Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
A "reflexológus szakembert" nem bántásnak szántam, csak így rövidebbnek gondoltam a megnevezést. Bocsánatot kérek ezért!
2016. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:

Semmi gond! Én elnézést kérek a hangnemért! Csak nézzünk utána, hogy miről is van szó azért, mert nagyon nem mindegy... Én nem azért vitázok, hogy ezzel téged idegesítselek vagy bármi, de ezeket a dolgokat tisztába kell rakni, mert csomó ember nézi a fórumokat és lehet hogy félrevezeted véletlenül...


Sajnos vannak szándékos félrevezetések te is láthatod, hogy önellentmondások vannak a cikkeknél is, én azt mondom, hogy mindenki maga döntse el, hogy mi a jó neki és saját felelősségére használja az adott terápiát...


Én azért bízom benne, hogy az orvosi gyógymasszőrökről és a reflexológusokról jó véleménnyel leszel, ha valami reumatikus betegséged lesz (reméljük erre nem kerül sor) és ha hamar rendbe hozza egy jó szakember...


Amúgy ezekben a korházi intézményekben csak is olyanokat vesznek fel akik profi szakemberek... Kevesen tudják ezt jól csinálni ehhez is érzék és tehetség kell, meg eleve úgy születik meg az ember, hogy érti mit kell csinálni és hogy hogyan...


További jó egészséget kívánok minden fórum tagnak!


:)

2016. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:

[link]


Időközben egy orvos küldött nekem egy vizsgálati eredményt az akupunktúráról.. Molekuláris biológiai módszerek kimutatására is van két videó mellékelve! Ez 1992-ben történt! Ma már vannak kézi elektronikus szerkezetek, amik jelzik a meridiánokat a testeden!


Az egyik orvos tanárom is mutatott ilyet, aki mellette természetgyógyász is..


Szóval az Index, szkeptikus társaság és a többi Boldogkői féle idegroncs személynek a szava hiteltelen! Amikor természetes gyógymódokat kritizálnak nulla tudással persze úgy hogy, eladták a lelküket a Sátánnak, mert ugye az emberséghez gerinc kell! Addig vannak világhírű Kínai orvosok, akik az akupunktúrával csodát tudnak tenni egy emberrel, és persze nyugaton is már és nagyon sok jó szakember van ráadásul még!


Ez egyben azt is bebizonyította hogy márpedig az energia vezetékek léteznek, akkor életenergia is és csakrák, és természetesen nem utolsó sorban Isten, ami ennek az egész univerzumnak a teremtője!


:)

2016. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
"A meridiánok molekuláris biológiai módszerek kimutatására is van két videó mellékelve!" Javítás!
2016. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
megnézhetjük
2016. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:

[link]


Akupunktúráról!


em.hu/hirek/2013/05/10/komplementer-medicina-workshop-a-csal

adorvosi-tanszeken/


Bridge the Gap– A konvencionális klinikai kutatás és a nem-konvencionális gyógymódok tudományos megközelítésének sajátosságai címmel rendeztek workshopot a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékén Dr. George Lewith, a University of Southampton professzora vezetésével, akinek fő kutatási területe a komplementer medicina.


Dr. George Lewith bevezetésként elmondta, molekuláris biológiát, majd orvostudományt tanult, orvosként végzett, majd a hetvenes évek végén Kínába ment, itt került közel az akupunktúrához, amely ma már a bizonyítékokon alapuló orvoslás részeként ma már a rutin ellátás része Nagy-Britanniában.


Ennyit a szkeptikusokról azt nem értem, hogy hogy van pofájuk szándékosan dezinformációkat osztani a neten, gondolom jól megfizetik őket a hazugságaikért!


Nem baj a lelkük legyen rajta, és egyszer nagyon megfogják ütni a bokájukat ezek az emberek az orvosok is elfogadják az akupunktúra bizonyítékokon alapuló orvoslás, szóval az Index le adhatná ezt is pl, mert csak becsapják az embereket a szánalmas cikkjükkel!

2016. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=E0Mmh0uJ9BY


Dr. Boldogköi Zsolt molekuláris biológus a videóban ilyet, mert állítani, hogy a meridiánok nem léteznek, ahhoz képest már 1992-ben kimutatták molekuláris biológiai módszerekkel a meridiánokat!


[link]


A tanulmányból idézek:


"Nagyfrekvenciás elektromos térben az akupunktúrás vezetékek kezdő és végpontjaiból jellegzetes koronakisülések indulnak ki, amelyek jellemzőek a meridián energiaszintjére."


És van ott több kép ahol mutatják a dolgokat, meg ugye ott vannak a videók is!


Akkor ez a legfontosabb és nagyon érdekes dolog amire rájöttek!


"Radioaktív izotópot (Tc99) fecskendeztek a bőrbe. Az ábrán látható kör alakú nyomot mutatta a detektor, ha nem akupunktúrás pontba vitték be a radioaktív anyagot. Abban az esetben, ha az akupunktúrás pontba injekcióztak, akkor az anyagáramlás az izotópot magával sodorta a csatornában, és egy fekete csík rajzolódott ki! Az anyagáramlás iránya megegyezett a Sárga Császár könyvében leírt iránnyal. A szerzők azt is kimutatták, hogy az áram nyomvonala nem egyezett meg az artériákkal, vénákkal és a nyirokerekkel. (Darras, et al 1992)"


Vagyis már akkor kimutatták a meridiánokat! :)


A másik tanulmányból idézek:


"Az akupunktúra bizonyított klinikai hatékonysága


Összesítve az eddig végzett metaanalízis-eredményeket elmondhatjuk, hogy korlátozott mértékben, de mégis tényként fogadhatjuk (angolul: limited evidence), hogy krónikus vagy akut fájdalom kórképekben az akupunktúra hatékonyabb, mint a tiszta placebo!


Az alsó háti derékfájás akupunktúrás kezelésének hatékonyság-vizsgálata szerint az akupunktúra jó, de csak kiegészítő terápiaként ajánlják (Molsberger, idézi Birch, 2001).


Fibromyalgia tünetegyüttes esetén hét tanulmány feldolgozásával azt találták, hogy az akupunktúra nagyon hatékony!


Ernst és munkatársa (1998) tizenhat cikk összevont analízisével ugyancsak pozitívnak találta az akupunktúra alkalmazását akut fogfájás esetén.


Melchart és munkatársai huszonkét kísérlet összevont értékelésével a fejfájás kezelésében találták pozitívnak az akupunktúra alkalmazását az ál-akupunktúrához viszonyítva. Arra a következtetésre jutottak, hogy bár nincs elegendő adat arra, hogy az akupunktúra jobb lenne a gyógyszeres kezelésnél, a visszatérő fejfájós betegeket bátorítani lehet, hogy próbálják ki az akupunktúrát (1999).


Harminchárom tanulmány összevont értékelése azt mutatta, hogy a hányinger és a hányás tünetegyüttesben már egyedül a Szívburok-6 pont ingerlése (masszázzsal, tűvel, stb.) jelentős hatású (Vickers, 1996). Az eredmény sokban hozzájárult ahhoz, hogy 1998-ban az amerikai NIH (Nemzeti Egészségvédelmi Intézet) egyetértésre jutott az akupunktúra legális gyógymódként való kezelésében.


Érdekes, hogy abban a négy kísérletben, ahol a betegeket érzéstelenítés alatt ingerelték ezen a ponton, a hányinger nem volt csillapítható. Talán ezen a ponton jelentős pszichés hatás is érvényesül, ami feltételezi az éber tudatállapotot.


Négy kontrollált klinikai kísérlet alapján mondhatjuk, hogy ha az akupunktúrát bevesszük a szokványos stroke rehabilitációs kezelések közé, akkor jelentősen megnő az eredményes rehabilitáció esélye, és az utókezeléssel járó költségek is számottevően csökkenthetők (Birch, 2001).


Kontrollált klinikai kísérletekben részt vevő személyek vizsgálatából levonható a következtetés: elegendő adat áll rendelkezésre annak kimondására, hogy az akupunktúra, ezen belül is a fül-akupunktúrás kezelés formularizált formája, alkalmas arra, hogy az alkoholisták függőségét megszüntesse, és ugyanakkor jobban rábírja őket az egyéb terápiák folytatására (Bullock et al., 1989).


Birch (2001) szerint ugyanakkor ígéretes, de ellentmondásos a kokain- és ópiátfüggők esetében az akupunktúra szerepe. További kutatásra lesz szükség ezen a területen.


Négy ellenőrzött, randomizált klinikai kísérlet kimenetele alapján elmondható, hogy az akupunktúrának mint kiegészítő kezelésnek helye van az angina pectoris kezelésében (Birch, 2001). A tanulmány ajánlja az akupresszúrát is, amit a beteg önkezelés formájában is végezhet.


Gyakori vizelés, inkontinencia, visszatérő alsó húgyúti fertőzés és vesekő esetén azért ajánlható az akupunktúra, mivel lényegesen kevesebb a mellékhatása, mint a szokványos gyógyszeres terápiáknak (Birch, 2001).


Szülést könnyítő és far-, illetve harántfekvéses magzat fejfekvésbe fordító hatásáról szól a vonatkozó szakirodalom (Birch, 2001).


Birch három tanulmányt értékel a már idézett munkájában. Ezek alapján elmondható, hogy fájdalmas menstruáció (dysmenorrhea), sterilitás (amenorrhea és luteális elégtelenség okán) és menopauzában előforduló hőhullámok csökkentésére találták hasznosnak az akupunkturát, de kevés kontrollált klinikai tanulmány áll ezidáig rendelkezésre az összevont értékelésre.


Allen és munkatársai (1998) úgy találták, hogy az akupunktúra jelentősen pozitív hatású a depressziós nők esetében. Egy másik tanulmány - idézi Birch (2001) - a skizofréniában szenvedők akupunktúrás kezelését látja ígéretesnek, természetesen kiegészítő, adjuváns terápiaként. A már tárgyalt drogfüggés is a pszichiátria körébe tartozik.


5. Összefoglalás


Az akupunktúra vagy tágabb értelmezésben a HKO - a hagyományos kínai orvoslás a nem-konvencionális, kiegészítő gyógymódok közül az egyik tudományosan legjobban kutatott terület. Az alapkutatás már eddig is meggyőző adatokkal szolgált az akupunktúrás pontok létezéséről. A hatásokat közvetítő neurohumorális transzmitterek is ma már jórészt ismertek. Nyomon tudjuk követni, hogy egy-egy pont ingerlése milyen speciális agyi területeket aktivál illetve deaktivál.


IRODALOM


Allen, John J. B. - Schnyer, R. N. - Hitt, S. K. (1998). The Efficacy of Acupuncture in the Treatment of Major Depression in Women. Psychological Science. 9, 397-401.


Berman, Brian - Ezzo, J. - Hadhazy V. - Swyers, J (1999). Is Acupuncture an Effective Treatment for Fibromyalgia? A Clinical Review. Journal of Family Practice. 48, 213-218.


Birch, Stephen (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Bullock, Milton L. - Culliton, P. D. - Olander, R. T. (1989). Controlled Trial of Acupuncture for Severe Recidivist Alcoholism. The Lancet 2, 1435-1439.


Cheng, Richard - Pomeranz, Bruce (1979). Electroacupuncture Analgesia Is Mediated by Stereospecific Opiate Receptors and Is Reversed by Antagonists of Type 1 Receptors. Life Sci. 25, 23, 1957-1962.


Chiang, C. Y. - Chang, C. T. et al. (1973). Peripheral Afferent Pathway for Acupuncture Analgesia. Scientia Sinica. 16, 2, 210-217.


Eőry Ajándok - Kuzmann Ernő - Ádám Gy. (1970). Exact Mapping of Electrical Skin Resistance Taking into Account the Influential Factors Simultaneously. (English abstract). Magyar Pszichológiai Szemle. 4, 514-529.


Eőry Ajándok - Fischer J. - Mesko A. - McKenna B. (1996). Factorial Designs in the Acupuncture Research: Special Features (Advantages and Limitations) Lecture Held at “What To Do If a Randomized Trial Is Not Possible?" International Symposium, Project Münchener Modell, Munich, Germany. Abstract in the Abstract Book on page 15.


Eőry Ajándok (1984). In Vivo Skin Respiration (CO2) Measurements in the Acupuncture Loci. Acupuncture and Electro-Therapeutics Research. 9, 217-223.


Eőry Ajándok (1996). Temperature Shift and Oscillation in Plants during Plant and Soil Acupuncture. előadáskivonat in Fourth World Conference on Acupuncture. Program & Abstract. 317.


Ernst, Edzard - Pittler, Max H. (1998). The Effectiveness of Acupuncture in Treating Acute Dental Pain: A Systematic Review. British Dental Journal. 184, 443-447.


Ezzo, Jeanette (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Linde, Klaus - Worku, F. - Stor, W. - Wiesner-Zechmeister, M. - Pothmann, R. - Weinschutz, T. - Melchart, D. (1996). Randomized Clinical Trials of Acupuncture for Asthma - A Systematic Review. Forschende Komplementärmedizin. 3, 148-155.


Melchart, Dieter et al. (1999). Acupuncture for Recurrent Headache (Cohrane Review) In: Cohrane Library. Issue: 3, Update Software, Oxford.


Niboyet, J. E. H. (1963): La moindre résistance a l'electricité des surfaces punctiformes et des trajects cutanés concordants avec les points et méridiens basés de l'acupuncture. Imp. Luis-Jean, Lyon


NIH (1998) Consensus Conference on Acupuncture. JAMA 280, 1518-1524.


Pomeranz, Bruce (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Shang, Charles (2001): in Stux, Gabriel - Hammerschlag Richard (eds.): Clinical Acupuncture, Scientific Basis. Springer


Vickers, Andrew J. (1996). Can Acupuncture Have Specific Effects on Health? A Systematic Review of Acupuncture Antiemesis Trials. Journal of the Royal Society of Medicine. 89, 303-311."


És ez egy 2003-as tanulmány azóta már bizonyítékokon alapuló gyógymód lett!


Bizonyítottan hatásos gyógymód lett az akupunktúra Németországban, Angliában, nyugaton külföldön itthon a Semmelweis Egyetemen is azt vallják, hogy bizonyított a hatásmechanizmusa!


Szóval azért ne haragudjon az akinek a fejét leharapom azért, mert hazugságokat terjesztenek az interneten!


Mikor vannak vizsgálati eredmények és bizonyítékok a meridiánok létezéséről!


És ezeknek a történetéről csak ennyit szeretnék leírni mint szakember:


A masszázs több ezer éves múltra tekint vissza, egyike a legrégebbi gyógyeljárásoknak. Azt lehet valószínűsíteni, hogy az emberek ösztönösen kezdték el finoman ingerelni, nyomkodni azokat a pontokat, amelyektől a fájdalmuk enyhülését, betegségük gyógyulását kívánták. A reflexológia nyomaira rábukkantak már Afrikában, Japánban, Kínában, sőt Oroszországban is. Létezik olyan egyiptomi lelet is, amely ma már 5000 éves, és feltehetőleg azt mutatja be, ahogyan az egyiptomiak kéz- és talpmasszázst alkalmaznak egymáson.


[link]


[link]


[link]


[link]


Igen már akkor volt lábtérkép, amin kidolgozták a belső szervek reflexzónáit!!! :)


A masszázs szó a görög masszeín, azaz gyúrni igéből ered, amely az egyik manapság is használatos masszázstechnika neve. A masszázs szinte egyidős az emberiséggel. A masszázst és a kézrátételt a történelem előtti időkben a sámánok és gyógyítók már alkalmazták különböző kultikus és gyógyító rítusok során. Masszázst és reflexológiát ábrázoló falfestményeket találtak egy orvos szakkarai sírjában, s egyiptomi, perzsa és japán orvosok leírásaiban is olvashatók a masszázs használatának előnyeire tett utalások. A történelem során rendszeresen felbukkant a masszázs: az indiai Ájurvédában éppúgy olvashatunk róla, mint Homérosznál vagy az ókori görög orvosi szövegekben.


Hippokratész (i.e. 460-377) a szervezet egészséges működéséhez szükségesnek tartotta a friss levegőt, a megfelelő táplálkozást, testmozgást, gyógyfürdőt és masszázst.


A XXI. századra a masszázs az egyik legfontosabb kiegészítő kezeléssé nőtte ki magát, és a többivel egyenrangú gyógyítási módszernek tekintik. Társadalmi hovatartozásra való tekintet nélkül sokan alkalmazzák, és fontos szerepet kap az egészség mindennapi megőrzésében


Hát igen aki úgy ír cikkeket, hogy halvány gőze sincs a kultúrák történelméről és az antropológiáról, persze hogy tudatlan és ráadásul a tudomány szócsövének nevezi magát Boldogkői és a szkeptikusok! Épp ez a probléma, hogy inkább nagyon nagy egójuk van a semmire és még a tényekkel sincsenek tisztában!


A reflexológia már 5000 éves! Csak, hogy tisztában legyünk, az akupunktúrára épül az egész, az meg még régebbi időre nyúlik vissza! Az antropológusok szerint idő számításunk előtt 10000-re saccolják, az első akupunktúrás lelet azok a kőtűk voltak! :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek már nagyon régi leletek, és a 13-17 században találták csak meg őket! És ha tetszik ha nem kínában akupunktúrával érzéstelenítenek a sebészeti beavatkozásnál, mert kiváló fájdalom csillapító hatása van! Szóval már régóta kikerült a varázslásos dolgok közül kedves szkeptikus társaság, Boldogkői Zsolt, és MaxRock! Tudjátok amikor ekkora hazugságokat terjesztenek a neten még amikor a net sem volt már 1989-ben is kiderült, hogy az akupunktúra sokkal hatékonyabb mint a placebo és a hagyományos kínai orvoslás!


És ma milyen kezelések vannak az egészségügyben? :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ott vannak a kínai gyógyászati eljárások: Reflexológia, akupresszúrás masszázs kezelés, köpölyözés, a talpmasszázst ahol írják megegyezik a reflexológiával, a szegment, kötőszöveti és periosztális masszázs szintén!

2016. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:

És ezt nem azért írtam le hogy kötözködjek meg hogy az MTA-t meg az Index elmondjam mindennek, de ha egyszerűen orbitális baromságokat írogatnak és olyan emberek nyilatkoznak a hatásmechanizmusáról akiknek halvány gőzük sincs a témával kapcsolatban semmiről sem! Azok nem tudom hogy nevezhetik magukat a tudomány szócsövének, amikor pontosan arról van szó hogy modern orvostudományban ezek a kezelések beletartoznak, és elengedhetetlen gyógyászati beavatkozások!


Mivel, hogy napjankban elég sok reumatikus beteget regisztrálnak a reumakórházakban épp ezért elengedhetetlenek ezek a kezelések, ugyanis hogy ha ti ne adj Isten a szkeptikus társaság tagjának vagy Vágó István főszkeptikusnak és annak a Böldogkői Zsoltnak ne talántán rehabilitációra lesz szüksége, vagy neked ugyan ezeket a kezeléseket fogod megkapni és akkor mondhatjátok a szakemberekre, hogy kuruzslók meg átverik a másikat, amin egyébkét rengeteg orvos kolegám röhög a tudatlanságotok miatt!


Mert tegyük fel, hogy olyan reumatikus betegséged van ami miatt mozgásképtelenné válsz és a munkádat nem tudod normálisan végezni és annyira beáll a vállad a hátad a derekat, főleg ha gerincsérvről van szó vagy izomfájdalomról, amit ha nem kezelnénk időben akkor gyulladás alakul ki és mozgáskorlátozottá válnál!


Szóval a tudományról ennyit szeretnék mondani úgy hogy jobb lenne hogy ha a keleti filozófiát és a kínai és az indiai orvoslást nem kritizálnátok, mert ti is ugyanúgy megfogjátok kapni ezeket a kezeléseket, ha tetszik ha nem, mert ugyan ezekkel a gyógyászati eljárásokkal kezelnénk titeket is!


Szóval szerintem gondolkodjatok már el egy picit hogy olyan dolgokat támadtok amire az embereknek nagyon nagy szüksége van, és a gyógyszeres kezelésekkel rohadtul nem lehet a reumatikus betegségeket kezelni, mert ahhoz a keleti orvosláshoz van szükség! Vannak fájdalom csillapító kenőcsök, amit a rehabilitációs szakorvosok írnak fel, de az nem elég ahhoz, hogy 100%-ban kezeljük!


Úgy, hogy örülök, hogy tisztába tudtuk tenni a dolgokat!


Minden jót kívánok mindenkinek! :)

2016. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:

"mert ahhoz a keleti orvosláshoz van szükség!"


Mert, ahhoz a keleti orvoslásra van szükség! Elnézést gyorsan gépeltem javítás!

2016. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kiterjedt, klinikai próbákat is magába foglaló vizsgálatai alapján:


[link]


Az akupunktúra bizonyítottan számos betegséget, köztük sok súlyosat is hatékonyan gyógyít, vagy segít a gyógyulási folyamatban.


Szóval Boldogköi Zsolt és az összes szkeptikus aki a kínai orvoslást kritizálta, nagyon rosszul tették és nagyon lejáratták magukat és nagyon sok orvosnak elege van belőletek! :)


Ja és szeretném közölni, hogy mi természetgyógyász szakemberek és fizióterapeuták nem használjuk azt a kifejezést, hogy alternatív medicina ugyanis ilyen formában nincs elnevezése a természetgyógyászati módszereknek, hanem komplementer medicinának hívjuk azaz kiegészítő! De ilyen alapdolgokkal nem vagytok tisztában!


Ezzel szeretném lezárni ezt a vitát és nem szeretném ha bármelyik szkeptikus visszamerne ezek után ide jönni és hazudozni meg trollkodni, mert úgy is lejáratom számtalan vizsgálati eredményekkel és csak saját magukat járatják le csak egy jó tanács!


:)

2016. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!