A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?
Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)
Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"
Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.
A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?
Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.
Köszönöm!
Azzal tisztában vagyok, hogy nagyon sok a sarlatán, aki gyorstalpalóval már gyógyító-mindenhetónak képzeli magát, természetesen nem ezekre gondolok.
Hanem orvosokra, professzorokra, szakemberekre. Ha ilyen orvosok kezébe kerülünk, valóban fény derülhet a betegségünk okára?
A kinai orvoslasnak tobb ezer eves alapja van. Kicsivel elorebb jar a kulturajukbol adodoan, mint a nyugati. De a jelenkorban a nyugati orvoslas nyilvan ehozza a tapasztalati lemafadast a diagnosztikai eszkozokkel stb.
Ettol fuggetlenul a kettot egyutt erdemes alkalmazni. Nyugati gyogyszerek melle a kinaiak altal javasolt betegsegspecifikus etrend vagy akupunktura stb. nagyon jo eredmenyt hozhat.
Sarlatanok meg mindenhol vannak...a mi orvosaink kozott is:-( (csak oket ugy hivom lusta kozonyos dokik). Szoval akupunkturat erdemes megprobalni. (De pl. capauszonytabblettat ne...es tugris akarmit se, mert kihalnak miatta ezek a fajok).
A kínai orvoslás ötezer éves és ha az értesülésem helytálló gondolom a nagyobb városokban vannak legális kórházak ahol a kínai orvoslással gyógyítanak és vannak az általunk nyugatinak mondott kórházak is.
Azután hogy ott hogy van a TB. azt nem tudom de azt jó dolognak tartom hogy mindkettő a betegért van és a beteg dönti el hogy nála melyik a nyerő.
Nálunk ettől még fényévnyire van a beteg centrikus szemlélet és kevés az orvos-természetgyógyász,de van.
Az egyetemi orvoslás a tünetet igyekszik gyógyítani míg a "hagyományos" orvoslás (nem ráolvasás!) az egész embert igyekszik egy jó állapotba felhozni. Esetleg a tünet kiváltó okát is megtalálja.
az én allergiámat anno elvállalta egy szakképzett , jó hírű kínai orvos akupunktúrával és egyéb technikákkal az USAban. Jó sok lóvéért.
A semmi nem sok annyit sem tudott vele kezdeni.
Eleve szkeptikus vagyok az összes ilyen "varázslásos" dologgal szemben. De természetesen, ha a dolog vizsgálható és vizsgálják és van eredménye is (bizonyítható), akkor kikerül a "varázslások" köréből. A keleti gyógymódok, csín és titokzatos életerőn alapuló dolgok még nem azok. A hit képes bizonyos tünetekre hatni, mint például a fájdalom. De nem tud megszüntetni egy vakbélgyulladást. Szóval placebóként hathat bizonyos esetekben, erre vannak vizsgálatok, tanulmányok is.
Amúgy van tapasztalatom tiens szerekkel és akupresszúrával. Nekem nem hatott semmit. Biztos mert nem hittem benne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!