Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ok nélkül is kitehetem a...

Ok nélkül is kitehetem a testvérémet abból a házból ami az én tulajdonom?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt szóba megállapodtam testvéremmel, hogy ha ha felújítja, lakhatóvá teszi egy általam vásárolt kertes házat akkor lakhat benne és pusztán csak rezsit kell fizetnie.

Viszont azóta megházasodtam és a férjem igényt tartana arra a házra.

Az utóbbi időben sokat veszekedtünk ez miatt meg oda jutottunk hogy "ultimátumot" adott nekem a férjem , hogy vagy ő mellette állok is kirakom a testvérémet és kiadjuk albérletbe mivel akkor lenne egy pénz bevételi forrás vagy felejtsük el egymást.

És ez miatt mos testvéremmel is megromlott a viszonyom, szivem szerint én hagynám lakni tovább, viszont elválni sem szeretnék. Albérleti díjat meg nem tudna fizetni mivel annyira jól nem keres,meg minden megtakarítását anno a felújításba forgatta. Tanácstalan vagyok.


okt. 20. 14:34
1 2 3 4
 31/33 Katona Dius ***** válasza:
100%
Az a vicc, hogy ahogy látom, még mindiga tesót akarja kitenni, nem a gyökér férjet...
tegnapelőtt 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező, neked milyen mentális bajod van, hogy a szarjankó férjed így ugráltat, és még gondolkozol rajta, ahelyett, hogy ŐT vágtad volna ki, mint macskát sz..rni?

Egyrészt, a te különvagyonodat képezi az a ház, neki semmi köze hozzá. Semmi joga ultimátumot adni neked, egyébként is: milyen házasság az, ahol ultimátummal fenyeget a frissen szerzett férjed? Mindezt azért, mert nem hozol a házhoz havi x ezer forinttal többet...Te egyébként nem látod , hogy a férjed érdekből, és nem érzelmekből van veled? Aki ilyen feneyegetázésre képes olyan anyagi érdekből, amihez neki az égvilágon semmi köze, attól szerinted mire számíthatsz később? Majd a következő hisztije az lesz, hogy írasd a nevére, mert egyébként önző vagy?

Az a házasság, ami ezért eldobható - és ő lazán el is dobná- , az annyit is ér...Ezen gondolkozzál, mielőtt a testvéredet ilyen méltatlan helyzetbe hozod, hogy ennek az érdekfaroknak kedvezz (ideig-óráig).

tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

30-as

A kettő közötti különséggel nem vagyok tisztában, én is csak ügyvédtől hallottam ezeket, illetve amikor a rokonomhoz jött a behajtás a nem fizetett rezsiről. De ha belegondolsz albérletnél is, van akié a lakás és van aki benne lakik, ez ilyenkor két különböző személy, olyankor is hiába tulajé a lakás, nem tehet vele bármit ha más lakik benne. Sajnos ilyen a törvény, ezért kell mindig minimum szerződés.

tegnap 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!