Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:

A könyvében azt írja, hogy ezzel támadják és semmi köze a szcientológiához..


De amúgy meg ha szcientológus is lenne mit számítana bármit is ez? :)


Talán bebizonyította az ANTSZ az igazát? :)


Főleg annak fényében, hogy az ANTSZ jogsértő és rengeteg hazugság alapján vesztette el e pert? :)


Elég kevés vagy a témához és ha nem haragszol nincs időm trollokkal foglalkozni, Boldogköi Zsoltot nem egyszer küldték el melegebb éghajlatra már orvosok és egyéb szakemberek, ahogy a linkelt anyagok is mutatják amit linkeltem...


Ott vannak a vizsgálati eredmények és ennek hatására használjuk fel a rehabilitációs központokban, már belinkeltem az anyagokat, te eddig valami tudománytalan írást linkeltél be.. Mindezt semmiféle tanulmánnyal nem támasztotta alá Boldogkői Zsolt az állításai sértő rágalom és csak fikázás, és ez meri magát orvosnak nevezni.... Egy kínai orvos úgy lejáratná a nagy tudományos ismereteivel, hogy nézne ki a fejéből, úgy fikázza a kínai orvosokat, nem is értem, hogy meri magát ez orvosnak nevezni...


Magyarul hiteltelen az egész amit belinkeltél, én addig tényeket és vizsgálati eredményeket linkeltem be te addig egy fikázó "orvost" aki a kínai orvoslást sérelmezi és a kínai orvosokat pocskondiázza....


Ha esetleg gerincbetegséged lesz és egyéb reumatikus betegséged azért vedd igénybe a bizonyítékokkal alátámasztott gyógykezeléseket, amit hangsúlyozom korházakban és rehabilitáció központokban tudsz igénybe venni... Hanem akkor nagyon sok ízületi problémád lesz és sok degeneratív megbetegedésben lesz részed, amit mi hozunk helyre, szóval úgy pocskondiázzad ezeket a kezeléseket, amiket mi végzünk...


Na viszontlátásra és további jó egészséget kívánok minden fórum tagnak..


:)

2016. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, van alapja a kínai tradicionális orvoslásnak. Csak éppen már túlhaladott. Azt gondolom egy ultrahang, MR vagy CT készülékkel nem versenyképesek. Igaz ezek nem "látják" a meridiánokat és a csít :-)
2016. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:

Valahol ott van az igazság. És biztos vagyok benne, hogy néhányan tudják.


Szerintem érdemes racionálisan is átgondolni ezt az egészet. Gyakran látunk új, rákellenes alternatív gyógymódokat, olyanokat is, akik kigyógyultak a segítségükkel, olyanokat is, akik a szennyoldalak nézettségét növelik, hogy ki írják, a "gyöngyvirág megöli a rákot" és kap több ezer lájkot, mert az emberek buták.


Ettől függetlenül nem tartom elképzelhetőnek, hogy bármikor is, ha lesz egy olyan recept pl. a rákra, ami kb. 90%-os biztossággal meggyógyítja a beteget, de az a gyógyszeriparral ellentétes, azt nyilvánosságra hozzák és elismeri a nyugat.


Igen, a nyugati orvoslás nagyon fejlett, rengeteg a gyógyszer, és ez nagyszerűen ki van így építve! Sok pénzt hoz, beteg pedig mindig lesz.


Valaki rákos lesz, kapja a gyógyszert, a sugárt, majd pár év múlva meghal. És attól tartok ez a rendszer addig fog tartani, míg ember lakja a Földet.


Persze a CT és MRI valóban nagy találmányok, ez vitathatatlan...

2016. jan. 8. 21:41
 34/83 anonim ***** válasza:
én most kérdezek egyet, mert nagyon régen, még egészen kicsike koromban láttam egy filmet, amiben az emberbe behatol egy pasas, kiveszi a belső szervét és hókuszpókuszozik hármat és aztán minden marad a régiben, semmi sebhely, semmi vér, hanem halál komolyan, műtőasztal és segédeszközök nélkül operált, aztán utána úgy adták le a riportot, mintha hihető volna, és nekem senki nem húzta el a szája szegletét, hogy baromság, mindenki nézte tovább, mintha igaz volna, én meg csak szorongtam - már megint tényleg valaki vagy valami helyett, de nenm olyan értelemben ám , hanem komolyan - és azóta se beszéltünk róla, hogy az jó nagy baromság volt, hogy a kínai orvoslást leégesse, a maga paródiája, vagy van ilyen alternatív gyógymód, a szcientólógiáról most eltekintve
2016. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:

Szerintem te a pszi sebészetre gondolsz:

[link]


Sebészeti szempontból természetesen kamu. De megint csak lehet placebó hatása, mivel a beteg azt hiszi kivették a rosszat :-)


De ez nem kínai, hanem Fülöp-szigeteki.

2016. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
mutatják a szerveit
2016. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: szerintem túl egyszerű lenne, hogy a gyógyszeriparnak ez az egy motivációja van. Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, bár nem tagadom ettől még létezhetnek. De nem attól van valami ugyebár, hogy azt mondom, hogy van. Az meg remek immunizálása egy feltevésnek, hogy "titkos" meg "sosem tudjuk meg".


Szerintem egyre több a betegség és a beteg ember, mivel egyre tovább és egyre egészségtelenebbül élünk (ez sem az orvoslás hibája). Így bőven van még profit lehetőség akár a rák meg cukorbetegség meggyógyításán túl is.

2016. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
emesi: ez bűvésztükk
2016. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
no jó, de vannak amúgy valóban elrettentő dolgok a neten, én láttam iszonyú feszengésre okod adó hülyeségeket, a szerkesztők a jutyubon ijesztegettek, emerállat gnómokat, űrlényeket, meg ilyen ökörségeket és iszonyú sokáig agyaltam rajta hogyan mutassam meg úgy a gyereknek, hogy ne legyen üldözési másiás, vagy féljen mindnetől, amiben nem biztos, rettegjen, hogy amit nem tud az veszélyes, tudnia kellene, hogy hány ilyen eset van, hol regisztrálták és miért, aztán elgondolkodnia, hogy hülyét akarnak-e belőle csinálni, vagy valóban létezik értelmes tudományológia, valódi jelenségek, elszomorított, mert a jutyubot eddig marha jó dolognak tartottam, az álriportokat viccenek, de amiket én láttam mostanában az enyhén szólva hátborzongató és életellenes gondolatokat vált ki az emberből, nem tudom mi a célja a csonttá fogyott gyerekek mutogatásával, szénné égett emberek mutogatásával és a többi, szóval cssak a gyerekeimet akarom megkímélni, ha félnek nem lesznek toleránsabbak, sőt, még az addig számukra totálisan termeszetesnek vélt eltérő dolgokon elgondokoznak majd, rettegniük kell van nem, a végén majd az egészséges és produktívm konstruktív gondolkodás helyett már nem a szellemírtókon nevetgélünk, hanem a nyolcadik utas a halált akarjuk majd realizálni, sovány vigasz, hoyg az ember dolgozik, vagy nem azon, hogy éppen milyen szerepet szántak neki, nem szeretném isteníteni az oldósabb műsorokat, de ne azon az áron oldjanak, hogy egy csomó szart megnézetnek az emberrel
2016. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 A kérdező kommentje:

100%-osan változott a véleményem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__75039..


Itt olvasható.


Úgy gondolom a természetgyógyászat egy kiváló bevételi forrás!

2016. jan. 15. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!