Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:

A kínai orvoslás a kínaiaknak való. Nem hiszek a gyógyítás globális jellegében.


Mi másmilyenek vagyunk, mi nem a rizsre épülünk, hanem a saját gabona és egyébféle ételeinkre. gyógynövényeinkre, stb.


Próbáltam volna akupunktúrát, de ott adtam fel, amikor aláakarták íratni, hogy a tűtől megsérülhetnek az ember belső szervei. (Gondolom, akinél nincs zsírréteg, pl.)


Az őssejtátültetésről is -amit Kínában és az oroszoknál végeznek, mert másutt még tilos-, azt írják, hogy azért nem sikeres, mert azért mégsem vagyunk egyformák, csak még nem derült ki, hogy hogyan nem.

KIfizetik emberek a horribilis összegeket, és hiába.


Mellesleg már tele van a viág mindenütt kínai, de nyugati orvoslást folytatató orvossal.

2016. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
igen, előfordult már velem is, hogy az egyik orvos, aki kezelt a barátnőmmel olvastatta el az etikai kódexet, nonszensz
2016. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:

A reflexológia az egy tudományosan bizonyított gyógyászati eljárás és a természet gyógyászat hozzá, amit külön el kell végezni orvosi gyógymasszőröknek, mint nekem is.. Ugyanis kötelező, egyrészt a kredit pontok miatt a másik meg, hogy felhasználják korházakban és rehabilitációs központokban... És ott nem kuruzslók dolgoznak, hanem főiskolát végzett emberek.. Az alternatív gyógyítás témakörében már régóta nem szerepel a reflexológia, mert akkor ennyi erővel az orvosi gyógymasszázs is oda tartozhatna és a gyógytorna, ami hangsúlyozom a jógából lett kifejlesztve és az is keleti kultúráktól származik..


Tehát a keleti orvoslásnak is megvan a haszna, főleg hogy ha sok ízületi, degeneratív, mozgásszervi problémád, gerincbetegséged van.. És ott van kiegészítő terápiaként a gyógynövények, gyógyteák amiket feltudsz használni, ha már eleged lett a sok gyógyszer mellékhatásoktól... :)


A természetgyógyászatra és a hagyományos orvoslásra is szükség van, mindkettőt igénybe kell venni... Az emberi genetika miatt farmakológiailag teljesen más reakciókat válthat ki egy adott kezelés, terápia, gyógyszer, maradjunk annyiban..


Egy adott gyógyszer mellékhatása még csak rosszabbat tehet egy adott betegen, viszont egy másik betegnek hat a gyógyszer, viszont voltak olyan gyógyszerek, amiket kivontak a forgalomból, mert gyakorlatilag hatástalan volt, és most is vannak sajnos olyan szerek...


Épp ezért ne csodálkozzunk ha van az a bizonyos gyógyszermaffia, ugyanez a szélhámosság megtalálható a természetgyógyászat körében is, de ha tényleg valódi természetgyógyász szakember van és nem szélhámos, akkor az úgy korrekt..


A természetgyógyászatban használt ható anyagoknak gyógyteáknak, gyógynövényeknek nincs mellékhatása, épp ezért szokták kiegészítő terápiaként alkalmazni a betegek..


A kuruzslókkal én is tisztában vagyok, aki elvégez egy párhónapos talpmasszázs tanfolyamot és akkor természet gyógyásznak adja ki magát.. Ezeket el kell felejteni és a szakemberekkel meg nem kell összemosni őket, meg a jósműsorokkal, mert azok nem egyenlőek azokkal, akiknek komoly anatómiai ismereteik vannak és elméleti tudásuk, gyakorlatuk, azok eleve korházban is dolgoznak..


A legjobb az amúgy, hogy ha nagyon erős immunrendszered van illetve az immunrendszeredet próbálod erősíteni, próbálod elkerülni az esetleges betegségeket olyan terápiákkal, amit úgy gondolsz, hogy jó hatással van a szervezetedre és megtalálni azt ami a szervezetednek jó, (ugyanis mint említettem mindenkinek más reakciókat vált ki egy adott terápia..)


Én személy szerint már 10 éve nem voltam beteg és nem is szedtem be gyógyszert, a helyes táplálkozás és a betegségek elkerülése érdekében olyan immunerősítő és méregtelenítő életmódot folytatok amivel elkerülöm ezeket a dolgokat... Pl 10 éve szaunázok már (abba szinte biztos vagyok, hogy nagyon sokat segít a legjobb méregtelenítő eljárás, nagyon sok orvos is igénybe veszi és ők is tudják ezt...) :)

2016. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan azokkal a gyógynövényekkel:

[link]

2016. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:

Érdekes írás a reflexológiáról:

[link]

2016. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 A kérdező kommentje:

Egy kicsit én is meginogtam. Elmentem egy természetgyógyászhoz, akihez az egész országból járnak, és legalább 5 embertől hallottam, hogy mindenből kigyógyította. Ismerősök, barátok.


Nekem is problémáim voltak, ezért megcsináltattam a Voll diagnosztikát, azt mondta fekélyes vastagbélgyulladás, csináltattam egy vérképet CRP 0.2... Sehol semmi gyulladás.


Nem kísérletezgetek a saját életemmel, ezért elmentem egy gasztroenterológushoz előző héten, aki ki fog vizsgálni.


A nevet még nem hozom nyilvánosságra, de ha nem az lesz a diagnózis ami, le fogom járatni.

2016. jan. 19. 20:53
 47/83 A kérdező kommentje:

Azonban 100% biztos vagyok abban is, hogy a hagyományos orvoslás csurig van sötét dolgokkal!


Aki rábízza magát csak és kizárólag a gyógyszeriparra, annak az elméje biztosan nincs rendben.


Azonban attól félek, hogy a természetgyógyászat sem egy ártatlan hamupipőke...


Mint előttem írták, a kínaiak máshogy élnek. Születésüktől kezdve a megelőzésre hajtanak, úgy nevelik őket, és valószínűleg az átlagéletkor is ezért elég magas. De hogy a módszereik a nyugati betegen hogyan segítenek... Hát nemtudom...


Itt van ez a BioLogika nevű új dolog is, kegyetlen.


Szerencsétlen beteg ember, nem elég a baja, csak gyógyulni szeretne, de 100 forrásból éri az áradat miben higyjen és miben ne...

2016. jan. 19. 21:13
 48/83 anonim ***** válasza:

Maxrock én viszont kettős vakteszteket és hatékony vizsgálati eredményeket linkeltem be a reflexológiáról.. De látom elkerülte a figyelmedet, a másik hogy engem mint szakembert ne győzködjél már hazugságaiddal, elfelejtetted, hogy sokkal tapasztaltabb és tanultabb ember van a témában, mint te... :)


A hazugságokat légyzíves ne linkelgesd, érdekes módon a hagyományos orvoslásról és a gyógyszermaffiáról semmit nem linkelsz ami a káros mellékhatásoktól csak rosszabb lehet az adott beteg állapota...


Tudod, hogy ha nem lettek volna gyógynövények és nem lett volna keleti orvoslás, kitörölhetné a valagát a modern orvos tudományod a nagy semmire.. De ezt csak úgy megjegyzem... :)


Szóval állandóan öngólt rugsz saját magadnak ebben a témában és a szkeptikusok is ugyan ezt csinálják lejáratva saját magukat... (Mint említettem mind két oldalon vannak kuruzslók, de akik korházban dolgoznak, vagy intenzív osztályokon azok messze nem azok..) Bár orvosok között nagyon sok kókler van aki olyan gyógyszereket ír fel a betegnek amitől a mellékhatásától csak rosszabb lehet, tudod ezért van hogy átpártolnak a természetes gyógymódokhoz a reflexológiának nincsen mellékhatása és teljesen ártalmatlan gyógyászati eljárás, a kontraindikációkat figyelembe véve...

2016. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 A kérdező kommentje:
Valóban ezeknek az írásoknak nem sok igazságtartalma van. Szimpla lejáratás. Ettôl függetlenül én most nagyon pártatlan vagyok !!! ha sikerül felépülnöm a betegségembôl, Ami nemtudom méghogy mi, én már tudom a 100% biztosságú orvoslás receptjét ! Napi 1 óra intenzív sport, rengeteg zöldség és gyümölcs, kiegyensúlyozott táplálkozás, semmi stressz. Nálam eddig semelyik nem volt meg...
2016. jan. 20. 00:45
 50/83 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképpen nem lejáratás, hanem kritikus gondolkodás.
2016. jan. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!