Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 A kérdező kommentje:

Az index nagyon rá van kattanva a kínai gyógymód lejáratására.


Amit mondjuk a Homeopátiáról írt, azzal egyetértek. Én még emberrel nem találkoztam, aki homeós bogyóval komolyabb betegségeken segíteni tudott volna magán... Én végigpróbáltam a homeopátia palettát de semmi... Csak cukorvíz... Engem is jól megvezettek ezzel. Olyat meg nem kell beszedni, ami nem segít, de biztonságos. Ennyi erővel csapvizet is ihatunk a betegségünkre... Az biztosan nem árt... Bár az emberek többsége tudja, hogy a homeopátia egy nagy egy átverés, szóval újat nem mondott.


Azt viszont nem értem, hogy egy 5000 éves gyógymódot miért kever a lejáratási kampányába. Két különböző téma. Vagy minden sz@r, ami nem nyugati orvoslás? Érdekes hozzáállás. Az meg egy másik kérdés, hogy a kuruzslók el kezdték használni, a kezét vágnám le annak, aki ilyenre használja fel ezt a gyógyászatot a pénz miatt, és nem a betegek őszinte gyógyítására használja.

2016. jan. 31. 23:00
 62/83 anonim ***** válasza:

#61:

Szerintem nem szabad így megközelíteni. Az akadémiai orvoslás 1000 helyen leírja az aggályait. Persze lehet ezeket ignorálni, meg kiröhögni. Jelenleg az van, hogy a bizonyítékoko alapuló orvoslás eredményes. A sok sikertelen kezelés és lejáratás ellenére is ez nyújtja a legnagyobb esélyt. És ezt nagyjából 200 év alatt érte el, mert sikerült egy jól működő (tudományos) szemléletet kialakítania. Kár azt gondolni, hogy az ezzel a szemlélettel dolgozók és kutatók rosszindulatú, pökhendi hülyék lennének. Alapvetően ismerik a szakterületük történelmi hátterét és ami használható használják is. Továbbá a modern orvostudomány tudtommal soha nem jelentette ki, hogy minden betegségre, minden egyénnnek 100 százalékos megoldást nyújt. Sőt, a tudományos szemlélet sajátja az is, ha új eredmények miatt revideálni kell bizonyos elméleteket, ami által jobb eredményeket lehet elérni, akár úgy, hogy az addiginak elentmondónak tűnő kezelést kap valaki. Hisz a tudomány fejlődik.


Tudom, hogy reflexológus szakember szerint a Magyar Tudományos Akadémia hozzánemértők gyülekezete, hisz ezt több hozzászólásában is kifejtette, én mégis elolvasásra ajánlom:

[link]

2016. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy reflexológus szakember szerint"


Nem nem és nem! De hangsúlyozom, hogy felfogd végre, hogy ORVOSI GYÓGYMASSZŐR És SPORTMASSZŐR ÉS FIZIÓTERAPEUTA tényleges szakember vagyok nem csak reflexológus szakember... Ami azt jelenti, hogy passzívkimozgatásokat is végezhetek és fizióterápiás és elektroterápiás kezeléseket is végezhetek nem csak orvosi diagnózis alapján történő orvosi gyógymasszázst és reflexológiát...


Nem tudom, hogy hallottál e esetleg arról és az orvos kollégád, hogy régen az orvosi gyógymasszázs az diplomához volt kötve és ugyan ezt a szakképesítést emelt színtű OKJ-s szakképesítéssel meglehet szerezni, annyi különbséggel, hogy nem ad diplomát....


[link]

[link]

[link]


A Hévíz remélem mond valamit, ugyanis ez a Harkányi Gyógyfürdőkórház mellett még a legjobb rehabilitációs központ Magyarországon ahol az orvosi gyógymasszőrök reflexológiát is alkalmaznak, amit rehabilitációs főorvosok irányítanak... De már vagy 500-szor leírtam neked és ennek ellenére továbbra is hamis képet kreálsz rólam....


:)


Szóval a megtévesztéseid már kezdenek olyan szintre süllyedni, hogy megint magadat járatod le ezzel, de csináljad nyugodtan....


:)


https://www.youtube.com/watch?v=E0Mmh0uJ9BY


Érdekes módon Boldogkői Zsolt akire múltkor hivatkoztál az MTA egyik embere azt nyilatkozta, hogy az összes természetgyógyászati kezelés hatástalan... Az akupunktúra és az összes keleti orvoslás, csak egy dolgot nem értek, hogy mit keresnek ezek az orvostudomány területén ha hatástalanok és a homeopátia...


Az orvostudomány tapasztalatokon alapszik már, egyik oldal sem jelenthet ki 100%-ra semmit...


:)

2016. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

Nem is értem hogy hogy mertek egy időszámításunk előtt 10000 éves természetgyógyászati módszereknek a hatását megkérdőjelezni.... Nem lehet össze egyeztetni a nyugati orvostudománnyal de érdeked módon mindkettőt egyszerre felhasználják...


Csontkovácsolás is keleti gyógyászatra épül, gyógytorna, orvosi gyógymasszázs, akupresszúra/reflexológia, akupunktúra ami mind az indiai, tibeti, kínai japán orvoslásnak az alapjait tartalmazza ami már időszámításunk előtt 10000 környékén kezdődött el...


Ezek működőképes terápiák és igen is hatásosak...


Egy dolgot nem értek, hogy még mindig mit keresel ebben a kategóriában, hogy ha szerinted baromságokat ezek akkor légyszíves menj át a nyugati orvoslás kategóriába és kész ennyi, de embereket ne tévesszél meg szándékosan....

2016. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 A kérdező kommentje:
Egyébként valaki tudja, hogy Kínában jelenleg melyik gyógymódot alkalmazzák többségben? Pl ha elköltöznék Kínába és fájna a hasam, hogyan segítenének? Azért kérdezem csak, mert nem tudom az arányokat.
2016. febr. 1. 13:00
 66/83 anonim ***** válasza:

Ja és ha reumatikus betegségeid lesznek, gerincproblémák derékfájdalmak, lumbágó, egy adott izomcsoport túlfeszült állapotában fellépő idegi fájdalmak amik lesugároznak a végtagjaidban amitől megmozdulni nem tudsz illetve gerincsérvet ha megemlítem...


Ilyen problémákhoz vannak ezek a kezelések és egyre több reumatikus beteget regisztrálnak a rehabilitációs központokban és ezekkel kezelésekkel hamar rendbe lehet hozni ezeket a problémákat... Amit ha nem végeznénk később még több probléma lenne, akár stressz alakul ki ami kihat a belső szervekre, amire meg teljesen jó a reflexológia pl...


Szóval én a helyedben azért nem kritizálnám ezeket a kezeléseket és az általad mélyen tisztelt "orvosok" sem mivel ilyen alap dolgokkal nem vagytok tisztában az egészségügyben....


:)


Na most ha nem haragszol én nem érek rá ezt elmagyarázni neked, mert teljesen feleslegesen teszem, ezt nem miattad teszem, hanem a betegek érdekében járok el... Te csak rontod a betegeknek az esélyeit a gyógyuláshoz, ha ilyen rosszindulatú és troll funkciót töltesz be, bár gondolom jól megfizethetnek érte ha ennyi időt töltesz el ebben a kategóriában hülyeségeket írni...


:)

2016. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 A kérdező kommentje:
Boldogkői egy idegroncs személy, akit felvásároltak kilóra. Elég ránézni, megnézni a gesztusait, felólem lehet akármekkora szaktekintély, ilyen embernek nem adok a szavára.
2016. febr. 1. 13:04
 68/83 A kérdező kommentje:
Ez valóban igaz. Ismerek reumatológust aki szétfikáz mindent ami nem nyugati de tíz éve krónikus derékfájását nem tudtk kikezelni ezért most kénytelen volt alternatív megoldáshoz fordulni... ;) Orvos az, aki a saját szakterülete "mestere" de megöli a derékfájás? Kicsit vicces nem?
2016. febr. 1. 13:09
 69/83 anonim ***** válasza:

[link]


Maxrock által mélyen tisztelt "professzor" úr szerint a homeopátia ártalmas.. Gratulálok biológus létére ilyet állítani, pont ez a lényege a homeopátiának, hogy nem árt a homeopátia, mert olyan szinten hígítva van és nincsen benne már káros molekula... Épp ezért mellékhatás mentes, de viszont lehet, hogy hat... Én nem tudom, hogy ez a pali hol szerezte a diplomáját, de ez tényleges hazugság..


[link]


Akkor ez... Csontkovácsolás szerinte sarlatlanság akkor szerintem kérdezzen meg rehabilitációs főorvosokat erről és majd jól kiosszák és csontkovácsok is, mert a hagyományos orvoslás is felhasználja ezeket ahogy a reflexológiát is meg az akupunktúrát is ott vannak a kórházi intézmények...


Nem beszélve Dr. Yu Funian-ról világhírű kínai orvosról aki akupunktúrát oktat a Semmelweis Orvosi Egyetemen.. De ez a Boldogköi Zsolt ez nagyon megfogja ütni a bokáját, ezt az egyik orvos tanárom is mondta...


Gratulálok Maxrock, hogy ilyen hiteltelen embernek a cikkjeit linkelgeted be, bár igaz ezzel csak saját magadat járatod le... Bár meg kell élni valamiből neked is gondolom..


:)

2016. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:

"Jártam egy „alternatív” klinikán egy bizonyos ügyben. A média sztár „csodadoktor” azt javasolta, hogy búcsúzzak el szeretteimtől, mivel az energiamezőim javíthatatlanok. Nos, mindez kereken 24 évvel ezelőtt történt. Remélhetőleg, hosszú búcsúzkodás áll még előttem."


Boldogkői Zsolt írása gratulálok "professzor úr" nem tudom mi köze van ennek a természetgyógyászathoz, de gondolom ennyi ésszel azt sem tudja mi az akupunktúra, reflexológia és a többi terápia amiről nyilatkozik...


Értem tehát ő járatja le a természetes gyógymódokat ilyen hülyeségekre alapozva ráadásul professzor létére, Egy normális orvos az tudja, hogy ezek működő képes terápiák ezt meg nem is tudom minek nevezzem ezt az embert, mert hogy ez nem orvos az 100%...


Ha orvos lenne nem járatná le magát az orvosi társadalom előtt szerintem, biztos valakik megvették, ez sajnos így működik a modern társadalomban a diplomát is pénzért veszik ma már, túlnyomó többségben....


:)

2016. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!