Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A hazaköltözésre hogyan...

A hazaköltözésre hogyan tudnám rávenni a testvéremet?

Figyelt kérdés

Annyiszor felajánlottam neki a lehetőséget, hogy már haragszik is rám.

Innsbruckban lakik és dolgozik. Hat éve él kint. Akárhányszor beszélünk és hazajön hét havonta, én felajánlom neki hogy jöjjön vissza, de ő a rossz fizestések miatt letorkol, hogy ne irányítsam az életét, mert szabad munka akarata van. Én szeretem őt, hiszen ö az egyetlen testvérem, amikor születésétől fogva együt voltunk, de az osztràk munka miatt szétváltak útjaink.



aug. 19. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Ne mond neki többé, és ne is csinálj neki ezzel szívfájdalmat. A honvágy ezer százalékig mardoshatja az ő szívét is, de ha ő úgy gondolja, hogy idehaza nem él meg, akkor ne erőltessed.

Ezt ne csináld vele! Leírtad, hogy testvérek vagytok, de nem tudsz neki idehaza se munkát, se megélhetést, se kenyeret adni a szájába. A tesvériségből és a szeretetből nem fog tudni megélni.

Hagyd békén, majd haza költözik ha azt jónak látja.

aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozott egy döntést a megélhetése miatt, te pedig ezt nem akarod elfogadni.

Mégis milyen lehetőséget tudsz neki ajánlani? Hogy hazajöhet? Ezt nélküled is megteheti. Az anyagi biztonság, hogy rendezett élete van,ezt kéne feladnia miattad? Nem is értem az elgondolást.

aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Te miért nem költözöl ki?
aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged mi akadályoz meg abban, hogy havonta-kéthavonta vonatra ülj és meglátogasd? Tudom, hogy az nem ugyanaz, mintha minden nap találkoznátok, de ha hazaköltözne se biztos, hogy naponta találkoznátok.

Nem lehetsz ennyire önző, manipulatív és kisajátító!

aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van a testvérednek hogy nem jön haza ebbe a fidesz által agyoncseszett országba.
aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember a testvéred, mégis hogy gondolod, hogy te akarod neki megmondani hol éljen és hol dolgozzon?

Hiányzik neked - ezt megértem, de időnként te is meglátogathatod, nem kell mindig rá várni, másrészt meg el kell fogadnod, hogy az élet ilyen: ahogy felnőttök, külön utakon kezdtek el járni.

aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, érthető, hogy hiányzik, de felnőtt ember, ott él és dolgozik, ahol akar. Ha külföldre költöznék, jobban keresnék és jól is érezném magam, engem is frusztrálna, ha valaki minden egyes alkalommal próbálna rábeszélni, hogy menjek haza. A saját életéről mindenki maga dönt, másnak nincs joga beleszólni. Ma már nagyon egyszerű az online kapcsolattartás, utazni is könnyű, és te is meglátogathatod ám a testvéredet, nem kötelező mindig csak neki jönni.
aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Te kikoltoznel, ha erre kerne? Gondolom nem.

Mi is kint elunk, es egyellore nem all szandekunkban hazakoltozni.

Ennek oka:

- 13,14 havi fizetes

- Szuper adovisszaterites

- Fenyevekkel jobb egeszsegugyi rendszer/ellatas!!!

- Tisztabb kornyezet


Ami rossz, hogy hianyzoznak a testvereim, de szerencsere nem a vilag vegen lakunk, igy hol ok jonnek, hol mi megyunk.

Valamit valamiert.

A rossz fizuk mellett teljesen kilatastalan helyzetben eltunk, egyik naprol masikra, es csak sz idegeskedes jutott nekunk. Ez nem hianyzik.

Szerintem szallj le a testveredrol es ne eroszakoskodj, mert meg kevesebbet fogod latni.


Ui: termeszetesen, ha van egy sajat ceged, ahol nyugati fizetest tudnal neki biztositani, es minden mas premiumot, akkor az mindjart mas. Gondolom ilyenrol szo sincs..?

aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól érzi magát odakint, mégis miért fordul meg egyáltalán a fejedben, hogy haza kéne költöznie?
aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szállj már le róla bmeg? Ha ott jól megél, miért költözzön vissza ebben a korrupt, csöves balkáni putriba?
aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!