Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A kínai orvoslásnak van...

A kínai orvoslásnak van alapja, megbízható?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé érdekel (betegségem miatt is), hogy a kínai orvoslás mennyire megbízható? Rengeteget olvastam, sok a pozitív visszajelzés, de sok a lehúzás (nyugati orvosok, Index.hu stb.)


Olyanok válaszát várom, akik megtapasztalták, hogy valóban van valami haszna, pl orvosnál, szakembernél jártak, aki valóban érti, hogy mit csinál és nem a pénzre hajt ezerrel, vagy olyanokét, akiknek van rálátása, de nem elfogultan csak "nyugat-őrültek"


Valóban a meridiánokon keresztül meg lehet állapítani, hogy az ember milyen állapotban van, szerveket felmérni (Voll módszer) stb.


A fő kérdésem, hogy mennyire megbízható ez az egész, ha szakember kezében van ez a módszer?


Csak komoly válaszokat várok, aminek van valami alapja.


Köszönöm!


2015. dec. 31. 21:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:

Persze, mivel főiskolai végzetségem van és 5-re vizsgáztam anatómiából... :) De tudod én a beteget helyezem előtérbe, nem az anyagi hasznot.. A másik, hogy a rehabilitációs központokban és korházakban mindenkinek ingyen járnak ezek a kezelések, de még jobban járasd le magad a témában én jól szórakozok...


:)

2016. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
bocsánat, de szerintem mindkettőnek van létjogosultsága, a modern gyógyászatnak ugyanúgy, mint a keleti, számunkra még mindig üldözöttnek, a lelkiismeret az marha fontos, szerintem annak, aki a kérdést írta, annak megvan
2016. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:

Biztosan nem ismeretlen számodra Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára.


[link]

2016. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:

Hallod, ha valami reumatikus betegséged lesz és mozgáskordinációs zavar és egyéb gerincbetegségek, légszíves ne vegyed igénybe az orvosi gyógymasszázst, ugyanis ezért vagyunk mi, te tudatlan hülye... :) De nyugodtan nézz utána mielőtt korházak és rehabilitációs központok tekintéjét rontod a tudatlan szkeptikus hozzáállásoddal.. :)


A másik felhasználónak meg üzenném, hogy a mai orvostudomány felhasználja a természet gyógyászatot, ahogy linkeltem is, illetve ezeket a kezeléseket is amiket mi végzünk... Szóval én abszolút elfogadom mindkettőt, mert mindkettőre szükség van, de a hazugságokat azt nem bírom, főleg amit az ilyen szkeptikus Átvágó István féle emberek próbálnak előadni..


:)


[link]


Itt egy említett példa, Dr. Lenkei Gábort ilyen hazugságokkal akarták csőbe húzni, de jól megszívta az ANTSZ.. Ugyanilyen hazugságokat terjesztenek az interneten is a természettudományos dolgok iránt, ne hogy bedőljetek a hazugságoknak..

2016. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
A szcientológus Lenkeiről beszélsz?
2016. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:

1: Lenkei nem szcientológus ezt csak a szkeptikusok találták ki, szóval le írta a könyvében, hogy ezzel támadják, de semmi köze a szcientológiához... Egy hazugság tisztázva...


2: [link]


Ezt légyszíves vágd bele Boldogköi Zsoltnak a pofájába hogy ne járassa le magát a hazugságaival, ugyanis a Semmelweis Orvosi Egyetemen akupunktúra továbbképzések vannak szakorvosok számára, úgy hogy légyszíves fejezd be a troll funkciót már leszerepeltél, köszi... Főleg annak fényében, hogy én rengeteg vizsgálati eredményt és tényt közöltem és linkeltem be... :)

2016. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:

2008-ban még szcientológusnak vallotta magát e szerint:

[link]


Esetleg a meridiánok molekuláris biológia általi bizonyítására tudnál linket?


Én nem trollkodom és igyekszem tiszteletben tartani másokat, például nem személyeskedem. Igaz nem is vizsgáztam ötösre anatómiából...

2016. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
a szcientológia azért elég súlyos dolog úgy tudom, még a politika is nervózus szemléletű, ha valaki az emberi testtel foglalkozik, és még a legmagasabb beosztású férfi is, vagy most legyen nő büszke rá, hogy az embernek vannak szükségletei, ők az egyetlenek, akik azt hiszem az evésen, az iváson, az alváson és a vécére járáson túl még meghatároztak legalább egy ilyen szükségletet, de lehet, hogy rosszul tévedek
2016. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 A kérdező kommentje:
Egy a baj az index.hu cikkével, hogy egyértelmű célja a keleti orvoslás gyors lejáratása. Épeszű ember átlátja, hogy az egész írás célja nem más, minthogy az összes beteg maradjon csak a hagyományos állami orvosoknál, felesleges alternatív megoldásokban gondolkodnia, mert azok nem működnek - legalábbis Boldogkői szerint...
2016. jan. 8. 21:06
 30/83 anonim ***** válasza:

Így is lehet olvasni, persze. A bizonyítékokon alapuló orvoslásnál nincs jobb esély ma. Amint valami tudományos módszerekkel bizonyíthatóan működik, az bekerül az orvoslásba. Legyen az akupunktúra, homeopátia, pi víz bármi.


Ettől még ez a fajta orvoslás nem nyújt mindenre 100%-os megoldást. És emberek működtetik, akik hibáznak és gyarlók, de ez nem a módszer hibája.


Én a magam részéről örülök, hogy nem 1000 éve születtem, amikor a legjobb megoldás a piócázás, érvágás, köpölyözés meg hasonlók voltak.

2016. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!