Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene kezdjek a szüleimmel?

Mit kellene kezdjek a szüleimmel?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, nős és külföldön élek, ahol karriert csináltam. Mivel itt albérletben élünk és a lakásvállság itt is jelen van, lett volna egy kézenfekvő lehetőségünk a feleségemmel hazamenni és átvenni a gyerekkori lakásunkat, ahol jelenleg a szüleim élnek, ők leköltöznének vidékre, mi meg otthon folytatnánk a karrierünket. Csak az a gond, hogy annyira irányitásmániásak mind ketten, hogy az már-már kezd a házasságomra is rámenni. Egyszerűen semmit sem akarnak tőlünk elfogadni, vagyis, hogy mi mit és, hogy szeretnénk, hanem mindennek úgy kellene lennie, ahogy ők szeretnék, persze ez nincs kimondva, de bármilyen lakásfelújjitás, vagy költözéssel kapcsolatos dolog előjön, a mi részünk sosem működik. Már abba is bele akarnak szólni, hogy mikor, hogy költözzünk haza, amikor nekünk ez az albérlet felmondása miatt adva van, nincs más lehetőségünk. Most ott tartok, hogy visszamondtam az egészet, mert nem látom ennek értelmét igy. Gyakorlatilag apám már a munkával kapcsolatban is befolyásolni próbál -hiába nem hagyom-, de akkor is folyamatosan mondja, hogy adjam lejjebb az igényeimet meg stb... stb...

Logikus és ésszerű lépés lenne ez számunkra, de a feleségem teljesen ki van rajtuk bukva, mert őt is folyton mindenért leszólják, én gyakorlatilag nem tudok velük beszélni, mert nem akarnak megérteni kb semmit se, amit mondok, ami szintén baromira depressziv. Parázok, hogy, ha tényleg haza mennénk, akkor folyamatosan ez lenne. Igy is, minden egyes alkalommal drámázunk, amikor találkozunk évente 3x-4x. De részben pont miattuk mentem külföldre. Egyszerűen nem tudom, hogy mi a fene tudná ezt renbde hozni.



2021. dec. 27. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazamész tönkre fog menni az életed!
2021. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
MInek mennél igy haza?
2021. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Várjatok még annyi évet, amíg a probléma "magától megoldódik". /az élet körforgása/
2021. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyke vagyok és felelőséget érzek a szüleimmel kapcsolatban, de gyerekkorom óta gyakrolatilag ez van. És már a feleségemmel is csinálják, ami miatt teljesen kiborúltam.
2021. dec. 27. 13:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után teljesen egyértelmű hogy még kell tartanod a távolságot velük.

Tönkre tennék a házasságodat, megéri? Nem.

2021. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem ha felelősség érzete van egy gyereknek ha idősek a szülei. Én is ilyen vagyok. Nyilván sokaknak nincs, de most ebben a helyzetben a kérdezőnek van szóval azért emeltem ki.

DE nem szabad mindenáron feláldozni mindent ezért. Attól félsz higy öregek, higy fognak gondoskodni magukról stb. Ez amit te elmondtál a költözés meg monden csak akkor működik ha minkét fél toleráns a másikkal. Mivel ők nem hajlandók elfogadni a ti véleményeteket ezért nem is várhatják el hogy mindent eldobj és repülj haza. Magukra vessenek ha nem hajlandóak felfogni hogy felnőtt ember vagy. Most ez így kegyetlenül hangzik, pedig ha hazamész lehet hogy oda lesz a házasságod és te sem leszel boldog.

És anyagilag mennyivel lennél előrébb? Lehet hogy nem sokkal. Bár nem kellene albérletet fizetnetek de talán kevesebbet is fogtok keresni. Igazából számít hogy mennyit tudtok félrerakni, és az hogy kiegyensúlyozott életetek legyen. Mert az pótolhatatlan.

2021. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ő szemükben te még gyerek vagy, úgy tűnik, nem is lesz ez másképp. Ha hazamész, tönkreteszik a házasságod, de ezt tudod te is.

Ha gondoskodni akarsz róluk, küldj nekik pénzt, vagy fogadj segítséget, ha az kell, de ne rontsd el miattuk a saját életedet.

2021. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

NE KÖLTÖZETTEK VISSZA MAGYARORSZÁGRA!


Szeretni és törödni kell szüleinkkel ezt elfogadom. De azt nem hogy ezt úgy tegyük mátírt játszunk. Összefogtok külfödön tudtok maradni. Szülőket jobb mesziről szeretni legalábbis szerintem.

2021. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Minek jönnél haza, magyarul írni már elfelejtették, mérgező szülők várnának, az asszony még nagyobbat szívna, valószínű elválna idővel, ha nincs szerencséd nem csak a ház felét vinné, hanem lenne pár gyerek is addigra...
2021. dec. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló cipőben jártam csak nem külföldről költöztem vissza.

Rengeteg pénzem bánta amit a házba fektettem illetve a házasságom egy hajszálon múlt.

A feleségem a családom választottam nem a szüleim és nem bántam meg.

2021. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!