Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy nagyon sok a sarlatán, aki gyorstalpalóval már gyógyító-mindenhetónak képzeli magát, természetesen nem ezekre gondolok.


Hanem orvosokra, professzorokra, szakemberekre. Ha ilyen orvosok kezébe kerülünk, valóban fény derülhet a betegségünk okára?

2015. dec. 31. 21:20
 2/83 anonim ***** válasza:
100%

A kinai orvoslasnak tobb ezer eves alapja van. Kicsivel elorebb jar a kulturajukbol adodoan, mint a nyugati. De a jelenkorban a nyugati orvoslas nyilvan ehozza a tapasztalati lemafadast a diagnosztikai eszkozokkel stb.

Ettol fuggetlenul a kettot egyutt erdemes alkalmazni. Nyugati gyogyszerek melle a kinaiak altal javasolt betegsegspecifikus etrend vagy akupunktura stb. nagyon jo eredmenyt hozhat.

Sarlatanok meg mindenhol vannak...a mi orvosaink kozott is:-( (csak oket ugy hivom lusta kozonyos dokik). Szoval akupunkturat erdemes megprobalni. (De pl. capauszonytabblettat ne...es tugris akarmit se, mert kihalnak miatta ezek a fajok).

2016. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 homo ludensz ***** válasza:
100%

A kínai orvoslás ötezer éves és ha az értesülésem helytálló gondolom a nagyobb városokban vannak legális kórházak ahol a kínai orvoslással gyógyítanak és vannak az általunk nyugatinak mondott kórházak is.

Azután hogy ott hogy van a TB. azt nem tudom de azt jó dolognak tartom hogy mindkettő a betegért van és a beteg dönti el hogy nála melyik a nyerő.

Nálunk ettől még fényévnyire van a beteg centrikus szemlélet és kevés az orvos-természetgyógyász,de van.

Az egyetemi orvoslás a tünetet igyekszik gyógyítani míg a "hagyományos" orvoslás (nem ráolvasás!) az egész embert igyekszik egy jó állapotba felhozni. Esetleg a tünet kiváltó okát is megtalálja.

2016. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!!
2016. jan. 2. 14:19
 5/83 anonim ***** válasza:
Nagyjából placebó hatása van. Az is csak akkor, ha eléggé hisznek benne.
2016. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:
3-as: Ezt csak úgy beírtad hasra csapásra szerűen, vagy van tapasztalod rendes orvossal, aki így gyógyít, vagy esetleg valami tanulmányt olvastál?
2016. jan. 2. 18:39
 7/83 A kérdező kommentje:
elnézést. 5-ös*
2016. jan. 2. 18:41
 8/83 anonim ***** válasza:

az én allergiámat anno elvállalta egy szakképzett , jó hírű kínai orvos akupunktúrával és egyéb technikákkal az USAban. Jó sok lóvéért.


A semmi nem sok annyit sem tudott vele kezdeni.

2016. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:

Eleve szkeptikus vagyok az összes ilyen "varázslásos" dologgal szemben. De természetesen, ha a dolog vizsgálható és vizsgálják és van eredménye is (bizonyítható), akkor kikerül a "varázslások" köréből. A keleti gyógymódok, csín és titokzatos életerőn alapuló dolgok még nem azok. A hit képes bizonyos tünetekre hatni, mint például a fájdalom. De nem tud megszüntetni egy vakbélgyulladást. Szóval placebóként hathat bizonyos esetekben, erre vannak vizsgálatok, tanulmányok is.

Amúgy van tapasztalatom tiens szerekkel és akupresszúrával. Nekem nem hatott semmit. Biztos mert nem hittem benne.

2016. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
a keleti módszereknek van alapja, de nagyon emberközpontú és életigenlő szemléletmód szükséges hozzá, mert különben a visszájára fordulhat, ha valaki csak úgymond behatol és nem csinál semmit, vagy csak jelzéseket tesz a testbe, ez olyan, mint amikor egy belgyógyászhoz elmegy az ember, emgvizsgálja, aztán megtapogatja, elhúzza a szája szegletét, mondd egy diagnózist és ad egy görcsoldót, ami valóban placebó hatású volna, de éppen nem működik
2016. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!