nem Te tehetsz róla. Nem vagy hibás ebben. Beszélj másokkal erről, ha tudsz, akár pszichológussal, akár bármilyen ismerőssel, aki meghallgat, nem piszkál ezért, és persze jó tanácsot is ad. Találj egy munkát amit szeretsz. Tudom, hogy könnyű mondani. De igaz. Nem fog elsőre menni, talán másodjára sem, de, ha sikerül, ha célba érsz, akkor nagyon jól fog esni. Nem az határoz meg, hogy van-e vagy nincs párkapcsolatod, és ne arra törekedj, hogy másoknak megfelelj, hanem arra, hogy neked jó legyen, Te tudj tükörbe nézni. De persze, mi emberek társas lények vagyunk, ezalól Te sem vagy kivétel, szóval, ah teheted, akkor próbálj legalább barátkozni.

Sok szerencsét kívánok, és remélem, hogy minden sikerülni fog, minden menni fog. De még utolsónak: „Élj úgy, mintha ma lenne az utolsó napod. Tanulj úgy, mintha örökké élnél.”

Mahatma Gandhi

júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

"Nincs párod. Na és! Mennyi embernek nincs, és mégis sikeresek, boldogok lettek."

És mennyi embernek meg van, és mégis boldogtalanok!


A boldogság nem attól függ, hogy van-e valakinek párja vagy nincs. Aki egyedül nem tudja megtalálni az elégedettséget, a boldogságot, az csak púp lenne valakinek a hátán, ha összeállna vele azért, hogy a másik boldoggá tegye. Ekkora terhet nem szabad rakni senki vállára, főleg nem olyanéra, akit szeretünk!

júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy éppen azt a pontot ragadtátok ki, ami a legkevésbé izgat valamennyi problémám közül (szexualitás). :D


Én alapvetően teljesen jól megvagyok szex nélkül. Élvétve érzem úgy, hogy jó lenne egy megfelelő partnerrel ezt-azt csinálni, de a mindennapokban hidegen hagy a dolog. Nem vagyok prűd, szoktam 18+-os képeket is rajzolni (köztük olyanokat is, ami az átlagembernél kicsapja a biztosítékot, vagy legalábbis nem tudja hová tenni), de a való életben nekem ilyen "sok hűhó semmiért" érzést ad, legalábbis maga az aktus. A pettinget, a puszit, összebújást és a különböző szerepjátékokat szeretem, van pár fétisem is. Ami már inkább zavar ennek kapcsán, hogy nagyon nehéz így ismerkedni, mert az emberek zöme igényli napi/heti rendszerességgel a szexet. Szerintem viszont baromira túlértékelt dolog, az én személyes Maslow piramisomnak a csúcsán helyezkedne el.


Akikkel anno intim viszonyban voltam, mindketten olyan személyek voltak, akikkel kész lettem volna összekötni az életemet, csak hát fiatal voltam és naiv, nem tudtam semmit sem magamról, sem a világról. Az egyik illető a randizási fázisban felszívódott (a szívem utána romokban hevert, mert ötletem sem volt, hogy mit ronthattam el - vele amúgy nem volt szex, csak petting). Lefeküdni meg csak az egyetlen exemmel feküdtem le, elvileg kölcsönösen szerettük egymást, gyakorlatilag meg a fene tudja, mert érzelmileg rendesen zsarolt, főleg szexuális tekintetben. Én meg kis hülye belementem, mert azt hittem ez a normális. Utólag jöttem rá, hogy a legkevésbé sem normális olyan dolgokat megtenni, amelyeket nem élvezek. Hogy áldozat voltam-e? Passz. Én buta voltam és naiv, ő meg esélyesen nárcisztikus és visszaélt a tapasztalatlanságommal.


Mindenesetre most a társkeresés is huszadrangú a prioritási listámon, először tényleg magamat kellene rendbe tenni. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha most belemennék bármiféle párkapcsolatba, annak csúnya vége lenne.


Engem sokkal inkább aggaszt, hogy értéktelen lúzernek érzem magam, akinek semmi keresnivalója/helye ezen a világon.

Én kis naiv, azt hittem, hogy az alkotás lesz az én életcélom, mivel ez okozza számomra a legnagyobb örömet, az a kevéske pozitív gondolatom is e körül forog, ezért is öltem/ölöm ebbe valamennyi energiámat, pénzemet.


Ám, mint azt említettem, gyakorlatilag sajnos senkit nem érdekelnek a rajzaim. Pedig igyekeztem a művészeti sulis oktatóktól meg random online emberektől is véleményt kérni, és alapvetően pozitív visszajelzéseket kaptam. Ennek ellenére mégis azt tapasztalom, hogy vagy észre sem veszik a munkáimat, vagy szimplán csak hidegen hagyja az embereket. És a legrosszabb az egészben, hogy nem tudom, miért, illetve tudnék-e ez ellen bármit tenni, vagy hagynom kellene az egészet a fenébe, mert tehetségtelen vagyok.

Lényeg, ami lényeg, a művészet számomra olyan, akár egy kétélű kard, legalább annyi fájdalmat okoz, mint örömet. Ráadásul erősen rizikós, mint elsődleges bevételi forrás. Másodállásnak vagy hobbinak talán tényleg célszerűbb meghagyni, ha van hozzá tehetségem, ha nincs.


Sajnos tényleg nem tudom miben lennék jó, és pláne nem, hogy hogyan tudnám ezt kideríteni. Legalább egy tucatnyi pályaorientációs tesztet kitöltöttem, de ezek nem sokat érnek. Gyakorlatban kellene magam kipróbálni, de sajnos pályakezdőket alapvetően nem szívesen alkalmaznak a cégek.

Fogalmam sincs, hogy jó pszichológus lennék-e és hogyan tudnám ezt kideríteni. Az is lehet, hogy a(z óvoda)pedagógusi pálya lenne az én utam, de ötletem sincs, alkalmas lennék-e tanárnak vagy óvónőnek, mivel sosem volt dolgom gyerekekkel.

júl. 18. 17:50
 27/52 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ismered magadat, mert nem dolgoztál még eleget, úgyhogy egyelőre a pszichológuskodás is csak ugyanolyan álmodozás, mint a művészet... Hobbinak tök jó mindegyik, olvassál pszichológiát meg rajzoljál, annyit, amennyit jólesik, de mindkettőt a szabadidő részének tekintsd.


Ha azt írod, hogy

"Az is lehet, hogy a(z óvoda)pedagógusi pálya lenne az én utam, de ötletem sincs, alkalmas lennék-e tanárnak vagy óvónőnek, mivel sosem volt dolgom gyerekekkel,"

akkor felejtsd el a pedagógusi pályát, mert ha ennyi év alatt sose volt dolgod gyerekekkel, akkor nem igazán vonz a tanítás meg ilyesmi, csak álmodozol erről is. Ha valóban ezt akarnád, már rég lenne mögötted legalább valami magántanítási tapasztalat.


Keress valami munkát, bármit, amit nem utálsz, aminek kapcsán emberek között lehetsz, sikerélményeket szerezhetsz, egyre jobban megismerheted magadat is, meg közben másokat is, és amiből megteremtheted a pénzt ahhoz, hogy művészkedhess (a pszichológia olcsóbb, csak egy könyvtárba kell beíratkozni, vagy kiolvasni a netet), az legyen most a legfontosabb cél. Minden nap tegyél érte.


[link]

júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Több, mint hat évet dolgoztam az előző munkahelyemen. Tény, hogy nem sok, de azért olyan kevésnek sem mondanám.


Ha megpróbálom felidézni, hogy gyerekkoromban mi volt a legkedvesebb időtöltésem, akkor azt mondanám, hogy imádtam mindenféle történeteket kitalálni, ezeket valamilyen formában megvalósítani, eljátszani a játékfiguráinkkal meg plüsseinkkel, esetleg szerepjáték formájában, vagy ezekből rajzolt “regényeket” meg “újságokat” gyártani, stb.

De sajnos a jó fantázia nehezen váltható pénzre a munkaerőpiacon. :(


Anno a tanáraim a fogalmazási készségemet, a tárgyi tudásomat meg a rajzkészségemet dicsérték (utóbbiért a művészeti suliban nem különösebben lelkesedtek). Szerettem az irodalmat (ebből gyakorlatilag tanulás nélkül színötös voltam, úgyhogy feltételezem, van hozzá érzékem), az idegen nyelveket, a rajzot, a biológiát és a földrajzot. A legnagyobb gyengéim a matek, a fizika, illetve a testnevelés voltak. A száraz tananyagokat nehezemre esett bemagolni, pláne, ha gyakorlati hasznát sem láttam, jobb szerettem összefüggésekben gondolkodni, elemezni.


Ezt most csak azért írtam le, mert próbálom kibogozni, hogy merre induljak el, hogy ne essek ismét pofára. Több továbbtanulási baklövést már nem engedhetek meg magamnak. Abban viszont igazad lehet, hogy ha eddig nem éreztem rá késztetést, hogy tanítsak, vagy gyerekekkel foglalkozzak, akkor nagy valószínűséggel nem lenne nekem való a tanári/óvodapedagógusi pálya.


A helyi Lidl-t próbáltam, több soron, több különböző üzletükbe is beküldtem az önéletrajzomat, de sosem hívtak be még egy interjúra sem, pedig több éves releváns tapasztalatom van. Egy volt kollégám ugyanígy járt, őt sem hívták be. :D Számomra rejtély, miért utasítanak el automatikusan, vagy hogy egyáltalán mi kell a bejutáshoz. Bepipáltam, hogy minden műszakot meg minden feladatot vállalok, bírom a strapát meg miegymás, és még így se kellettem nekik.


Az Aldi egyszer ugyan behívott, de végül lemondtam, mert a város másik végében volt és jogsim nincs, a tömegközlekedés meg pocsék. Aztán kb. egy hétre rá, a közelünkben lévő üzletükbe is toboroztak, jelentkeztem is, de ezt már automatikusan elutasították. Nem hittem volna, hogy ekkora bűn, ha lemondok egy-egy állásinterjút, úgy hogy erről értesítem az adott céget, de ezek szerint képesek fekete listára rakni érte az embert. Egy másik áruházlánc szintén instant elutasítja minden egyes jelentkezésemet, mondjuk náluk egyszer vettem részt interjún. Ezek szerint kifejezetten rossz benyomást kelthettem, bár fogalmam sincs mivel. :D


Azt hinné az ember, hogy a több éves tapasztalattal legalább a konkurencia alkalmazná, de épp az ellenkezőjét tapasztalom, legalábbis városon belül. Pestről majdnem minden üzletlánc visszahív. Pályakezdőként is próbálkozok egyszerűbb, érettségivel végezhető adminisztratív munkakörökkel, de ezeknél meg óriási a túljelentkezés, főleg a jobb helyeken, úgyhogy kb. esélytelen, hogy a több száz jelentkező közül pont engem válasszanak. Az önéletrajzomat azért persze beküldöm, ahol látok némi esélyt, de ezen helyekre egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor hívtak interjúra.


Mindenesetre igazán elkeserítő, hogy azoknál az állásoknál, ahol tényleg szívesen dolgoznék és papíron megfelelnék, esélyt sem kapok.


Nehéz nem arra gondolni, hogy nem érek emberileg semmit. :(

júl. 18. 20:48
 29/52 A kérdező kommentje:

Mindenesetre az előző munkahelyemen igen mélyre süllyedtem a depresszióba. Mindössze annyival volt jobb, mint most, hogy kifizettek meg akadt pár rendesebb kolléga, akivel időről időre tudtunk pár szót váltani. De az önbizalmam már akkor is romokban hevert, tudván, hogy jó tanulóként, egyetem után egy ilyen, társadalmilag finoman szólva sem megbecsült helyen robotolok, az egykori tanáraim meg osztálytársaim szeme láttára. Tudom, hogy a munka sosem szégyen, de én mégis szégyelltem, hogy ilyen mélyre süllyedtem, azáltal, hogy hosszú évekre leragadtam egy olyan helyen, ahonnan az életrevalóbb, élelmesebb egyének az első adandó alkalommal dobbantanak. Természetesen is több ízben próbáltam elkerülni onnan, de általában évi max. egy-két hétnyi álláskeresés után feladtam. Munka mellett próbálkoztam több képzéssel is, de valamennyit félbehagytam.


Ezért is vagyok elkeseredve, mert értelmes ember megpróbált volna félretenni, hasznosan eltöltve az idejét egy vagy akár több képzést is elvégezni. Eredetileg én is ilyen tervekkel mentem oda, aztán idővel valamennyi célomat/tervemet feladtam és ott ragadtam a depresszióba meg a végtelen önsajnálatba belesüppedve. És most 30 évesen iszom ennek a levét: se pénzem, se szakmám, se karrierem, se jövőm. :(


Semmit nem tudok felmutatni, amire büszke lehetnék. Kivéve talán a rajzaimat, elvégre az alkotás volt az egyetlen, amit nem adtam fel, de erre meg, mint mondtam, szemlátomást nem vevő senki.


Tartok tőle, hogy ha idővel fel is vennének egy másik üzletbe, akkor majd kezdődik minden elölről. Én pedig szeretnék kitörni a depresszióból és a motiválatlanságból egyszer s mindenkorra.

Szeretnék végre büszke lenni saját magamra, legyen végre valami, amit fel tudok mutatni, amiben sikeres lehetek. Szeretnék szeretve és megbecsülve lenni.

júl. 18. 21:17
 30/52 anonim ***** válasza:

Szerezd meg a jogsit!

Tanulj nyelveket, szerezz nyelvvizsgát! Miről fog szólni a szakdolgozatod?

Ha félbehagyod a képzéseket, persze, hogy nem lesz belőle előrelépés, karrier.

júl. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!