Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
 221/240 anonim ***** válasza:
85%
Szerencsére valóban nem teszik őket alapvetően kötelezővé de ugye azt is nyilatkozták, hogy a munkahelyekre fogják bízni és honorálni fogják ha minél több munkavállalót tud elküldeni a cég. Tehát ugyanez várható mint a covid oltásoknál volt, nem kötelezõ de ha meg akarod tartani a munkádat x cégnél akkor kénytelen vagy sugaraztatni magad rákkeltõ ionizáló sugárzással méghozzá rákszűrés címén ami már önmagában komikus dolog, vagy elfajuló méhsszájsebet viselni ha úgy alakul, nekem például úgy alakult, a méhnyakrák kenetvételtől..... rengeteg embernek csak kötelessége lesz alávetni magát ezeknek attól függetlenül, hogy nem kötelező. Leginkább szerintem a nyugdíjasok lélegezhetnek fel.
aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/240 anonim ***** válasza:
100%

221: így van, ezt "eszelték" ki, a kormány nem fog kötelezni, hanem közvetetten a munkáltató. Csöbörből vödörbe jelen állás szerint...

Valamiért nagyon akarják ezt a szűrősdit. Szeretném tudni, miért. Mert hogy nem az én egészségem a lényeg, az tuti. Legalábbis szerintem.

aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 223/240 anonim ***** válasza:
100%
Félig viccelek, mikor azt mondom, hogy vizsgálják, ki lesz majd szolgálólány, ki lesz Martha, ki lesz Aunt...
aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/240 anonim ***** válasza:
Az amúgy annyira durva, hogy kb mindenki tudja, hogy nem az egészségünkről szól, hiszen ilyen kegyetlenül senki nem rohasztotta az egészségügyet mint a Fidesz, nyilván nem gyógyítani akarnak minket ezerrel, nyilván nem is akarnak senkinek sokáig nyugdíjat folyósítani. Sajnos ez az igazság.
aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/240 anonim ***** válasza:
Azt bizonyos még ki nem dolgozott ötletet akarják a munktatókkal összekötni, amiben az állapotfelmérés, EKG van. Nem mintha ez jó volna, tiltakozni kell. Az invazívat vagy sugárterheléssel járót nem nagyon merik, mert pereket vonatnak maguk után. Az eü tényleg romokban hever. Tegnap arra gondoltam, futószemölcs leszedésért minek fizessek, foglalok időpontot az sztk-ban online. Csakhogy a következő 10 hétben egyetlen bőrgyógyásznál sincs szabad időpont. Szóval ismét jól bevált fizetős következik. Lehet, h ők mindenfélét terveznek, de ha bevezetik az orvosoknak kiagyalt beléptető és ellenőrző rendszerüket, ennyi orvos sem lesz. Persze foglalkozáseü-i lesz mindig, mert oda az egyel, aki mást nem tud vagy nem akar csinálni. Ahelyett, hogy elküldenék őket dolgozni, szövetkezni akarnak velük az emberek cseszegetésére. Ha hagyjuk, megteszik. Ha nem hagyjuk, meghátrálnak.
aug. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/240 anonim ***** válasza:
Én úgy képzelem, hogy közpénzből finanszírozva kényszerítik az embereket a szűrővizsgálatokra, ezzwl megkapják majd a diagnózisaikat de kezelni ugyanebben az egészségügyben nem fogják tudni őket. Muszáj lesznek a magán szektorba menni. Valószínűleg ugyanúgy fog működni ez is mint az akkumulátor gyárak tényleg ma, magánszektor befektetői szépen teletömik a zsebüket azért, hogy gyártsák nekik a profitot a szűrővizsgálatokkal. Tegyük hozzá már maga a közpénzből finanszírozott szűrővizsgálat is a magán szektor által lesz végezve szerintem attól függetlenül, hogy a közkórházakban végzik majd el őket. Ha mondjuk egy mammográfia ára valósan százezer forint simán kapnak érte háromszázat, százat visszaosztanak az illetékeseknek, stb, ez kb így szokott működni amikor mutyi alapon működik.
aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/240 anonim ***** válasza:
225: A probléma az, hogy a munkáltatók kötelezni fogják az új állapotfelmérést, amiben van invazív vizsgálat -- vérvétel. A magyar szakma szerint az nem invazív (nemzetközi definíció és józan ész szerint meg igen).
aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/240 anonim ***** válasza:
100%
227. Ezt nem tehetik. Mire fel végeznek állapotfelmérést, ha valaki nem felel meg mert mondjuk magas a cukra kirúgják? Vagy előnyben részesítik a jobb vérképű, jobb EKG-jű, ráksejtmentes embereket? Ez súlyos diszkrimináció lenne, egy munkahely ilyen alapon nem követelhet/ajánlhat szűréseket szerintem, nem is ismerheti meg az egészségügyi leleteinket kizárólag a fertőzői státusz miatt elvégzetteket.
aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/240 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos indoklás az, hogy a "magyar" nem jár szűrésre és nem foglalkozik az egészségével, és ez súlyos (plusz) terhet jelent a TB-kassza számára. Talán azzal kéne foglalkozni, hogy vajon ez miért van így (és nem kötelezni vagy a munkáltatón keresztül zsarolni).

Tény és való, hogy van egy réteg, aki tojik az egészségére, történjen bármi. Ez mindig is így volt és így is lesz.

Viszont a többség szerintem hajlandó (lenne) foglalkozni az egészségével, ha megtehetné. Ugyanis az emberek zöme menekül a romokban levő, lezüllesztett állami egészségügytől és valóban csak akkor megy a közelébe, ha nagyon muszáj. Vagy inkább a magán ellátást választja, ha anyagilag megteheti.

Magyarán alapvető, strukturális eü. reformokkal kellene ezt az egészet kezdeni, hogy az emberek maguktól is késztetést érezzenek és szorongás nélkül elmenjenek egy állami intézménybe. (Ahol pozitív diagnózis esetén szakszerű, gyors és emberséges ellátást kapnak.)

A jelenlegi körülményeket tekintve szerintem pofátlanság és álszent dolog az embereket vizsgálatokra kötelezni (vagy a munkáltatón keresztül zsarolni).

aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/240 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy szeptember 1-től megszűnik a kötelező munkaalkalmassági vizsgálat.


"A hazai gazdasági szereplők versenyképességének erősítésével és a közigazgatás hatékonyságának növelésével összefüggő egyes törvények módosításáról szóló 2023. évi CIX. törvény alapján – a munkáltatók és a munkavállalók adminisztratív terheinek csökkentése érdekében – 2024. szeptember 1-től általános jelleggel megszűnik a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálat. Jogszabály a jövőben is meghatározhat olyan munkaköröket és foglalkozásokat, amelyek betöltésekor a továbbiakban is kötelező lesz az orvosi vizsgálat, illetve a munkáltató saját maga is előírhatja a munkakör betöltésének feltételeként az alkalmassági vizsgálatot."

[link]

aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!