Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan győzzem meg a testvérem...

Hogyan győzzem meg a testvéremet arról, hogy eladja nekem anyukánk régi lakását?

Figyelt kérdés

Ő örökölte, de nekem érzelmi kötődésem van ahhoz a lakáshoz, szeretném tőle megvenni. (Sokat ápoltam ott édesanyámat az utolsó éveiben.) A lányom 2 év múlva nagykorú és szeretném, ha odaköltözne, nincs messze ez a lakás a mostani otthonunktól, 8p séta.

Azt mondja, hogyha meg szeretném venni, sem adja nekem el, mert ő ezt inkább megtartja (hátha lesz egyszer gyereke) és addig is kiadja. Totál rosszul vagyok a gondolattól is, hogy majd valami jöttment bérlő lelakja anyukám lakását… 🙁

B-terv: hogyan függetlenítsem magam ezektől a gondolatoktól? Racionálisan tudom, hogy ez “csak egy ingatlan” és “lesz másik”… De mégis…


2023. júl. 23. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez van. Engedd el.
2023. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyezz meg vele, hogy veszel egy lakást neki amit ő választ és akkor a vágyott lakás a tiéd lesz.
2023. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha kizárólagos tulajdona, neked nics benne tulajdonrészed, akkor jogilag nem tehetsz semmit. Ha az érzelmi/testvéri kapcsolatotok nincs oly erős, hogy olyan egyezséget kössetek, ami mindkettőnek jó (pl belátja a kötődésedet és eladja), akkor ugyanúgy nem tudsz mit tenni. De azt megbeszélheted vele, hogyha valami miatt mégis eladja, akkor előbb neked szóljon, ne egy ingatlanosnak.
2023. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Hagyd békén, leginkább, és az meg kit érdekel, hogy odacuccoltatnád a gyerekedet, mert 18 lesz? Senkit.


Egyébként tök igaza van, nekem is van lakásom és kiadva, jobban járok, havi 150 a bérleti díj - ez nem kevés össze, úgyhogy nem adom el. Anyagilag sokkal kedvezőbb. :)

2023. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
4-es az nem olyan biztos
2023. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem valószínű, hogy meg tudod győzni, mert tisztán elmondtál mindent, őt meg nem érdekli a te álláspontod. Nem köteles eladni, nem is akarja. A lakás innentől neked nem elérhető. Keress másik lakást a lányodnak és tartsd meg az emlékeket, de felejtsd el azt a lakást.
2023. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Total gaz vagy kerdezo HA ugy apoltad az oreglanyt hogy az anyad nem kettotokre hagyta az ingatlant hanem a tesodra aki persze hogy nem gondozta. Undorito. Az ilyen rohadt volna meg a sz*r0$ pelenkaban.... Egyik gyerekre hagyta teged meg kisemmiz es te apoltad

.... Rohadt undorito egy ember volt.

2023. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7: Te aztán igazi kultúrlény vagy. Nem semmizett ki az édesanyám, ugyanúgy örököltem, mint a bátyám. Nem erről szólt a kérdés, hanem arról, hogy azt a lakást, amiben édesanyám utolsó éveit töltötte és a bátyám full jogosan örökölt, hogyan tudnám esetleg megvásárolni tőle.

A stílusod kritikán aluli.

A többieknek köszönöm a választ!

(Sajnos, ahogy sejtettem, el érdemes engedni ezt a kérdést vele.)

2023. júl. 23. 18:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarja eladni, fogadd el.
2023. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
A testvéred azt csinál a (mostmár) saját lakásával, amit akar. Annyit tehetsz, hogy adsz neki egy visszautasíthatlan ajánlatot (persze ha van is rá pénzed), ha nem fogadja el, akkor szakembert keresel, aki segít feldolgozni a gyászt.
2023. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!