Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
vannak ma már olyan gyógyászati beavatkozások a természetes orvoslást tudók és kedvelők körében, akik az álatalános orvoslással össze tudják hangolni a működésüket, de sajnos sokakat azért nem ismerenek el, mert még az anatómiához sem értenek, odáig tudják, hogy valamelyik szervre hat valahogy a reflexológia, de hogyan, milyen mértékben és miért és hogy hol van az a szerv, sokszor fogalmuk sincs, bizonyos betegségekben pedig nem jó stimulálni bizonyos szerveket, éppen az ellenkező hatást váltják ki, ezért nem árt egy konkrét diagnózissal menni, sajnos diagnosztizáláshoz sem igazán értenek a termszetgyógyászok, ha van egy konkrét diagnózis, talán ahhoz igen, a jóga is nagyon szuper, mert bizonyos belső szervekre, idegpályákra hat, de külön felhívják a delikvens figyelmét rá, hogy éppen ellentétes irányú is lehet a mozgásszervi belső csakrákra ható ászana, ha valaki konkrét diagnózissal megy
2016. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:

"Szerintem semmiképpen nem lejáratás, hanem kritikus gondolkodás."


Ember egy 5000 éves gyógyászatról beszélünk, amit hangsúlyozom korházban is alkalmaznak betegeken.. Mi itt a probléma? A tényekkel szemben nem kell kritikus gondolkodás.. Olyan cikkeket linkeltél eddig, ami csak lejáratja a keleti orvoslást nulla hivatkozással és nulla tanulmánnyal.. Én ezzel szemben csupa tényt és hatékony vizsgálati eredményeket linkeltem be, és be is van tudományosan bizonyítva ezeknek a kezeléseknek a hatása...


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A másik, hogy szakember vagyok a témában, ez olyan mintha az agysebésznek magyaráznál, hogy az agysebészet az egy hülyeség.... :)


24%-os azok nem természetgyógyászok és nem is reflexológusok akik párhónapos képzéseken vesznek részt..


1: Természet gyógyász, reflexológus csak az lehet akinek felső fokú szakképesítése van, vagy orvosi gyógymasszőr, vagy gyógytornász, vagy diplomás ápoló, akik már eleve komoly anatómiai ismeretek birtokában vannak, mint pl én.. :) A másik, hogy kreditpontos tovább képzésekről beszélek, amit kötelező elvégezni pl gyógymasszőröknek a törvények szerint, tehát nem is lehet rámondani, hogy áltudományról beszélünk, mert eleve felhasználják kórházi intézményekben ezeket a kezeléseket..


2: Párhónapos talpmasszázs, "reflexológia" tanfolyammal nem lehet elmenni korházba dolgozni és rehabilitációs központba, csakis kizárólag SZAKEMBEREK mehetnek, akik értenek is a témához és van korházi gyakorlatuk hozzá..


Nagyon nagy téveszme kering a természetgyógyászat körül és többi ilyen dolog körül, mert sajnos összemossák a jósműsorokkal és egyéb olyan párhónapos lópikula képzéssel, aminek köze nincs a témához, na az kuruzslás és pénzbeszedés...


Persze megértem, hogy ha valakinek fent tartása van a témával kapcsolatban ezek miatt, de könyörgöm tájékozódjunk már egy picit a téma utána, mielőtt hülyeségeket beszélünk itt... :)

2016. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 A kérdező kommentje:

MaxRock, te az a típusú ember vagy, aki ha megbetegne, hagyná, hogy sodródjon az árral, beszedne minden gyógyszert amit az orvost mond, és gondolkodás nélkül kemó és sugár ezerrel - persze csak ha nyugati orvos mondja


Eltaláltam?

2016. jan. 20. 14:15
 54/83 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem, nem találtad el. De ez elég gonosz és rosszindulatú feltevés volt!
2016. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 A kérdező kommentje:
Csak következtettem. Akkor elnézést.
2016. jan. 20. 19:53
 56/83 anonim ***** válasza:

Témába vágó cikk:

[link]

2016. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:

Azt mondja nem ilyen, erre meg belinkel egy ilyen orbitális hazugságot....


Ember a sok szar gyógyszereid, amit forgalmaztak rengeteg évbe telt mire kiderült, hogy hatástalan és a gyógyszermellékhatásoktól meg az Egyesült Államokban a 4. népbetegségnek számítják a halálozások számát... A gyógyszermaffiának köszönhetően! Leülhetsz 1-es!


:)


Mond, az indexnek, hogy ezt elfelejtették leírni a gyógyszermaffiáról...


"Az USAban a 4. leggyakoribb halálok a gyógyszer-mellékhatások...."


Professzorok által közzé tett anyag, konkrét adatok, nézz utána!


Szóval ennyit a gyógyszereidről, szóval ha beteg leszel tömd magadba a sok szintetikus mérget, amitől nem is biztos, hogy meggyógyulsz, lehet hogy belehalsz a mellékhatásoktól!


A gyógyszereknek a 10%-ra lenne csak szükségünk, ha az összes természettudományos felfedezést, ha használnánk.. A sok kidobni való szemetet meg forgalmazzák, amikről 30 év utána kiderült, hogy csalások során került forgalomba és hogy gyakorlatilag hatástalan ez is professzorok által közzé tett valós adatok ..


Nem beszélve arról, hogy több olyan eset volt amikor Afrikában forgalomba hoztak egy ellenszert, amit rég betiltottak nyugaton és még ti beszéltek a homeopátiáról, hogy placebo hatás.. Nevetséges az legalább nem árt, de lehet hogy hat viszont...


Te tényleg egy bérkommentelő vagy nem baj az ilyenekre is szükség van legalább az emberek kiszűrik az ilyen embereket...


A kínai orvoslást meg jobb ha nem veszed a szádra meg se az index, mert az időszámításunk előtt csak 10000 környékére tehető vissza a kínai orvoslás, hatóanyagok, amikor ugyanis az első kínai leletek közül akupunktúrás kőtűket találtak az antropológusok...


:)

2016. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
USA halálozási statisztika 2013: [link]
2016. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:

Egy manipulált statisztikai adatokat hasra csapás szerűen be linkeltél, gratulálok dezinformálásból már 5-öst kaptál tőlem... Tudod szakemberek által közzé tett és professzorok által közzé tett adatok engem jobban érdekelnek.... :)


"Ha négyfélénél több gyógyszert adok valakinek, akkor látták már a listákat, ugye? Negyven-ötvenféle mellékhatás van felsorolva.


A mellékhatások összegződéséből és kombinálódásából olyan kiszámíthatatlan kép jön létre, hogy nem fogom tudni egy embernél, hogy még az eredeti betegségét látom-e, vagy azt, amit én okoztam.


Én még azt tanultam, hogy emiatt az összegződő és kombinálódó mellékhatások miatt, sok gyógyszert alkalmazni, veszélyes.


Én azt tanultam, hogy van olyan fogalom, hogy szükségtelen, indokolatlan, felelőtlen gyógyszerhasználat.


És az én figyelmemet még felhívták arra, hogy ez nagyon veszélyes lehet!


Na, most a legnagyobb orvosi tudományos folyóiratok megírták, hogy a szükségtelen, indokolatlan, felelőtlen gyógyszerhasználat következtében a kombinálódó mellékhatások miatt létrejövő elhalálozás, a vezető halálokok listáján az előkelő harmadik helyet foglalja el.


Tehát csak kétféle betegség öl meg több embert, mint a felelőtlen, indokolatlan, túlzó gyógyszerhasználat miatt fellépő mellékhatások összessége."

2016. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
a rezgésterápiáról tud valaki valamivel bővebbet írni, mert csak gőgös és fogcsikorgató hozzászólásokat olvastam
2016. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!