Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ok nélkül is kitehetem a...

Ok nélkül is kitehetem a testvérémet abból a házból ami az én tulajdonom?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt szóba megállapodtam testvéremmel, hogy ha ha felújítja, lakhatóvá teszi egy általam vásárolt kertes házat akkor lakhat benne és pusztán csak rezsit kell fizetnie.

Viszont azóta megházasodtam és a férjem igényt tartana arra a házra.

Az utóbbi időben sokat veszekedtünk ez miatt meg oda jutottunk hogy "ultimátumot" adott nekem a férjem , hogy vagy ő mellette állok is kirakom a testvérémet és kiadjuk albérletbe mivel akkor lenne egy pénz bevételi forrás vagy felejtsük el egymást.

És ez miatt mos testvéremmel is megromlott a viszonyom, szivem szerint én hagynám lakni tovább, viszont elválni sem szeretnék. Albérleti díjat meg nem tudna fizetni mivel annyira jól nem keres,meg minden megtakarítását anno a felújításba forgatta. Tanácstalan vagyok.


okt. 20. 14:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan kitenném a házból - a férjemet.

A jó édesanyját fenyegesse ultimátummal.

okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy tönkremegy a házasságod, mert nem teszed utcára a tesódat a SAJÁT házadból?

Mégis milyen jogon dumál bele a ferjed abba, amihez nulla köze van? Te pedig miért hagyod?

tegnapelőtt 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

21, a kérdzőnek nincs férje.

A kéredezőnek szó szerint ura van. ÉS szerinte ez így normális.

tegnapelőtt 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogi útra viszi a testvéred, akkor tőled fogják a pénzt követelni, mivel a férjednek semmi köze nincs a házhoz. Mi az hogy a férjed igényt tartana a házra? Neki semmi igénye nem nagyon lehet,mert a házasság előtti vagyon az különvagyon. Ha kiadjátok albérletbe és ne adj isten leamortizálják az ingatlant, akkor az sem a férjed dolga lesz felújítani, hanem a tied.
tegnapelőtt 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

24# folytatás

És arra is figyelj, hogyha a férjed ad pénzt abba az ingatlanba, esetleges javításra, válás esetén követelheti vissza Tőled.

tegnapelőtt 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nagyon komoly kérdés, hogy mennyire érdemes egy ilyen házasságot fenntartani, ami egy ilyen jellegű dolgon tönkremegy?


Gondolom, hogy nem kenyérre kellene nektek annak az ingatlannak a kiadásából bejövő pénz.


A férjednek maximálisan tisztelnie kellene a te tulajdonodat, és ezenkívül még tisztelnie kellene a testvéreddel való jó viszonyodoat is legalább ennyire, he nem jobban.


Nagyon nem tisztességes dolog ez a férjedtől, hogy ebbe bele akar szólni, az meg egyenesen abszurd, hogy egy ilyen dolog miatt VÁLÁSSAL(!!!) fenyegetőzik.


Egy ilyen természetű férfi, aki ennyire pénzéhes, és ezenkívül még éket akar verni közéd és a testvéred közé, nem biztos, hogy alkalmas hosszabb távú kapcsolatra. Ez egy tipikus mérhetetlenül tisztességtelen zsarolás.

tegnapelőtt 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem tudod kitenni a testvéredet. Mivel ő ott lakik a törvény őt védi, tehát ha odamész te vagy a férjed és kipakolod a cucait, birtokháborítást követtek el, és a testvéred rátok hívhatja a rendőrséget.
tegnapelőtt 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Azt nehezen tudom elképzelni hogy saját ingatlanból szó nélkül ha kitesz valakit az ember akkor még az ott lakót védi a törvény még ha semmi köze sincs közvetlen az adott házhoz, vagy létezik ilyen törvény tényleg?
tegnapelőtt 17:10
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik, nézz utána, vagy egy ügyvéd is el tudja mondani. Mi is nehezen hittük el, amikor egy ismerős szívességből lakott az egyik rokonomnál. Évekig alig tudták kitenni, lelakta a lakást, nem fizette a rezsit, amit végül a tulajdonoson hajtottak be. Ügyvéd mondta, hogy ilyenkor ha nincs szerződés és közjegyző előtt aláírt nyilatkozat, nem lehet semmit sem tenni.
tegnapelőtt 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
A tulajdonjog as a birtokjog nem egyenlo egymassal!!?
tegnapelőtt 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!