Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
 231/240 anonim ***** válasza:

228: Félreérted a helyzetet. Semmiféle következménye nem lesz annak, ha nem megfelelők az értékeink. A hivatalos cél az állam részéről a népegészségügyi mutatók javítása, én élnék a gyanúperrel, hogy a 2026 jan 1-től külföldi szerverekre ki(el?)adandó, mesterséges intelligenciás elemzésnek alávetett magyar egészségügyi adatbázis javítása a cél.


Jogilag sajnos ez rendben van, Japánban, ami demokrácia, még szigorúbb a rendszer, ott kötelezi a munkáltatót az állam bizonyos létszám (80-100) fölött, hogy küldje állapotfelmérésre a dolgozóit.


Én csak abban látok problémát, hogy a vérvétel invazív a nemzetközi definíció szerint, Magyarországon pedig nem számít annak. Szerintem ez nonszensz.

aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/240 anonim ***** válasza:
230: Pont ezért szűnik meg, mert bevezetik helyette ezt az új általános felmérést. Vérvétel, vérnyomás, stb.
aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 233/240 anonim ***** válasza:
Aztán mire is megyünk vele, hogy fel vagyunk mérve? Ennyi elég lesz a gyógyuláshoz?
aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/240 anonim ***** válasza:
100%

A Fidesz kormány felháborító módon bánik a legérzékenyebb, legintimebb adatainkkal, névvel mindennel adja el a magyarok leleteit. Gyanítom az (egyik) okát itt kell keresni a nagy aggodalomnak az egészségünkért. A folyamatosan monitorozott egészségügyi adatok, pláne országos méretűek baromi sok pénzt érnek.

[link]

És semmiféle lehetőségünk nincs a mai jogi környezetben ezt tiltani. Felháborító, én nem akarom a bizalmas lelteimet, DNS mintámat semmiféle cégnek odaadni követésre, elemzésre.

aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/240 anonim ***** válasza:
100%

Józan gondolkodásúnak tartom magam, nem foglalkozom konteókkal, lapos földekkel, stb. Jelen esetben viszont kezdek igazat adni azoknak, akik szerint az egész hátterében az egészségügyi adatok begyűjtése és kvázi eladása áll. Gyakorlatilag egyszerre jött ki a két törvény (suttyomban): a módosítás a szűrésekről és az eü. adatok átadásáról MI fejlesztőknek.

Világosan látszik, hogy felmérni akarnak, azaz minél több adatot begyűjteni. Gyógyításról, eü. reformokról szó sincs sehol. Csak szűrés, felmérés, kérdőív és tsai…

aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/240 anonim ***** válasza:
82%
#232 Ezért egy ordas nagy hazugság, hogy aggódnak az emberek egészségi állapotáért. Vannak olyan emberek, akik maximum az éves/2 éves munkaegészségügyi ellenőrzés alkalmával jártak orvosnál, most még ezt is megszüntetik. Ha tényleg az emberek egészsége lenne a cél, akkor minden eszközt megragadnának, hogy az emberek orvoshoz kerüljenek. Én sem vagyok konteo hívő, de nekem is bűzlik valami a háttérben.
aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/240 anonim ***** válasza:
100%
Tiltakozni, tiltakozni, tiltakozni. Csak abból értenek.
aug. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/240 anonim ***** válasza:
83%
Szerintetek létezik, hogy még a levett mintáink is eladásra kerülnek? Azt nagyon furcsának tartottam ebben a törvény tervezetben hogy kötelezik a magán nõgyógyászokat, hogy a mintákat amit levesznek a nők méhnyakáról kizárólag az állami laboratóriumba küldhetik ezentúl. Nem nagyon látom értelmét terhelni az állami laboratóriumot kötelezőleg hacsak nem tudnak ebből is valamilyen hasznot húzni!
aug. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/240 anonim ***** válasza:
100%
Bármi előfordulhat megvannak az ellentéte is. Ki lát manapság tisztán? Semmi nem az, aminek látszik. Ezért szerintem felesleges a céljaikon és szándékaikon agyalni, csak belefáradunk. Tiltakozni kell, ne tudják kivitelezni a hülye, félelemkeltéssel sakkban tartó ötleteket, és annyi elég is. Másból nem értenek, csak a határozott ellenállás vezet valahova, ezt tapasztalatuk.
aug. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/240 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak olyan szűrővizsgálatok, melyek beteggé tesznek. Velem pl megesett, hogy makk egészségesen elmentem egy ilyenre, és lebetegítettek, mert egy bazi drótos kefével kitéptek egy cafatot a nyálkahártyámból.

Szóval kössz, de elég lesz annak a sz. métnek, és családjának ez, aki ezt kitalálta!

szept. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!