Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:
Engem főleg a meridiánok érdekelnek, hogy ezek valóban kapcsolatban vannak az adott szervvel?
2016. jan. 4. 22:40
 12/83 anonim ***** válasza:
Az a baj kéremszépen, hogy itten dobálóznak a szavakkal. De mi is az a meridián? Sose látta senki, csak "elképzelik". És aztán minden további ilyen képzelgéseken alapul.
2016. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel akkor az EKG és EEG is elképzelés...
2016. jan. 5. 19:38
 14/83 homo ludensz ***** válasza:
#9-es a vakbélgyulladást sohasem gyógyította sem a régi sem új alternatív gyógyászat. Míg nem ismerték fel és nem tudták sterilen feltárni a hasat addig meghalt a beteg.Akinek üreg van az agy helyén annak betölteni sem tudnának valamely matériát.
2016. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki ezt a kérdést, mert kicsit kezd t*köm tele lenni a nyugati orvoslással. Főleg azokkal, akik nem látnak tovább a CT-n, meg a gyógyszereken és itt lezárult a történet...


Azt mondják, szűréssel minden megelőzhető. 64 éves nagyanyám folyamatosan járt szűrésre tüdejével, azt mondták makk egészséges, fél év múlva haldoklott és hamar meg is halt. Egyik ismerősünk kb. 2 évente kolonoszkópiára járt, az orvos levett egy polipot, ennyit talált, mondta nincs más baj, ez volt 1 éve és most volt a temetése, mert elrákosodott a vastagbele és áttétek jelentek meg.


Nagyapámnak szintén nem volt konkrét súlyos betegsége, de 12 (!) gyógyszert írtak fel neki erre meg arra. Ismétlem, ezerféle vizsgálatot végigcsináltak rajta, de érdekes módon meghalt!


Nem értem, hogyan lehet ez!


És most nekem is problémáim vannak, csak nem tudom merre húzzak, mert ez a nyugati orvoslás kezd számomra egy mészárszékké hasonlítani!


Ettől függetlenül bárkinek bármi problémája van, azt tanácsolom forduljon háziorvosához, kezelőorvosához... !

2016. jan. 5. 21:12
 16/83 homo ludensz ***** válasza:

A nyugati orvoslásnak talán ott a "hiányossága" ha lehet ezt mondani hogy minden szakorvos penge a saját területén de csak ott. Kivág,felvág,sugaraz szóval mindent megtesz amit az oda vonatkozó orvosi protokoll előír. Nem az ember van a központban inkább csak a baja. Az kifelejtődik hogy ő a hordozója és elszenvedője.

Az alternatív gyógyászat a maga "bizalmatlan" eszközeivel az embert célozza meg és bevonja a gyógyulásba.

2016. jan. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
próbálok reagálni a kérdező kommentjére újra, megmondom őszintén, hogy nekem egyetlen személyes tapasztalatom van a természetgyógyászattal kapcsolatban és a a fülfájással volt, nekem évekig fájt a fülem, mert katam egy hülye ekcémás fertősét, mások övsömört kapnak, ami gyógyhatatlannak van kikáltva, meg teniszkönyököt, nekem a fülem lett ekcémás és marha kínos volt, évekig szenvedtem, és a szerencsétlen orvosok meg hagyták, mert hiába írták fel a szterodik kenőcsöket, ikicsi belecsöppentettem, de ha elfogyott a kenőcs visszatért a bajom, hát amikor terhes voltam akkor bizony begyulladt, annyira, hogy lüktetett és iszonyúan fájt egy tizenötórás úton azt hittem megsüketülök, nos vettem egy kisebb palack svédkeserűt, beleborítottam, aztán vártam és azóta semmi baja nincsen a fülemnek, mibndig tiszta a hallójáratom, holott a fülészeten azt mondták, hogy meg kell operálni majd az orromat, mert szerintük orrsövény ferülésem van és megfulladhatok, kicsi undorítóan veszem ugyan a levegőt, ha magasra loholok fel, de azért nem nagyon zavar, annyira talán nem, melindát gertrúdisz, de a fülemmel istennek legyen hála, semmi gond
2016. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha szerinted az EEG és EKG ugyanaz mint a meridián és áramló életerő az baj.

A vakbélgyulladást meg a modern nyugati tudományos módszereken alapuló kutatások nélkül pont az említett okokból kifolyólag még ma sem lehetne gyógyítani.

Nem akarok senkit győzködni, mindenki saját magáért felelős. Én viszont továbbra is inkább bízom az elmúlt pár száz év alatt fejlődő tényeken alapuló gyógyításban.

2016. jan. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:

Én szakember, mint orvosi gyógymasszőr meg jól kiröhögöm az ilyen szkeptikusokat, mint amilyen te vagy utolsó..


:)


[link]


[link]


Szakorvosoknak továbbképzés akupunktúrával..


Ugyanis molekuláris biológiai módszerekkel kimutatták a meridiánokat, és épp ezért tartanak tovább képzéseket az akupunktúra kapcsán, de úgy látszik le vagy maradva... :)


[link]


Legismertebb rehabilitációs központ Magyarországon, hasonlóan Hévizhez ahol az akupresszúrát/reflexológiát alkalmazzák, amit PHD-s főorvosok irányítanak, illetve amit rehabilitációs szakorvosok írnak fel betegségekre, ezeket a kínai orvoslásokat, amit megfelelő szakemberekkel rövid idő alatt rendbe hozunk(tapasztalat).. :)


[link]

[link]

[link]

[link]


Akkor akupresszúra/reflexológia hatásainak bizonyítása, kettős vaktesztek, hatékony vizsgálati eredmények, hivatalos orvosi publikációk..


Van kérdés?


:)


Az, hogy ide jössz placebózni azzal csak kinevetteted saját magadat és totál leírod magad vele.. Már nem egyszer teremtettem le a hozzád hasonló trollokat, akik a nagy tudományos ismereteikkel jönnek és ontják a hazugságokat magukból, közben meg jót röhögök az ilyeneken, mint amilyen te vagy..


A modern tudományod képtelen megmagyarázni az eredetünk és azt, hogy hogyan épültek a piramisok és, hogy mi célból, illetve miért építettek minden kontinensen piramist, hasonló épületeket ábrázolásokat, föld alatti rendszereket, úgy hogy nem volt fizikai kapcsolat a kultúrák között.. Mégis ugyan azokkal a dolgokkal találkoznak az antropológusok és mi is... :) Ugyan azokkal a kulturális szokásokkal, kultuszokkal, szertartásokkal, vallásokkal...


Valahogy le vagytok maradva a valódi tudományt illetően, amit te modern tudománynak nevezel az egy vicc kategória, maradjunk annyiban...


:)

2016. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:

Biztosan remekül megélsz belőle.

Lelkiismereted rendben?

2016. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!