Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ok nélkül is kitehetem a...

Ok nélkül is kitehetem a testvérémet abból a házból ami az én tulajdonom?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt szóba megállapodtam testvéremmel, hogy ha ha felújítja, lakhatóvá teszi egy általam vásárolt kertes házat akkor lakhat benne és pusztán csak rezsit kell fizetnie.

Viszont azóta megházasodtam és a férjem igényt tartana arra a házra.

Az utóbbi időben sokat veszekedtünk ez miatt meg oda jutottunk hogy "ultimátumot" adott nekem a férjem , hogy vagy ő mellette állok is kirakom a testvérémet és kiadjuk albérletbe mivel akkor lenne egy pénz bevételi forrás vagy felejtsük el egymást.

És ez miatt mos testvéremmel is megromlott a viszonyom, szivem szerint én hagynám lakni tovább, viszont elválni sem szeretnék. Albérleti díjat meg nem tudna fizetni mivel annyira jól nem keres,meg minden megtakarítását anno a felújításba forgatta. Tanácstalan vagyok.


okt. 20. 14:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez most ugye vicc, hogy a testvéred semmivel sem szolgált rá, hogy kirúgd, de te mégis megtennéd a férjed kedvéért?

Mégis miféle “emberrel” vagy te együtt? Ha holnap azt követeli, hogy édesanyáddal szakítsd meg a kapcsolatot, mert neki nem tetszik és ha nem teszed, elválik, az is megtennéd?

Hogy mer beleugatni kettőtök ügyletébe, te pedig miért nem mondod meg kerek-perec, hogy ez a ti dolgotok a tesóddal?

Nem mellesleg a testvéred örökre a testvéred marad, az aktuális partnert meg bármikor le lehet cserélni. Akkor is, ha házasság van…

okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

A házadon csak az ott lakással állagmegóvást végzett. Egy üres, fűtetlen ház gyorsabban romlik, mint egy lakott. Nektek nem kellett oda járnotok a járdát, az udvart rendbe tartani. Nem kaptatok bírságot a kert elhanyagolása miatt, stb. Csak ezután jön, amit befektetett, nemcsak a számlás rész, hanem az ő ideje, saját munkája. A ház értéknövekedése, ami több lehet a beépített dolgoknál.

Ezeket kellene korrekten kiszámolni, és ha mindent lelakott a tesód, kérj tőle baráti bérleti díjat.

Nem olyan könnyű egy komplett házat gond és baj nélküli, megbízható bérlőre bízni.

A férjed erőszakos alak.

Ha nulla hasznod lenne a házon, akkor sincs köze hozzá.

De nyilván te élsz vele, téged csinál ki a követelőzésével.

Valamiért az az érzésem, hogy nem álltok olyan rosszul, hogy az a házkiadás életbevágó legyen. Akkor viszont az ok egy sokkal sunyibb valami, az, hogy elszigeteljen, elválasszon a tesódtól.

Gobdold át ezt alaposan, mert magyon ingoványos talajon állsz.

Lehet a férjeddel való szakítás a

okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb döntés.

Bocs, a vége előtt elindult a szövegem.

okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodok,jó munkám van. Csak nagyon kellemetlen ilyen két tűz között lenni. Vagy a házasságom megy tönkre vagy a testvéri családi kötelék. Meg attól bevallom tényleg tartok egy picit hogy ha jogi útra vinné a dolgot testvérem akkor abból nekem lehet e bajom még akkor is ha nem engem vesznek elő hanem a férjemet.
okt. 20. 19:26
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Férjednek semmi joga ilyent kérni.Ha emiatt válni akar,akkor előbb_utóbb ugy is ex férj lesz!(jobban jársz)A testvéred pedig mindig a testvéred marad!
okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Katona Dius ***** válasza:
100%

Ha azt akarja férjed, hogy ok nélkül az utcára tedd tesódat, aki ráadásul bele is költött egy csomó pénzt a TE házadba, és semmi okot nem szolgáltat arra, hogy utcára tedd, akkor nemis baj, ha egy ilyen házasság tönkre megy. Amúgy már szar az a házasság, ahol arra akar rávenni férjed, hogy basszál ki tesóddal ok nélkül.

Elmondom mi megy ilyenkor:

1. Kiteszed tesódat. Ok nélkül. Emiatt megromlik a viszony tesóddal, esetleg a többi rokonnal, ha van. Mert te leszel a szar szemét, akinek fontosabb egy kukac, mint a saját vére.

2. Beköltöztetsz valaki, aki lakbérért ott lakik. A lakbért kedves férjed bevasalja rajtad, mert hát az ő ötlete volt.

3. Lassan eljutsz oda, ahol már a fizudat is ő akarja/fogja beosztani.

4. Olyan mértékben tőle fogsz függeni, hogy akkor se fogsz tudni tőle melépni, ha akarsz, mert nála lesz a pénzed, a családodtól meg elvadított. Előbb utóbb eljuttok oda is, hogy bántalmazni fog, testileg és/vagy lelkileg.

5. Egy roncs leszel, és azon agyalsz, miért is választottad ezt a férget a családod helyett.

Volt hasonló a családban, nem pont így ment a dolog, mint nálatok, de a férj teljesen rátelepedett a feleségére, elvadította a családjától, lenyúlta a fizetését és minden fillért ő osztott be. Mikor a férje már ütötte verte, akkor sem akart lelépni, mert hát jajj szegény, rossz napja volt, stb. Amikor megszületett a lányuk, és már a pár éves gyereket is megverte a féreg, akkor jutott eszébe a feleségnek lelépni, hogy azért a gyereket csaknemár. Addig folyamatosan mentegette a férjét maga előtt is, hogy nem baj, ha megveri, biztos megvolt rá az oka...

Végül a család segített és el tudott válni. De ott a feleség addigra annyira elvadította magától a családot a férje miatt, annyi szart elkövetett a család ellen, hogy csak és kizárólag a kislány miatt segítettek neki.

Ezen azért gondoljodj el, mielőtt kirakod tesódat.

okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy a házasságom megy tönkre vagy a testvéri családi kötelék."

Szerintem ne aggódj sokat, ha képes ilyen választás elé állítani és ilyen gonoszságra rávenni, akkor ez a házasság nem ezután fog tönkremenni.

okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nincs még gyereketek. Ha esetleg úton van már, menekülj!

A tesódat ne dobd ki. Aki ilyen ultimátumot ad, annak ez csak a kezdet.

Egy jó tesvéri kapcsolat nem mérhető egy lakbérnyi pénzhez.

okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
A férjed semmi esetre sem jöhet ki egy perböl, mert neki semmi köze a házhoz, ezzel az erövel akár a szomszéd is okoskodhatna.
okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Most a testvéredet rakja ki, holnap majd közli, hogy mondj fel, mert utálja a kollégáid, hogy másik boltba járj, stb. Igazi jó fej férj :(
okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!