Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm miért azt várja hogy...

Tesóm miért azt várja hogy akkor adjak meg tartozást mikor engem ki akarnak rakni a lakásbol ha nem fizetek most, es mikor mondtam hogy jövőhónapban megadom?

Figyelt kérdés

Mi visz erre rá egy olyan embert aki tele van milliókkal, jól áll, párja van tehát nem arról van szó hogy élethalál kell neki pénz?


És olyanokat ír hogy őt nem érdekli a lakás. (Nem érdekli ha utcára kerülök)


Mitől ilyen egy ember?



tegnapelőtt 20:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer játszotta ezt el velem egy kollégiumi szobatársam, tartozott néhány tízezerrel, ami akkor, diákkorunkban soknak számított. Nem adta vissza határidőre és utána sem egy ideig, mindig azzal a dumával jött, hogy jajj ő meg van szorulva, várjak eddig és eddig, és persze azt is ő akarta jobban tudni, hogy nekem szükségem van-e a pénzre, mert ha nem élet-halál kérdése, akkor ugyan mit pattogok. Amikor megelégeltem, akkor persze én lettem a szemét. Végül úgy adta vissza, hogy sem egy köszönöm nem hangzott el, sem egy bocsánatkérés az időhúzás miatt. Na kitalálhatod, hogy segítettem-e neki bármiben azután...
tegnap 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
83%

Elmondom mit tennek:


1. Megirnam a tesonak, hogy oktoberben kapja meg a penzet es pont. A nincsbol nem tudok adni.


2. A regi bojlert megtartanam, es kikoltozeskor szepen visszaszerelnem. Nem hagynam ott a tulajnak.


3. Huznam ki a csikot kulfoldre, ott legalabb elore tudnek lepni.


A jovoben pedig igyekezz nem eladosodni.

tegnap 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
83%

"es mikor mondtam hogy jövőhónapban megadom?"

Melyik jövő hónapban? 🤔

tegnap 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%

Te olyan buta vagy, hogy sugárzik.

1. Az olcsó albérlet valójában qrva drága ilyen feltételekkel, de te nem látod át.

2. A magánszerződés nem állhat ellentétben törvénnyel, mert akkor semmis. Nyugodtan perelheted a főbérlőt, más kérdés, hogy egy peres eljárás valóban soká tart, pénz és időigényes, idegőrlő.

3. Igenis van értelme szobát bérelni, csak tájékozódni kell előre. Egyszer vagy kétszer belenyúlhat az ember valami rosszba, de az nonszensz, ha folyton vándorolnod kell másik albiba. Akkor nagy eséllyel veled van a probléma.

4. A tesódnak add meg a tartozást. A munkahelyeden kérhetsz előleget a kövi fizetésedre vagy munkahelyi kölcsönt, az kedvezőbb, mint a piaci. Nem azt mondom, hogy a tesótól nem kérhetsz fizetési haladékot, DE: megpróbáltad, nem sikerült, a te helyzetedben nem az a megoldás, hogy tovább erőszakoskodsz a tesódnál, hanem kb bármi más.

tegnap 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
21%
Ha akkor rúg beléd, amikor a földön fekszel, akkor egyértelmű milyen ember
tegnap 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
97%

Én az biztos, hogy nem renováltatnám a más tulajdonát, legnagyobb marhaság, egy befektetés, ami sose tér vissza, főleg ilyen projektbe belevágni 0 forinttal a zsebben?

A főbérlő megtalálta a módszert hogy pontra tegye a putriját? Hulyét fogott veled?

Még agresszív és követelőző is…

Ez egy törvémyileg kifogásolható kontrakt szerintem, az hogy aláírtad nem kötelez annyira, ahogy te hiszed. Dughatja fel.

tegnap 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%

A lakás karbantartása ami a szerződésben van arra értik, hogy ne rongáld a lakást es ne süllyedjen a standardja miattad, nem arra értik, hogy te tatarozd a lakást a saját zsebedre!

Ilyen nincs, hogy rajtad ilyet követeljen!

Miért konkrétan irja a szerződésben, hogy miben áll a karbantartás? Bojlercsere stb?

Ez a kontrakt úgy illegalis ahogy van!

Veled tényleg hulyet fogott! Menj pszichológushoz, mérjék fel az intelligenciaszinted. Mert ugyanígy más is kihasznál majd

tegnap 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
55%

50-esnél a pont, senkit nem érdekelnek az egyéni szocproblémáid meg hülyeségeid meg hogy hiába vagy csóró szar, a kényes picsukádat te be nem tennéd holmi bérelt szobába, mert mások is vannak a lakásban. Hát vannak, neked meg ez jutott. Nem, ismétlem NEM a testvéred feladata a saját maga által keresett pénzből bármilyen szinten is fenntartania a te általad óhajtott életszínvonalat. Ha neked szobára telik, akkor azt bérelsz és kész. Vagy puncsolj a banknál. Ja hogy azzal te nem mersz keménykedni meg nem is tudsz, de még a lakás tulajdonosával sem, csak a tesóddal szemben nagy a pofád.

A büdös életben többet nem segítenék és ha írtunk papírt a kölcsönről, a behajtót is ráküldeném egy ilyen élősködő tetűre. Egész egyszerűen felháborító, ahogy meg mersz nyilvánulni a testvéredről, aki segített és meg is állapodtatok valamiben. Honnan veszed a bátorságot ezt egyoldalúan felrúgni és pláne még neked áll feljebb,

tegnap 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
86%
Felújítani más lakását, normális?? Azt se tudod, mennyibe kerül egy felújítás, de belementél egy ilyenbe? Költözz ki és hagyd a picsába az egészet, aztán menj el a rendőrségre feljelenteni a főbérlőd és küldj egy fizetési meghagyást a bojlerről. A szerződésetek meg nem érvényes, jogilag nem köt téged. Ilyen szerződéssel semmire sem fog menni a főbérlő. Sőt, magát komprommittálja vele. A szerződést is vidd el a rendőrségre.
tegnap 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
61%

Akármilyen gazdag is a tesóm, ha kölcsönkértem tőle akkor leszakdna a pofám ha nem adnám meg. Nem támogatást kértél, hanem kölcsönt, amit vissza kell fizetni. Hidd el a tesód tudja mire költeni azt a pénzt.

A tesód helyében nem pénzelnék egy ilyen alakot, mint te.


Ezzel a hozzáállással nem sokra viszed majd az életben. Semmenyire nem tudlak sajnálni. A lakástulajdonos simán ki fog rakni, mert arra sincs pénzed (100-200 ezer Ft), hogy fogadj egy ügyvédet aki segítene neked elindítani a pereskedést. Menthetetlen lúzer vagy. A tulaj helyében két 150 kilós pasival dobnálak ki a lakásból a rongyaiddal együtt.

tegnap 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!