Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm miért azt várja hogy...

Tesóm miért azt várja hogy akkor adjak meg tartozást mikor engem ki akarnak rakni a lakásbol ha nem fizetek most, es mikor mondtam hogy jövőhónapban megadom?

Figyelt kérdés

Mi visz erre rá egy olyan embert aki tele van milliókkal, jól áll, párja van tehát nem arról van szó hogy élethalál kell neki pénz?


És olyanokat ír hogy őt nem érdekli a lakás. (Nem érdekli ha utcára kerülök)


Mitől ilyen egy ember?



tegnapelőtt 20:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
89%

#40, tényleg nem. De te keresed a hülyeséget magadnak. Hogy mész bele egy albérletbe úgy, hogy "nem fizetsz sokat", de konkrétan a házat renoválod, ami biztos összesen annyi pénz, mintha egy normális garzont bérelnél. Ha összeadod a kiadásokat, és összehasonlítod mondjuk egy garzonéval, melyikkel járnál jobban? Nem hiszem, hogy a mostanival mondjuk egy év alatt.

Sajnos ilyen helyzetben vagy. Tesód nem tudjuk miért kéri vissza a pénzt, lehet oka van rá, lehet nem. Ezt csak tőle kérdezheted meg, de annyi biztos, ha régebb óta tartozol, és nagy összeggel nem várhatod el, hogy elnézze. Neki is családja van, és arra a pénzre Ő dolgozott rá, akárhogy nézed. Nem tudhatod, hogy szüksége van e rá, vagy nem. Lehet pont az az összeg kéne neki valamihez még. Nem köteles sajnos segítsen téged, mindenki saját magának a sorsa kovácsa.

tegnapelőtt 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
91%
Mennyit keresel és hol, hogy nehézséget okoz az albérlet fizetése?
tegnapelőtt 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:
Jaj hallod ne védd már tesom. Ugyanaz mint a főbérlő.
tegnapelőtt 23:21
 44/69 anonim ***** válasza:
96%

Egyik pillanatban a főbérlő kitesz az utcára, ha nem csinálod amit mond, a másikban pedig nem tehet ki mert köti a szerződés.


Kicsit sántít a sztori

Meghallgatnám én a főbérlő oldalát is

tegnapelőtt 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
92%

Hogy mondaná már azt a csopvez meg az igazgató, hogy jó, legyen megcsinálva a felújítás a minigarzonban, legyen elfogadva (!), legyen a tartozás kifizetve és aztán ők intézkednek, hogy következmények legyenek? Az ő felelősségük az, hogy működjön a cég, ki legyenek fizetve a dolgozók stb. Ők nem hűbérurak, hogy a jobbágyok magánéletét igazgassák leereszkedve.


Ha mégis segíteni akarnának, miért várnának, amíg felújítod a lakást? Màr most is véget lehetne vetni a felújításnak, amit idegen ingatlanon végzel. Ráadásul azt írod, hogy amint kész lettél valamivel, rádlőcsölt új munkát a tulaj, tehát sosincs vége. És mégis milyen következmények lennének? A tulaj azt mondja majd, hogy felújítottad, mert neked úgy tetszett, ő meg hagyta.


Azt se értem, hogy a kifestés es szekrényajtó csere miért olyan sok. Volt a bojlercsere, az sok, de azon kívül az "irtó" minigarzonban mi lehet még az a sok munka, hogy a szakembereket kellett várni munkaidőben? Burkolatcsere, új villanyhálózat, ablakcsere? Mert az tényleg abnormális, ha ilyeneket csináltattál.

tegnap 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
86%
Tesód jó nagy hülye. Soha senki nem mondta neki, hogy családon belül ne adjon kölcsön. Ezt az értelmes emberek tudják. Már csak azért is, mert logikus, hogy családon belül alapból normális ember nem is kér, aki erre vetemedik, annak nem szabad adni. Attól, hogy a tesód a tesód, az ő pénzét magának csinálta. Az ilyen piócák meg azt hiszik, hogy valami családi úton-módon ők ilyenkor egy mindent elnéző bankot kapnak. Hát, nem. Hamarabb akasztanám fel magam, minthogy a testvéremtől pénzt fogadjak el.
tegnap 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 grafno ***** válasza:
100%
12evig bereltem egy lakast és a főberlőt 3x láttam. 1x amikor alairtuk a szerződést. 6evvel később amikor a csap tönkrement és kicserelte.12evvel később amikor eljottem onnan.
tegnap 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%
43as, én nem védem a tesód. De tudom milyen egy olyan rokon, aki mindig elvárja, hogy segítsék. És persze ő szabja meg, hogy kinek van szüksége a pénzre és kinek nem. Nem ismerem a tesód, de azért van valami jó szándéka, mivel adott kölcsönt. Én nem adnék senkinek a családban, ott a bank. Persze most 10ezreken nem vesznék fel, ha megengedném magamnak, akkor adnék. De 150k+-ba vegyen fel hitelt. Egészségesebb. Ha meg nem tud, ne menjen bele olyan lakásokba, ahol a költés a keresetet meghaladja. Nem írsz semmit, hogy mondjuk mennyi az albérlet, mennyibe kerül a felújítás és mennyivel tartozol. Össze vissza beszélsz.
tegnap 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy szobabérlés nem jött be, mert hülye lakótársat kaptál, nem azt jelenti, hogy ez nem is opció. Megpróbálhatod újból, csak tájékozódj jobban előtte. Szobabérlés mellett tudnál annyit félrerakni, hogy idővel bérelhess egy rendes lakást.

Kölcsönt pedig akkor kell visszaadni, amikorra megállapodtatok. Akkor is, ha testvér, akkor is, ha van pénze. Mert ez az egyetlen korrekt eljárás. Ellenkező esetben megbízhatatlan vagy, akinek legközelebb nem fognak segíteni, ha netán rászorulna.

tegnap 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
100%

TEljesen mindegy, milyen kifogásokkal jössz. Tartozol neki, lejárt a tartozás és nem fizetsz. Fizess! A tesódnak semmi köze ahhoz, hogy te milyen viszonyban vagy a lakás tulajával és mit mókolsz, meg milyen feltételekkel. Ennyi erővel a bérleti díjat ne fizesd ki, mert a tartozásodat kell kiegyenlíteni. Ugye, azt nem vállalod be...LEgközelebb, ha olyan pénzt akarsz költeni, amid nincs, akkor menj a bankba személyi kölcsönért, aztán magyarázd azoknak , hogy miért késel a törlesztővel. Ugye, az sem opció, meg őket sem fogja érdekelni a főbérlőd, meg a lakásfelújításod.

A helyedben inkább elgondolkodnék, hogy felnőtt ember létedre milyen pénzügyi kulturával rendelkezel.

tegnap 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!