Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 23 évesen beadassam a covid...

23 évesen beadassam a covid elleni oltást?

Figyelt kérdés

1 év múlva szeretnék majd gyermeket. Utolsó éves óvónő hallgató vagyok, így nekünk hamarabb be lehet adatni, már áprilisba megkapjuk.


Úgy tudom 18 év alatt nem adják ezt az oltást. Tudom én már 5 éve elmúltam 18.., de sokan a fülembe ültették a bogarat, hogy majd mellékhatása lesz, lehet akár 1 hónap múlva, de lehet 3 év múlva, vagy nem lehet majd gyerekem, vagy beteg lesz a gyerekem.


Szüleim szerint adassam be nyugodtan.


Van aki velem egy korú kb. ? 20-as éveibe jár, (szeretne gyermeket 1-2 év múlva) és beoltatja magát?



2021. márc. 31. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Nagyon nehéz állást foglalni a témában. Még nem kaptam sms-t.

Párom borzasztóan ellezni, a későbbi nem várt esetleges mellékhatások miatt és mert szerinte fiatal vagyok és max lázzal átvészelném és mert ő egyszer hallotta, hogy aki gyereket akar az ne adassa be.m meg mert eddig se kaptam el ezután se fogom.


Itthon meg azt hallgatom szüleimtől, hogy be kellene adni, mert ez biztonságot nyújtana.


Én azt gondolom, hogy szerintem is sokkal rosszabbat teszünk magunkkal mint a vakcina sok esetben.


Nem pihenünk. Lásd fél 2 és még fel vagyok, mert tanultam..:'D

Vagy pl. Sokan cigiznek, isznak, buliznak hajnalokig vagy éjszakai melóznak fizikai munkát is akár, bioritmusuk borul fel vagy mennyi egészségtelen ételt eszünk, sok kristály cukor, sós csipszek, energia italok fogyasztása, cólák.., sok kávé.

Meg úgy látom, hogy több milliárdan világ szerte beadatták. Szerintem csak azoknak lehet baja, akik tényleg allergiásak a gyógyszer összetételére.



Úgyhogy én is kicsit az oltás mellett állok, de párom nem, nagyon nem. És számomra az ő véleménye nagyon fontos, teljesen elbizonytalanít.


Úgyhogy még nem döntöttem.:/


Köszi a válaszokat.

2021. ápr. 14. 01:31
 52/71 anonim ***** válasza:

Figyelj a statisztikák egyértelműen az oltás mellett állnak, a covid sokkal nagyobb eséllyel okoz baj. Illetve ha te nagy esélyel enyhe tünetekkel átvészeled, akkor is lehetnek hosszabb távú maradandó tünetek. 30% a post- covidos, hidd el kellemetlen huszonévesként amikor hónapokig nem tudsz felmenni fulladás nélkül egy lépcsőn. Nem tudjuk még pontosan mekkora pofont kap a szív és érrendszer.

Én a helyedben beadatnám, de ha aggódsz nem az AZ-t

2021. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:

" mellékhatása lesz, lehet akár 1 hónap múlva, de lehet 3 év múlva, vagy nem lehet majd gyerekem, vagy beteg lesz a gyerekem."


Ez teljesen abszurd elképzelés, ha igaz lenne, akkor az összes covidon átesett is bajban lenne, mivel a vírus ia tartalmazza a S (spike) proteint, amit az oltás közvetve bevisz a szervezetbe.

2021. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
Mennyi oltásszektás🐑
2021. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:

A Te tested, a Te egészséged. Nyilván vannak esetek, mikor fontos a másik véleménye, de pont ebben ne befolyásoljon a párod véleménye (se a szüleidé).

Olvass, tájékozódj megbízható forrásokból, alakítsd ki a saját véleményed és hallgass a saját megérzéseidre.

2021. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
Elhiszem ha a párod véleménye sokat számít neked de most mérlegeljünk már, ki az okosabb. Párod vagy több millió orvos a világon. A covid sokkal többet árt és Astra Zenecan kívül soha egyik oltástól sem lett senkinek semmi baja csak max egy hétig influenza tünetek. Covid pedig embwreket és már fiatalokat is öl. Hidd el, semmi baj nem lesz. Rokonom Pfizert kapott és úgy szoptat, akar még babát is később.
2021. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
Illetve nagyon fontos, bármikor bármit akarsz legyen saját akaratod pláne a saját tested felett. Ebbe senki nem szólhat bele, a párod sem. Mindenkinek van saját akarata és kell is legyen.
2021. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!holnap kéne mennem! De még mindig nem döntöttem! Szörnyű ez a helyzet!
2021. ápr. 16. 00:14
 59/71 anonim ***** válasza:

Pedig neked kell döntened. Nem akarlak rábeszélni, de ezt érdemes elolvasgatni, ha meg akarod érteni a működésüket.

[link]

Idővel meg úgyis beadatja mindenki, mivel sok minden feltétele is. Ha előbb, akkor legalább addig is véd, nem már átesettként kell oltatni.

2021. ápr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
59. Inkább a halál. De a zsarolásnak biztos, hogy nem engedek. Úgyhogy, én nem tartozom, s nem is fogok bele tartozni a mindenkibe. ;)
2021. ápr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!