Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni más...

Miért nem tudom elfogadni más gyermekét?

Figyelt kérdés
A párommal egy éve vagyunk együtt van egy 4 éves fia. Nem miattam szakítottak a szülei, 4 hónapig voltak együtt amikor megszületett. Már a kapcsolatunk elején ez nekem gondot okozott ,hogy így csomaggal kell e nekem. Megismertem és úgy döntöttem,hogy belevágok. Most ide költözött hozzám és így, két hetente szombaton és vasárnap ide hozza. Lehet én vagyok szigorú de nem értem egy gyereknek miért nem lehet megérteni ,hogy mit nem szabad. A játékokat direkt eltöri. Most beteg volt mindent tele köhögött , tüszögött direkt hiába mondtuk ,hogy tegye a szájja elé a kezét. Éjszaka fél 1 kor ordított , hogy azonnal mese kell. A telefont akarja mindig ,hogy játszon rajta. Csak én mászom a falra a viselkedésétől vagy tényleg nem rendes viselkedés?
2018. márc. 19. 12:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, a gyerek anyja egy mocskos ...!!!, akinek nem szabadott volna szaporodnia.


DE!


Ez még nem mentség arra, ahogy te viselkedsz, főleg, mint gyereknevelő, végképp nem is értem.

Ez a kisgyerek eddig nem kapott szeretetet. Nem nevelés, hanem szeretetet. Azt érzi, hogy az anyjának nem kell, az apjának nem kell, a nagyinak talán (ő róla jelenleg semmit nem tudunk, csak, hogy van). Tudod, hogy ez a kicsi 4 évesen mennyire lelkisérült? Te a kis problémáddal a fasorba sem vagy. Igazából a gyereknek az lenne a jó, ha mind a két szülője lemondana róla és nevelőszülőkhöz kerülne, ahol kap figyelmet, szeretetet, gondoskodást és legutolsó sorban nevelést.


Tudod hány anya marad egyedül a gyerekeivel azzal a tudattal, hogy "hát én nem erre fizettem be", míg apuka éli világát, anyuka gürizik, hogy megéljenek? Na, most a párod is belekóstolhat. Ha igazi apa, akkor nem azon siránkozik, hogy hát "én nem akartam", hanem hogy "itt a fiam, szüksége van rám, akkor megteszek érte mindent, hogy ne legyen egyedül a nagyvilágban".

Neked, meg mint társa, ezt el kell fogadnod, ha tetszik, ha nem, ha vele akarsz maradni. Ha meg nem bírod elfogadni, akkor szakítani kell apukával, mert az téged is, őt is és legfőképp a gyereket is tönkreteszi, ha te gyűlölködsz. Mert akárhogy gyűlölködsz, a gyerek akkori is ott lesz. Akkor nem lenne inkább kézenfekvőbb, hogy megpróbálsz viszonyulni és segíteni a kisgyereknek normális életet élni, akár emberileg, akár szakmailag nézzük?


Persze nem kötelességed szeretned, meg tutujgatnod, de akkor tűnj el a képből és ne mérgezd még te is azt a szerencsétlent. Majd apuka talál valakit, aki képes elfogadni a kisfiút, foglalkozni vele, játszani vele és aztán lehet, hogy úgy megszereti, hogy anyjának fogja tekinteni. Volt már rá példa.

2018. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
50%

#51 és a kérdés áttolódott a 'szörnyű ex', szörnyű anya, szörnyű mindenki és a 'szent kérdező' kategóriába...

(amely végzet a családi kategória 99%-át érinti)


Nem kell mindent készpénznek venni, az igazsághoz nem sok köze van ezeknek.

Ha meghallgathatnák a szörnyű felet - akkor is csak sejteni lehetne az igazságot.

Így meg nem tudjuk meg soha.

2018. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%

Szakítsál, mert ez csak nyűglődés.

Ennyit egy pasi sem ér, akkor sem, ha színaranyból van a faxa, ékkövekkel kirakva.

A lakás a tied. Nem vagy rászorulva senkire. Előtted az élet.

Van anyukád? Ő mit szól ehhez a szarhoz, amibe belemásztál?

2018. márc. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
87%

Én mindig nehezen viseltem a neveletlen, zűrös gyerekeket. Nem nagyon érdekel mitől olyan amilyen, ha problémás oldja meg az anyja/apja/pszichológusa.

A saját gyerek nevelése is óriási meló, mind érelmileg, mind anyagilag.

Elképzelhetetlen számomra, hogy a nyakamba vegyem más gyerekének a devianciáját.

Gondolom fiatal vagy. Ne sínylődj ilyen érzelmi teher alatt. Nevelje az apja/anyja, neked nem kellene közöd legyen hozzá. Hagyd ezt a nem is tudom mit, mert ez nem kapcsolat. Csak gyerektelennel kezdj!

Minden jót neked@

2018. márc. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:
Anyukámék 150 kilométerre laknak. Nem tekinti unokájának. Egyszer el kellett vinnünk magunkkal hozzájuk, mert a gyerek anya piheni akart meg alapból nem vigyázz rá hétvégén mert ő nyugalomra vágyik. Ordított anyukáméknál , tört zúzott, nagyon rossz volt az egész hétvége. Megmondtam többet én így nem megyek. Az összes muffinról levette a diót és párom nem szólt rá. Elmentünk sétálni ordított,hogy ő nem tud sétálni. Egész nap bent feküdne nézné a mesét vagy nyomná a telefont.
2018. márc. 23. 14:57
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, kérdező, nem mindenki szereti a más gyerekét, és nem is lehet erőltetni a szeretetet, főleg egy ilyen gyereknél, aki valamiért eleve nem szimpatikus. (amellett, hogy teljesen megértem, miért ilyen, az lenne a csoda, ha jólnevelt aranyos gyerek lenne, de ez egy más kérdés.)

Lehet sajnálni a gyereket, de igazából nem lehet rád erőltetni a feladatot sem. Az, hogy apuka sem neveli, az már baj.

Én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy kell-e ez így nekem, és lehet, apukáról is lemondanék inkább. Később ez még rosszabb lesz.


Az meg ne a te dolgod legyen, hogy ő visszamehet-e az anyjához, vagy nem. Vannak haverok, vagy olcsó albérletek, oldja meg.

Beszélj vele, hogy bocs, de ez neked nem megy, és kérlek, ne tedd tönkre magad emiatt, inkább törekedj arra, hogy kialakíts egy harmonikus életet magadnak.

2018. márc. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:
Beszélgettem vele, azt mondta ,hogy foglalkozik vele ha ide jön nem engedi ,hogy ordítson , követelőzzön, végül is ez az ő feladta. Nem olyan sok az a 2 nap az igaz. A betegséggel meg azért volt bajom, mert 2 hétig táppénzen voltam hangom nem volt ő meg direkt leköhögött mindent még az ételt is.
2018. márc. 23. 16:28
 58/62 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen hulye gyerekkel minek foglalkozni.. Hagyd ezt a pereputtyot
2018. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
77%

Isten mentsen egy ilyen óvónőtől mint te.

Aki nem tud szeretettel közeledni egy gyerek felé nem is értem mit keres az életében.

Szabadítsd meg magadtól és addig húzz el amíg van lehetősége olyat találni aki szereti is.

2018. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
54%
Kb. egy szinten vagy a gyerekkel. Én húzósabb helyzetet is meg tudtam oldani, de hát elsősorban az apja dolga volna.
2018. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!