Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni más...

Miért nem tudom elfogadni más gyermekét?

Figyelt kérdés
A párommal egy éve vagyunk együtt van egy 4 éves fia. Nem miattam szakítottak a szülei, 4 hónapig voltak együtt amikor megszületett. Már a kapcsolatunk elején ez nekem gondot okozott ,hogy így csomaggal kell e nekem. Megismertem és úgy döntöttem,hogy belevágok. Most ide költözött hozzám és így, két hetente szombaton és vasárnap ide hozza. Lehet én vagyok szigorú de nem értem egy gyereknek miért nem lehet megérteni ,hogy mit nem szabad. A játékokat direkt eltöri. Most beteg volt mindent tele köhögött , tüszögött direkt hiába mondtuk ,hogy tegye a szájja elé a kezét. Éjszaka fél 1 kor ordított , hogy azonnal mese kell. A telefont akarja mindig ,hogy játszon rajta. Csak én mászom a falra a viselkedésétől vagy tényleg nem rendes viselkedés?
2018. márc. 19. 12:09
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
78%
9, az más, amikor neked is van gyereked. Így, hogy csak az egyik félnek, így nagyon necces. Én sem kezdtem soha gyerekes pasival se, még elválttal sem, mert azt szerettem volna, hogy velem éljen meg először mindent. Független féltől nem lehet elvárni, hogy egy fél családot elfogadjon csak úgy.
2018. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
Mivel 4 nap van vele egy hónapban elmondja ,hogy így nem viselkedünk sehol. De azt is megértem ,hogy szigorú nem akar vele lenni a kevés idő miatt. Meg ennyi idő alatt nevelni sem tudja.
2018. márc. 19. 12:36
 13/62 anonim ***** válasza:
52%

Itt alapvetően az a baj, hogy idegenként kezeled.

Le kell ülnöd a pároddal, és nektek kettőtöknek kell megbeszélnetek, hogy hogy is legyen a gyerekkel.

Normális esetben ha nálatok van, akkor nektek kettőtöknek kell fegyelmeznetek, és nektek kettőtöknek kell felállítani a szabályokat.

A gyerek nem h.lye, csak kicsi.


És ha a pároddal hosszú távon tervezel, akkor igenis ki kell venned a részed a gyereke életéből. Mert te is a részese leszel.

Vagy még most lépj le, ha te ezt nem vállalod.

2018. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
49%

Te már alapból elutasító vagy vele szemben, de nem azért, mert beleköhögött a levegőbe, hanem mert nem szereted a gyerekeket, ez süt az írásodról.


Nem az a baj, hogy nem tudsz a gyerekekről semmit, hanem nem is akarsz. Nem játszol vele, nem akarsz vele megismerkedni, csak elvárod, hogy leüljön egy sarokba, mint egy kutya.


Igen, nagyon nehéz más gyerekével, a sajáttal meg pláne. De te akartad, tudtad, hogy van egy csomag, szóval felnőtt emberként felelősséged teljes tudatában vágtál bele ebbe a kapcsolatba, akkor ne más és főleg ne a kisgyerek legyen a hülye.


Egyáltalán nem biztos, hogy 4 évesen neveletlen, csak azért, mert te azt írtad, hogy eltört egy játékot. Én minta gyerek voltam, mégis előfordult. Na, bumm. Az, hogy nem tudja, hogy a szája elé kell tenni a kezét, az nem azt jelenti, hogy nem tanítják neki otthon, hanem hogy mivel csak 4 éves, elfelejti. Tudod te, hány felnőtt ember okád bele a levegőbe? Igen, qva sok, szóval ne egy 4 évestől várd már el, hogy makulátlanul viselkedjen.


Szerintem szakíts és keress egy gyerektelent, aki nem is akar gyereket még egy jó ideig, te pedig szedd a bogyókat lelkiismeretesen, nehogy becsússzon.

2018. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
82%
Nő nem feltétlen attól lesz vki h szül és a gyerekbe bele is fullad. :)
2018. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
Óvónő vagyok és jól kijövök a gyerekekkel. De ott ilyet nem mernek meg tenni. Azok is idegenek és tisztában vagyok vele mit lehet tőlük kérni.
2018. márc. 19. 13:00
 17/62 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem kell egy kölyök miatt szakítani, akkor az nem is szerelem ha ennyit nem bír ki.

Tényleg idegesítő lehet a kis szros, én falnak mentem volna tőle, elhiszem, hogy idegesít.

De itt sztem a párod cseszi el. Az ugyanis hülye szöveg, hogy nem akarok rászólni! Mert??? Könyörgöm....a gyereket mindkét szülőnek kell nevelnie, olyan nincs, hogy a hétvégi szülőnél mindent lehet! Ez nektek is rossz meg a főállású szülőnek is!

Nálatok majd rátok borítja a gyerek házat, míg a párod olvadó tekintettel nézi, téged meg a gutaütés kerülget. Ez így mire jó?

Otthon meg a gyerek egy idő után azt mondja: mit magyarázol te itt nekem, itthagylak mert a másiknál mindent lehet, te meg állandóan csak zrikálsz.

Nem normális a viselkedése, hisztériázik. Nevelni kéne, mégpedig nektek is, és keményen, mert így csak a fejetekre nő ti meg még asszisztáltok is hozzá.

35n

2018. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy 90% azért marad egyedül az 1-2-3 gyerekkel, mert olyan kapcsolatba hozta össze, ami eleve halálra volt ítélve. Nekik kéne inkább a bogyókat szedni, amíg nem találnak valakit, aki meg is marad mellettük.

Biztos kva rossz lehet, ha nem kellesz a gyereked miatt senkinek, és akkor mi van? Így jártál. Örülj a gyerekednek. Nehogy már a másiknak legyen KÖTELEZŐ elfogadni a gyereke(i)det, csak hogy neked legyen (megint) valaki, akivel még összehozhatsz párat, aztán majd azokat is vihesd tovább.

Elhiszem, hogy az ősanyáknak meg ősapáknak fáj ezt felfogni, de nem mindenki van oda az ordító, törő-zúzó, nyáladzó, követelőző kis majmokért. Fogadjátok el. Ti csináljatok nyugodtan magatoknak, ahányat akartok, de ne várjátok el, hogy mindenki más is tutujgassa őket.

2018. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Én tudom ,hogy nevelni kell de akkor egész nap abból állna ,hogy nem szabad.... Otthon sincs megnevelve ,hozzták oviba kiugrott a kocsiból felmászott az ovikerítésre. Onnan az udvarra köpte a rágóját és fel sem vették anyukával szépen besétáltak. Anyuka sem neveli mert délután dolgozik. Párom anyukája viszi délután haza. Este 8ra viszi haza az anyához. Ez megy minden nap. Hétvégén vagy itt nálunk vagy párom anyukájánál van.
2018. márc. 19. 13:20
 20/62 anonim ***** válasza:
63%
Az én párom fia 4 volt amikor megismerkedtünk, most 12,de én soha nem beszéltem róla ilyen utálattal, mint most te, pedig nálunk van, hogy 2 hónapig haza sem megy nyári szünetben. Én nem vittem gyereket a kapcsolatba, nem is igazán tudtam, hogy hogyan kell vele bánni, mégis szeretjük egymást. Nem kell ezt csinálnod, nem mindenkinek való, tisztább, ha beismered, mint az, hogy bántasz egy ártatlan kisembert. Ha úgy tekintesz rá, mint valakinek a kölyke, egy púp a hátadon, azt ő is érezni fogja és úgy fog viselkedni. Ha úgy, hogy ő annak az embernek a része, akit szeretsz és akivel le akarod élni az életed, akkor a gyerek is el fog fogadni és apát sem fogja zavarni, ha elmagyarázod neki, hogy miért kell a kezét a szája elé tartani, mert tudni fogja, hogy ezzel nem bántani akarod a fiát, hanem megtanítani valamire.
2018. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!