Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ok nélkül is kitehetem a...

Ok nélkül is kitehetem a testvérémet abból a házból ami az én tulajdonom?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt szóba megállapodtam testvéremmel, hogy ha ha felújítja, lakhatóvá teszi egy általam vásárolt kertes házat akkor lakhat benne és pusztán csak rezsit kell fizetnie.

Viszont azóta megházasodtam és a férjem igényt tartana arra a házra.

Az utóbbi időben sokat veszekedtünk ez miatt meg oda jutottunk hogy "ultimátumot" adott nekem a férjem , hogy vagy ő mellette állok is kirakom a testvérémet és kiadjuk albérletbe mivel akkor lenne egy pénz bevételi forrás vagy felejtsük el egymást.

És ez miatt mos testvéremmel is megromlott a viszonyom, szivem szerint én hagynám lakni tovább, viszont elválni sem szeretnék. Albérleti díjat meg nem tudna fizetni mivel annyira jól nem keres,meg minden megtakarítását anno a felújításba forgatta. Tanácstalan vagyok.


okt. 20. 14:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

1. A te haza innentol a ferjednek nincs beleszolasi joga h mit kezdesz vele. Plane ha meg hazassag elott szerezted meg a tulajdon jogot.

2. Ha ulnimatumot ad mar pakkolhat is. Ebben az ugyben o nincs dontesi helyzetben.

3. Ha a tesvered komoly osszegeket forditott a felujitasra akkor teljesen jogos h lelakja ezt! Perelhet is ha kiteszed h a felujitasra szant pent te fizesd vissza hiszen a te hazadba invesztalt bele.

okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
33%

Papír, azaz szerződés gondolom nincs?


Ő, tudja bizonyítani, hogy rakott bele lóvét?


TE, ki tudod fizetni a betett lóvét?

okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
A ház kizárólag a tiéd? A testvéreddel a férjed veszett össze? Mert ha igen, bocs, de szerintem semmi köze hozzá. Ha veled szemétkedett vagy közös a ház, az nyilván más.
okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

1. A férjedet "felejtsd el", haszonlesö szemét alak

2. A testvéredet írásban felszólítva és megfelelö kiköltözési idöt adva el tudod küldeni a házból.

3. A testvéred az eddigi idökre a lakbér helyett újította fel a házat, nem ajándéként.

4. Ha nem akarod elküldeni, akkor vagy vegye meg, vagy kérj töle lakbért

okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tesód nem szolgált rá, hogy kitáncolj a megállapodásotokból, akkor ne tedd ki!

Nem tudom, hogy mikor történt a felújítás, de ha még nem olyan régen, akkor biztos megmondanám a férjemnek, hogy ha visszafizeti a tesódnak a felújítás költségeit, akkor majd beszélsz vele, egyébként kizárt, hisz megállapodtatok...

Egyébként szerintem ha egy ilyen dolog miatt fenyegetőzik a válással, akkor menjen nyugodtan... 99%, hogy akkor is válás lenne a vége rövid úton, ha megszívatnád tesódat, csak mellé még a családoddal is megromlana a viszony, és végül teljesen egyedül maradnál. Nem éri meg.

okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. Mivel házasság előtt lett a tiéd az ingatlan, férjednek köze nincs hozzá.

2. Mivel tesód beleölt egy csomó pénzt, gerinctelenség lenne kitenni, max akkor nem, ha kifizeted neki azt az összeget, amit beleölt az ingatlanba.

3. Ha a férjed a te ingatlanodon akar nyerészkedni, ráadásul a tesód kárára, aki pedig megtette, amit tőle kértél, én úgy kiraknám (férjedet), mint macskát szarni. Szedjen össze egy házra/lakásra valót, és azt adja ki albiba. Már facával a csalánt könnyű verni. Amúgy meg, ha ilyne férjed, én inkább tesód mellett állnék ki. Ő korrekt volt, férjed viszont egy köcsög.

okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó szemét dolog lenne ki rakni testvéredet aki felújította a házat,a férjednek könyü lenne így be tenni a hátsoját kész házba mi??????remélem a testvéred az utolsó centig kifizetett veletek amit rá költöt
okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Szóbeli megállapodást kötöttünk, igen a házat még házasság előtt vettem. Testvéremnek csak a felújításról van még pár számlája ha nem is az összes meg annak idején lefotózott minden helységet a házban mielőtt még hozzá kezdett a felújításba. Okot semmit nem adott rá hogy távoznia kellene, karbantatja ápolja a kertet stb, csak most akkor vagy az én házasságom megy tönkre vagy ő kerül rossz helyzetben igazából egy köztes állapotot szeretnék.


Mert ha tegyük fel jogi útra viszi a dolgot hogy ő XY pénzt fektetett egy ingatlanba és most a férjem kiakarja rakni kikerülhet győztesen a dologból? Mert egy év híján mondhatni lelakta már azt amit belefektetett pénzt, ha most albérletként tekinteném a dolgot.

Férjem szerint jogilag max szívességi lakó és akármikor eltávolítható.

okt. 20. 18:12
 9/33 A kérdező kommentje:
Ki felejtettem nem egy pereskedős személy de lehet hogy a férjemnek képes neki menni jogi úton.
okt. 20. 18:13
 10/33 anonim ***** válasza:
81%

Ha kiadnád a házat, akkor a lakbér is csak téged illetne külön vagyonként, tehát a férjed benézte. Amúgy meg mi vagy te, kihasználható rabszolga, hogy gondolkodás nélkül kiszúrnál a testvéreddel a sunyi pénzéhes pasi miatt? Mindenben uralkodik rajtad?

Semmi joga nincs rendelkezni a házzal vagy az abból befolyó összeggel. Te meg vegyél erőt magadon.

Most hol laktok, kié az ingatlan? Ha csak a férj tulajdona, akkor gondolhatja, hogy függő helyzetben vagy. Szükség esetén te mehetsz a házadba a tesóhoz, ő meg bosszankodhat a kiesett potya pénz és a háztartási szolga miatt.

okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!