Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az eredeti magyarok mongoloid...

Az eredeti magyarok mongoloid kinézettel rendelkeztek?

Figyelt kérdés
A szülőfalumban van egy család, akinek tagjai úgy néznek ki, mint a mongolok és kíváncsiságból rákerestem a családnevük név eredetére. Azt írták több helyen, hogy 10. századi magyar névről van szó és a család vissza tudja vezetni őseit Géza fejedelem koráig. Akkor így néztek ki az eredeti magyarok?
2019. jún. 24. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a csaladnev? Amugy tudod hogy 7torzs jott be.
2019. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom megsérteni a személyiségi jogait, tehát inkább nem írom le.
2019. jún. 24. 13:19
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Erről a tipikus vicc jut az eszembe:


Két turbómagyar beszélget:

- Képzeld én az őseimet egészen 1305-ig vissza tudom vezetni!


- Az semmi! Az enyémek akkor már ki is haltak!



Viccet félretéve, senki nem tudja hogy néztek ki!Az meg szimpla hazugság, hogy 10. századig visszavezetik magukat, főleg úgy, hogy nem is volt írásosság abban az időben, illetve anyakönyvi bejegyzések az 1700-as években készültek döntő többségében először!


Simán kamuznak, vagy turbómagyarok és ezzel akarnak kérkedni! Lehetetlen, ismétlem LEHETETLEN visszavezetni családfát a 10. századig!

2019. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
A honfoglalás korából származó sírokban talált leletek alapján az akkor "magyarok" között mongolid jegyek nagy gyakorisággal előfordultak (Czeizel szerint is). Ez a mai magyar népességre már nem igaz. Az általad ismert család sem maradhatott "beltenyészet", tehát a leszármazásnak alaposabban utána kellene nézni.
2019. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy többen írták, anyakönyvezés az 1700-as évektöl van, ezért korábbra nem lehet visszavezetni a családfát.

Emellett az, hoyg a családnév szerepel régi iratokban, az semmiképpen sem jelenti a genetikai eredetiséget sem.

Tételezzük fel, hogy az adott család tényleg az iratokban szereplö család leszármazottja. Ez azonban csak a nevet tovább vivö apai ágra vonatkozik, az összes nöi ág meg sincs említve. Ha belegondolsz, az ükszülök esetében ez már 8 nöi ágat jelent, ami közt garantáltan több az nem "ösmagyar", mint amennyi igen.

SZóval attól, hogy egy családot pl. Koppányban hívnak, genetikailag nem sok köze van az eredeti Koppányhoz.

2019. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

"A honfoglalás korából származó sírokban talált leletek alapján az akkor "magyarok" között mongolid jegyek nagy gyakorisággal előfordultak (Czeizel szerint is). Ez a mai magyar népességre már nem igaz."


Dehogy nem igaz! Nem tudom mennyire jársz nyitott szemmel, meg mennyire figyelsz fel egyes emberi típusokra, illetve környezetedre, mert vannak olyan magyarok, akik eskü amikor először rájuk néztem, mondtam magamban: ez tuti, 1000000%, hogy távol-keleti, erre bemutatkozik magyar névvel. Ráadásul magyar szülők gyermeke.


Eredeti magyarok pedig ázsiaiak voltak. Nem tudom mit kell ezen szégyellni néhány embernek. Az, hogy némelyik kitalálja azt, hogy magyarok valójában mindig is itt éltek az nonszensz, mivel az itteni őslakosokkal keveredtek, így már nyilván vannak """eredeti, helyi gének is""" legtöbb magyar génkészleteiben.

2019. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Amugy a mongoloid kinezet nem a szemrol szol, az borszin is, hajszin, fejforma testalkat. A magyar alapvetoen mas.
2019. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"10. századi magyar névről van szó és a család vissza tudja vezetni őseit Géza fejedelem koráig."


ne haragudj, de ez netto kamu.


Mi pl egy eleg hires nemesi csalad ma elo leszarmazottai vagyunk, igy is "csak" 1390-es evekig lehet visszavezetni a csaladfat (birtokadomany-levelekbol pl.), de igy sem teljesen tiszta mindenhol a dolog- pedig a 10 legismertebb/legnagyobb csalad egyike, azaz, jol dokumentalt kb minden.

2019. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak nemesek az ismerettségi körömben. :)
2019. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!