Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Úgy érzem kezdem elveszíteni...

Úgy érzem kezdem elveszíteni a testvéremet, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Alig tudunk beszélgetni valamiről és úgy érzem ígénye sincs rá. Tavaly fejezte be az alapképzést, ő hazaköltözött, home officeba dolgozik. Hiába kérem, hogy költözzön el onnan, találjon valami indokot, meneküljön onnan, ő nem akar, iratkozzon be egy mesterképzésre, csak ne legyen otthon nem akar. Durván csendes, nem kezd semmit az életével, azonkívül, hogy dolgozik, egész nap sorozatozik és otthon ül, pedig annyi lehetősége lenne, 3 idegennyelvet beszél, nagyon jól keres, mégis otthon ül és nem kezd magával semmit. Ha én nem kérdezem, hogy hogy van mi újság vele, semmit nem mondd. Ha valami bántja több órába telik még kihúzom belőle, hogy mi a baja, anyám is pontosan ilyen. Kb. érzelem nélkül neveltek fel minket, összeszorul a gyomrom, ha haza kell mennem.A durva az, hogy hozzám áll a legközelebb, más barátainak még ennyit sem árul el, nem nyílik meg senkinek. Már kezdek kicsit belefáradni ebbe, néha nem tudom, hogy teljesen érzéketlen vagy csak annyira magába zár mindent. Nem akarom, hogy a testvérem elpazarolja az adottságait és megrekedjen ebben a börtönben. Mégis hogy tudnék neki segíteni? Hogy tudjam meggyőzni? Ti mit gondoltok erről? Ő 23, én 26 vagyok mind a ketten lányok.

júl. 19. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz segíteni.


Felnőtt ember, neki kell meghozni a saját döntéseit.


Én 18 évesen elhúztam inkább otthonról, a húgom most 30+-osan is ott él a kontrollmániás anyánkkal, sosem voltak se barátnői, se párkapcsolata, így fog meghalni egyedül.


Nekem ilyen a jellemem, neki olyan.

júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

"Ti mit gondoltok erről?"


Az, hogy marhára semmi közöd hozzá, ki hogyan éli az életét.

júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő akar egyáltalán változtatni bármin is vagy csak te hiszed azt, hogy neki ez olyan szar?

Mert a leírtak alapján én úgy veszem ki, hogy a testvérednek ez az élet jó és ő így érzi jól magát, introvertált személyiségű. Nem mindenki egyforma, én is zárkózott típus vagyok nem nyílok meg szívesen embereknek.

júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"hozzám áll a legközelebb, más barátainak még ennyit sem árul el, nem nyílik meg senkinek"


Egyrészt ezt nem tudhatod, lehet, hogy csak te gondolod, hogy annyira jóban vagytok, másrészt attól, hogy veled nem beszél, még mással megteheti.

Tapasztalatból beszélek, egyszer döbbenten hallgattam, ahogy anyám azt meséli valami ismerősnek, hogy szegény én, milyen rossz nekem, hogy egyedül vagyok, se pasi, se barátok, és a munkám is sz&r. Ehhez képest imádom, amit csinálok (évekig tanultam-dolgoztam, hogy csinálhassam), a barátaimmal járunk kirándulni és nyaralni, és akkor már hónapok óta együtt éltük a párommal (ma már férjem). Én valahogy nem éreztem azt, hogy "milyeeeen sz.ar nekem".

júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki introvertált, annak ez az élet király.

Home office+sorozatok:)

Ennél jobb nincs is, a kötetlenség, miért kellene függőség az életébe?

júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Hagyd őt békén. Bennünk sencs semmi közös az öcsénkkel, ő munkamániás, még otthon él, viszont társasági, én már rég elköltöztem, sokkal lazábban veszem az életet de zárkózottabb.


Egy ideig nagyon akart haverkodni meg közös programok, mert az milyen király - nem, köszi.


Nekem nem buli "a buli", a fesztivál, az ilyen-olyan közösségi összeröffenések, sokkal szívesebben megyek ki a természetbe ahol csend van és béke - ezt nem érti...


Néha írunk 3-4 szót, de ennyi, nincs igényem többre belőle. Nem azért, mert nem kedvelem, hanem mert tűz és víz a természetünk.

júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De te is tipikusan olyan ember vagy, kérdező, aki mindig jobban tudja, mi a jó a másiknak :D


Ja, amúgy nem, mert nem is ismered a tesvéredet, de beleokoskodnál mit miért tesz.

júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!