Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Örömöd, humorod a régi?...

Örömöd, humorod a régi? Hogyan szerezheted vissza eredeti lelkesedésedet saját magadban és testvéreid között ?

Figyelt kérdés

Az örökösödés mindent megrontott. Sok testvér között kialakult a harag, ki többet kapott, ki keveset.


Az igazságérzet a testvérek ellen fordult, szüleink nem tehetnek erről.


De mégis, hogyan lehet helyreállitani a végleg megromlott kapcsolatot testvérek között?



2020. okt. 22. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Aki az örökség miatt marakodik, kimutatta a foga fehérjét. Ilyen volt eddig is, csak nem láttátok.
2020. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam visszaszerezni többet a bizalmat. Az "ellenségeskedés" már nem akkora de az a régi meghitt hangulat örökre elrepült. Vannak dolgok amiket nem tud az ember elengedni, pedig csak vagyonról szól az egész. Tárgyakról, pénzről. Mégis ezek miatt tört ki a családi háború nálunk is.
2020. okt. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi az oka annak, hogy az egyik fél többet kapott, a másik kevesebbet?


Ez itt a fő kérdés.

2020. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ügyesebb volt, ígéretekkel együtt kért. (nem én)


Akkor most őt egy életen keresztül utálni kell?

2020. okt. 23. 07:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, nézd, mit lehet szeretni egy olyan emberben, aki képes kijátszani a saját testvéreit az örökség egy részéből?
2020. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz, nekem se tetszett, de megbékéltem vele. De a többiek 10-20évig halálukig? Miért nem kérnek ellenszolgáltatást, vagy miért nem ad ő maga. (persze tudom nem olyan)



Ehelyett csak a megcsontosodott bírvágy és másik oldalról a gyűlölet.


Nem érne többet az öröm egymásban?

2020. okt. 23. 08:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Más dolog az elfogadás es más a szeretet.


El lehet fogadni, hogy ilyen a testvéred, de ez nem egyenlő azzal, hogy szeretni is lehet. A szeretetet ugyanis ki kell érdemelni, az nem jön úgy magától.


És ez egy oda-vissza dolog. A testvéred nem szeret titeket, különben nem játszott volna ki titeket. Akkor lényegében mi okot ad ő arra, hogy viszontszeressétek?


Az örökösödés azért komoly dolog, mert megmutatja az ember valodi jelemét. Én nem vagyok jóban a tesóimmal, de még így sem lennék képes ilyen dologra, mert van gerincem. A testvéreteknek njncs, és a gerinctelenségben nincs semmi szerethető.

2020. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy én is ilyen helyzetben vagyok a 2 testvérem ki semmizett a szüleim halála után. Mert ők 450km-re laknak tőlem 13 éve nem beszélünk. De ennek ellenére te próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot pl.jön karácsony a szeretet ünnepe megfelelő alkalom a kibékülésre a család össze hozására.
2020. okt. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Picit hasonló helyzetben vagyok.


Mikor apám örökölt több millió ft közölte a családdal, hogy ez az ő Pénze és azt csinál azzal a pénzzel amit akar..


Mondtuk neki, hogy legalább vegyünk egy közép kategóriás autót és utána még bőven marad pénz..

A válasz nem volt erre is.

Kb: 100.000ft-ot költött a családra a többi pénzt meg elverte magára úgy, hogy semmi látszatja nem volt.

Se kocsi, se jobb ruhák, az, hogy a gyerekeinek segítsen az fel sem merült egy percig sem..


De még nincs vége.


A nagyüleimet halálukig látogattam, segítettem.

Mindig elmondták, hogy én vagyok a legkedvesebb unokájuk, mert érzik, hogy szeretem őket és érdeklődők irántuk és segítek nekik ahol tudok.

Pl én vágtam a hajukat is mikor már nem tudtak lemenni az utcára.

A nővérem csak karácsonykor vagy születésnapra jött.

Nem érdekelte, hogy mi van velük , sőt sokszor kinevette őket mikor már nem voltak 100-ok.

Na mit gondolsz haláluk után mégis ki költözött be a lakásba??

Hát persze, hogy a nővèrem, mert volt egy borzalmas házassága volt gyereke és ezt kihasznàlva amint meghaltak a nsgyszülők, ő egyből elhagyta a férjét és beköltözött a gyerekkel a lakásba és a mai napig ott élnek.

A szüleim aszisztálásával.

Emellé még rengeteg adóssága is volt a nővéremnek amit nem mondott el senkinek csak mikor már jöttek a felszólítások.

Hát persze a szüleim kifizették az adósságait, mondván, hogy szegény nagyon ki van készülve.


Ha nekem kellett segítség mindig kapásból az volt a válasz, hogy nincs pénzünk vagy nem tudunk neked segíteni.

Hozzáteszem, hogy nekem nem voltak soha tartozásaim.

Egyetlen egyszer volt egy pár ezer Ft-os BKV büntetésem amit apám fizetett ki örjöngve.


A nővérem, iskolákat, jogodítványt mindent félbe hagyott..

Ès ezeket nem ő fizette magának..


Mégis őt istápolják és segítik és ő lakhat abban a lakásban amiért ő semmit nem tett.


Én nem a lakásért segítettem a nagyszüleimnek , hanem azért mert szerettem őket és mert tényleg érdekelt, hogy mi van velük, de ez a döntés bicska nyitogató.

Olyan embert támogatnak aki nem érdemli meg és még finoman fogalmaztam..

A nagyszülők miatt nem mentem külföldre anno, hogy tudjak nekik segíteni.


Most már külföldön vagyok köszönhetően az otthoni helyzetnek, hogy tudom, hogy én a családomtól semmire sem szàmíthatok.


És akkor ilyen helyzetben pl mi a megoldás?


Utálni őket vagy mindent elnézni és hagyni, hogy hülyére vegyenek??


Most meg persze várják néha a segítséget innen meg szép ajándékokat karácsonykor, mert azt elfelejtik, hogy miattuk kényszerültem külföldre és amúgy is azt éreztem , hogy megőrülök mellettük mert annyira mások vagyunk és másképpen látunk mindent.


Elnézést, hogy megosztottam a sztorim és ilyen hosszan .


Kérdező, még én is keresem a választ, hogy mi a jó megoldás egy ilyen helyzetben.

2021. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezek olyan sebek, amelyek lassan gyógyulnak és akkor sem lesz minden a régi.


Azt tudjuk, hogy a "Nagy Könyvben" meg van írva hogy mindenkinek el kell szakadni szűlői családjától, és ahogy Krisztus is tette ott hagyta családját és másba vetette hitét.


ÚGY tűnik igaza volt. Foglalkozzunk a saját céljainkkal, sorsunkkal.


Így neked is igazad lett, és a pénzsóvár többiek most utánad sóvárognak. Hát nem. Az ő céljaik beteljesedtek a tiéd is. Azokkal maradjanak boldogok. A te célodra tartogasd előnyeidet. Ők táplálkozzanak saját elért javaikból.


Ha majd visszatértek a pénzsóvár életükből... De nem fognak. Most jön az a korszak, hogyan hizelegjenek neked.


Az életünk kincsei nem a pénz és a javakban vannak.

2021. jan. 7. 03:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!